Nieudany strzał Kalinicia, piłka poszybowała bardzo wysoko nad poprzeczką.

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Zieliński.

88'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Piotr Zieliński.

Ciprian Tatarusanu odbił strzał jednego z graczy Empoli, ale przy dobitce Piotra Zielińskiego nie miał szans! Pewne, mocne uderzenie zza pola karnego!

88'

Pelagotti zatrzymał strzał Valero!

87'

Mimo trudnej sytuacji Piotr Zieliński zdecydował się na uderzenie. Celnie, ale takim strzałem nie da się pokonać Cipriana Tatarusanu.

86'

Jakub Błaszczykowski stracił piłkę, błąd reprezentanta Polski naprawił Astori.

84'

Żółtą kartkę otrzymał Davide Astori.

ACF Fiorentina
81'

Trzecie uderzenie Zarate, tym razem zablokowane.

80'

Massimo Maccarone złapany na spalonym.

80'

Po chwili z dystansu chciał przymierzyć Piotr Zieliński - bez powodzenia.

79'

Zarate spróbował z dystansu, piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców, a następnie wyłapał ją Pelagotti.

78'

Piotr Zieliński dryblował w polu karnym Violi, o jeden zwód jednak za dużo, zatrzymał go Astori.

75'

Żółtą kartkę otrzymał Marcel Buchel.

Marcel Buchel #77
Empoli FC
74'

Cosić notuje kolejną bardzo ważną interwencję! Zagotowało się w polu karnym Empoli.

73'

Świetny drybling Saponary zakończony strzałem. Ciprian Tatarusanu zachował się jak trzeba.

71'

Empoli "zgasło". Gospodarze skupiają się na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki.

70'
ZMIANA

Empoli. Schodzi: Daniele Croce. Wchodzi: Marcel Buchel.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
67'

Nikola Kalinić zdobywa gola, doskonała akcja, ale... chorągiewka sędziego liniowego w górze - słuszny spalony.

66'

Zapowiadała się doskonała okazja dla gości, ale wszystko zepsuł arbiter, który dopatrzył się faulu, tam gdzie go nie było...

64'

Fiorentina próbuje przycisnąć, szuka wyrównującego gola, ale Empoli jest dobrze zorganizowane w destrukcji.

62'

Zbyt lekkie uderzenie Zarate. Alberto Pelagotti nie miał problemów z interwencją.

60'

Żółtą kartkę otrzymał Marcos Alonso.

57'
ZMIANA

Empoli. Schodzi: Vincent Laurini. Wchodzi: Luca Bittante.

56'

Zrobił nam się mecz, dużo się dzieje i oby tak do samego końca.

54'

W odpowiedzi potężnie z dystansu postraszył Josip Ilicić!

53'

Ależ pudło! Kapitalna akcja Empoli, płaskie podanie z lewego skrzydła do pozostawionego w polu karnym bez opieku Saponary, a ten zamiast zdobyć gola przestrzelił!

53'

Kalinić przekroczył przepisy przy okazji walki o piłkę.

51'

Reprezentant Polski aktywny w tych pierwszych sekundach po przerwie.

50'

Cristian Tello zdecydował się na uderzenie z dystansu, zabrakło precyzji.

50'

Znakomity przechwyt Piotra Zielińskiego, szkoda, że podanie do Massimo Maccarone nie było dokładne.

48'

Bardzo dobre podanie na prawą stronę do wbiegającego Tello, który uderzył obok słupka!

46'

Druga połowa rozpoczęta!

44'

Josip Ilicić! Świetny strzał, ale jeszcze lepsza interwencja wyciągniętego Pelagottiego!

41'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Manuel Pucciarelli.

Empoli prowadzi, a całą akcję świetnym przerzutem na lewe skrzydło zapoczątkował Piotr Zieliński. Futblówka po nieudanej interwencji obrońcy spadła pod nogi Pucciarelliego, ten zwiódł rywala i pewnym strzałem otworzył wynik!

39'

Josip Ilicić! Mocne uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego, Pelagotii nie dał się zaskoczyć.

38'

Prostopadłe podanie do Pucciarelliego, który jednak został zatrzymany przez Astoriego.

37'

Nerwowa interwencja jednego z obrońców gości, Ciprian Tatarusanu przyszedł z pomocą.

36'

Fiorentina po obiecującym początku straciła na żywiołowości. Obecnie oglądamy wyrównane i niestety mało emocjonujące widowisko.

34'

Żółtą kartkę otrzymał Matias Vecino.

32'

Znakomicie zapowiadała się ta akcja gospodarzy, szybkie kilkanaście podań na jeden kontakt. Zabrakło strzału.

30'

Słabszy fragment spotkania. Dużo walki, ale bez klarownych sytuacji.

29'

Kalinić powstrzymany przez dwóch obrońców Empoli.

27'

Piotr Zieliński faulowany w bocznym sektorze.

26'

Borja Valero stracił futbolówkę przed własną bramką, ale błyskawicznie naprawił swój błąd.

24'

Żółtą kartkę otrzymał Facundo Roncaglia.

25'

Dobrze ustawiony Gonzalo Rodriguez poradził sobie z dośrodkowaniem Paredesa.

24'

Manuel Pucciarelli wywalczył stały fragment gry blisko bramki Fiorentiny. W końcu jakieś zagrożenie?

23'

Żółtą kartkę otrzymał Uros Cosić.

22'

Jak na razie Piotr Zieliński nie miał okazji do zaprezentowania swoich umiejętności.

20'

Federico Bernardeschi zablokowany, dobitka Josipa Ilicicia wpadła do siatki przy dalszym słupku, ale ten gol nie zostanie uznany, ponieważ 28-latek był na spalonym.

18'

Saponara zabrał się z piłką, przebiegł kilkanaście metrów i upadł tuż przed polem karnym Fiorentiny. Sędzia nie dał się nabrać, nie ma mowy o rzucie wolnym.

16'

Pierwszy kwadrans za nami. To goście w dalszym ciągu prezentują większą jakość w ofensywie.

15'

Nie ma gola! Ależ to zrobił Tello! Zawodnik Violi świetnie "nawinął" rywala i po chwili oddał strzał! Gospodarzy przed nieszczęściem uratował ofiarnie blokujący Cosić!

14'

Dośrodkowanie Croce zostało wybite przez Roncaglie.

12'

Duży tłok w środkowej strefie boiska.

10'

Aktywny Federico Bernardeschi tym razem odrobinę zbyt długo holował piłkę przy nodze.

8'

Massimo Maccarone został złapany na spalonym.

8'

Ciprian Tatarusanu bez problemu zatrzymał uderzenie Croce.

7'

Bardzo ładna akcja gości, w jej decydującym fragmencie Bernardeschi wycofał do nadbiegającego Valero, a ten nie zdołał oddać celnego strzału.

6'

Josip Ilicić i jeden z zawodników Empoli ucierpieli w środkowej strefie boiska. Krótka przerwa.

5'

Empoli ma ogromne problemy z przeniesieniem ciężaru gry na połowę rywala.

3'

Pelagotti pewnie wyłapał dośrodkowanie.

2'

Mocne otwarcie Fiorentiny! Goście naciskają, za chwilę wznowią grę od rzutu rożnego.