38' Nikola Kalinić
Ukraina
37' Rusłan Rotan
1:0 Zakończony

Koniec. Chorwacja dowiozła skromną wygraną i uciekła Ukraińcom w tabeli grupy I.

Kradną cenne sekundy Chorwaci. Ukraińcy już raczej nie będą w stanie odrobić strat.

Chorwacja. Schodzi: Marcelo Brozović. Wchodzi: Marko Rog.

Pogramy jeszcze przez 4 minuty.

Indywidualna akcja Modricia zakończona mocnym strzałem. Piatow wybił piłkę na róg!

Ukraina. Schodzi: Wiktor Kowalenko. Wchodzi: Artem Besedin.

Głową uderzał Jewhen Sełezniow, ale strzał poszybował w środek bramki.

Ukraińcy w końcu rzucili się do ataku. Pod bramką gospodarzy kilka razy zrobiło się gorąco, ale Chorwatom udał się wyjść cało z opresji.

Chorwacja. Schodzi: Ivan Rakitić. Wchodzi: Mateo Kovacić.

Groźnie z rzutu wolnego uderzył Jewhen Konoplianka, Subasić sparował piłkę.

Ukraina. Schodzi: Rusłan Rotan. Wchodzi: Serhij Sydorczuk.

Chorwaci nie pozwalają Ukraińcom na zbyt wiele, a goście póki co nie chcą zbyt wiele ryzykować. Czasu jednak coraz mniej.

Rakitić dogrywał z rzutu rożnego, do piłki doszedł Vida, który oddał niecelny strzał.

W ostatnim czasie obserwujemy niewiele uderzeń na bramkę. Gospodarzy poderwać starał się przed momentem Rakitić. Piłka poszybowała jednak obok bramki.

Ukraińy przeprowadzili zmianę, ale póki co nie ma ona przełożenia na sytuację na boisku. Przeważają gospodarze, którzy jednak nie kwapią się do ataku.

Po błędzie bramkarza gości i szybkim rozegraniu piłki w dobrej sytuacji wprost w Piatowa uderzył Mario Mandzukić.

Ukraina. Schodzi: Artem Kraweć. Wchodzi: Jewhen Sełezniow.

Druga połowa póki co jest słabsza od pierwszej. Niewiele jest składnych akcji, gra jest rwana.

Chorwaci częściej utrzymują się przy piłce, Ukraińcy mają problemy z przedostaniem się pod bramkę Subasicia.

Ukraińcy chcą po przerwie zdominować rywala, ale Chorwaci nie zamierzają czekać na ataki gości tylko sami wyprowadzają akcje.

Gra wznowiona po przerwie!

Przerwa. Chorwaci atakowali, ale dobre w momencie kiedy mecz się wyrównać zdobyli bramkę.

Subasić na posterunku po groźnym strzale Jarmolenki. Ukraina rzuciła się do odrabiania strat.

Gol! Strzelił Nikola Kalinić. Asystował mu Ivan Rakitić. Chorwaci trochę uśpili rywali i przeprowadzili zabójczą akcję. Rakitić sprytnie dograł do Kalinicia, a ten w końcu trafił w bramkę. Mocnego strzału golkiper nie mógł obronić! 1:0!

Żółtą kartkę otrzymał Rusłan Rotan.

W końcu mamy uderzenie, strzelał Modrić, ale po raz kolejny piłka przeleciała obok bramki.

Ukraińcy coraz częściej goszczą pod bramką rywali po kontrach, ale sytuacji nie potrafią zakończyć uderzeniem.

Wciąż przeważają Chorwaci, ale w ostatnich minutach nie potrafią poważniej zagrozić gościom.

Po wrzutce z rogu do piłki doszedł Artem Kraweć, ale trafił w Jedvaja.

Chorwaci dążą do zdobycia bramki, ale często grają zbyt nerwowo. Przed momentem w dobrej sytuacji znalazł się Ivan Rakitić, który uderzył mocno, ale bardzo niecelnie.

Odpowiedź Ukraińców. Z pola karnego w okienko przymierzył Andrij Jarmolenko, Subasić wybił piłkę na róg, po który strzał Rotana zablokował Milan Badelj.

Dogranie do szukającego gry Kalinicia, ale ten znalazł się na spalonym.

Tym razem uderzał głową Nikola Kalinić, piłka przeleciała dobre dwa metry ponad bramką.

Mario Mandzukić po błędzie obrony gości znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale jego strzał trafił w słupek!

Od początku meczu obserwujemy sporo fauli. Sędzia póki co nie zdecydował się na pokazywanie kartek.

Powinno być 1:0. Do dogrania w polu karnym doszedł Nikola Kalinić, ale z ok. 11 metrów źle uderzył i piłka przeleciała obok bramki!

Andrij Jarmolenko uciekł rywalowi z boku pola karnego, mocno dograł, ale żaden z jego partnerów nie doszeł do piłki.

Uwidoczniła się przewaga gospodarzy, Ukraińcy nastawili się na grę z kontrataku.

Dobre tempo od początku. Póki co bez spięć podbramkowych.

Gramy!

Chorwacja i Ukraina są niepokonane w grupie I. Na prowadzeniu znajdują się gospodarze piątkowego meczu, którzy mają w dorobku 10 punktów i o dwa wyprzedzają swojego rywala.

Spotkanie poprowadzi Antonio Mateu (Hiszpania).