Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu.

90'

Napoli. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Manolo Gabbiadini.

89'

Gol! Strzelił Radja Nainggolan. Asystował mu Mohamed Salah.

Prowadzenie zdobyte rzutem na taśmę! Wielka radość w Rzymie. Gospodarze wymienili całą serię podań na obrzeżach pola karnego, a ich rywale nie przesunęli się na czas. Nainggolan strzelił płasko w sam narożnik bramki z 18. metra na 1:0!

87'

AS Roma nie zamierza statystować. Podanie w pole karne w kierunku Mohameda Salaha, któremu zabrakło miejsca na dobre uderzenie. Znów skutecznie bronili goście.

85'

David Lopez zatrzymany wślizgiem w ostatnim momencie. Zanosi się na ofensywę Napoli do ostatniego gwizdka.

83'

Wyśmienita szansa na gola dla Marka Hamsika! Po miernej interwencji Wojciecha Szczęsnego piłka wylądowała pod nogami Słowaka. Pół bramki odsłonięte, a pomocnik SSC Napoli strzelił obok słupka!

80'

Dośrodkowanie Radji Nainggolana zostało zablokowane. Poprawka Maicona również prosto w obrońcę SSC Napoli.

79'

Napoli. Schodzi: Allan. Wchodzi: David Lopez.

77'

Kwadrans do końca. Może ciut więcej, a goli jak nie było tak nie ma.

74'

Żółtą kartkę otrzymał Jorginho.

SSC Napoli
72'

Dries Mertens kontra Wojciech Szczęsny. Górą reprezentant Polski, który zatrzymał płaski strzał Belga, a po chwili wykopał piłkę na korner! Druga dziś wyborna interwencja Szczęsnego!

70'

Dobra akcja Stephana El Shaarawy'ego bez szczęśliwego zakończenia. Do końca miał przy sobie defensora, który uniemożliwił strzał z ostrego kąta do siatki wicelidera Serie A.

69'

Żółtą kartkę otrzymał Dries Mertens.

69'

Dries Mertens rozstrzelał się, ale mniej więcej trafia w ten sam punkt i nie jest to bramka AS Roma. Może wstrzeli się przed końcem spotkania.

65'

Gonzalo Higuain rozrzucił grę w okolice narożnika pola karnego. Tam był Dries Mertens. Strzał Belga metr obok królestwa Wojciecha Szczęsnego!

64'

Złe podanie do Gonzalo Higuaina. Piłkę przejmują rzymianie i błyskawicznie montuja własny atak. Stephan El Shaarawy zakończył wszystko za mocnym strzałem.

61'

Maicon wpadł w pole karne Napoli z prawego skrzydła. Płaskie uderzenie miało nieodpowiednią rotację i nie poleciało w światło bramki! To była dobra szansa!

60'

Stephan El Shaarawy cofnął się do środka pola. Nie zdobył przestrzeni, ale chociaż wywalczył wrzut z autu dla swojego zespołu.

57'

AS Roma strzela częściej, ale na wiwat. Pepe Reina musiał bronić tylko raz, a na dodatek nie była to trudna interwencja. Piłka turlała się ze ślimaczą prędkością.

55'

Wojciech Szczęsny złapał wysoko zawieszoną piłkę. Przez 55 minut reprezentant Polski musiał obronić 3 trzy celne strzały Napoli.

52'

A teraz Seydou Keita po przeciwnej stronie boiska. Strzał z dystansu był zdecydowanie gorszy od interwencji sprzed kilku chwil.

50'

Seydou Keita interweniował głową we własnym polu karnym. Napoli musi konstruować atak od nowa.

47'

Żółtą kartkę otrzymał Antonio Ruediger.

47'

Rusza do ataku AS Roma. W pierwszej połowie gospodarze dominowali na początku, po czym obraz gry wyrównał się.

46'

Roma. Schodzi: Alessandro Florenzi. Wchodzi: Maicon.

46'

Gra wznowiona po przerwie!

45+2'

Marek Hamsik huknął ile sił w prawej nodze nad poprzeczką. Chwilę wcześniej powalony przed polem karnym został Gonzalo Higuain, ale sędzia nie wrócił do sytuacji.

45'

Sędzia postanowił doliczyć 3 minuty do regulamiowego czasu.

45'

Francesco Totti jest na ławce rezerwowych.

44'

Wojciech Szczęsny złapał dośrodkowanie i od razu zainicjował kontratak AS Roma. Mohamed Salah został tym razem zatrzymany zgodnie z przepisami.

43'

Miralem Pjanić dośrodkował, po chwili strzelał. Oba zagrania utonęły w gąszczu nóg obrońców SSC Napoli.

41'

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly.

41'

Żółtą kartkę otrzymał Faouzi Ghoulam.

39'

Mohamed Salah w ułańskiej szarży pod polem bramkowym przeciwnika. Został odprowadzony do linii bramkowej, gdzie nie wymyślił już nic kreatywnego.

38'

Żółtą kartkę otrzymał Miralem Pjanić.

35'

Radja Nainggolan chciał wrzucić futbolówkę sprzed pola karnego. Dobrze ustawili się obrońcy SSC Napoli i wyekspediowali ją daleko.

34'

W ostatnich minutach piłkarze poruszają się po boisku żwawo i akcje przenoszą się spod jednego pod drugie pole karne. Powinno być jeszcze ciekawie w Rzymie.

32'

Strzał Mohameda Salaha. Tym razem precyzyjny, ale kompletnie bez energii. Pepe Reina obroniłby taki po ciemku, a może nawet przez sen.

30'

Fantastyczna parada Wojciecha Szczęsnego! Reprezentant Polski stoczył pojedynek sam na sam i do końca nie pozwolić się położyć przeciwnikowi. W końcu wyczekał moment, w którym trzeba zablokować strzał Gonzalo Higuaina!

28'

Ponownie kontuzja. Sędzia będzie zmuszony przedłużyć pierwszą połowę nie tylko symbolicznie.

26'

Piłka w bramce AS Roma, ale zdecydowanie wcześniej był gwizdek. Jose Callejon był na spalonym w momencie podania, więc jego uderzenie nie miało znaczenia.

23'

Wojciech Szczęsny musiał interweniować. Polak zatrzymał na linii strzał Driesa Mertensa z dystansu. Dobre, choć późne wejście w mecz.

21'

Roma. Schodzi: Kostas Manolas. Wchodzi: Ervin Zukanović.

Wymuszona zmiana. Manolas twierdził, że przez napuchnięte oko nie może prawidłowo ocenić sytuacji na boisku.

18'

Gra wznowiona i atakuje wicemistrz Włoch. Został zatrzymany na linii pola karnego, a Kostas Manolas sygnalizuje, że konieczna jest zmiana.

16'

Kostas Manolas oberwał w twarz od Gonzalo Higuaina. Gospodarze domagają się kartki, a poszkodowany pomocy medycznej.

15'

Liczne straty gości przed własnym polem karnym. Radja Nainggolan nie wiedział, jak ukarać przeciwnika za niefrasobliwość, ale jego drużyna nie rezygnuje z wysokiego pressingu.

12'

Riposty Napoli mało przekonujące. Dries Mertens strzelił anemicznie i na dodatek niecelnie. Po chwili ten sam zawodnik nie wystartował nawet do złego podania.

11'

Miękkie podanie w kierunku Mohameda Salaha było nieco za mocne i futbolówka pofrunęła w rękawice golkipera SSC Napoli.

10'

Faul przed linią 16. metra i szansa na gola z rzutu wolnego dla AS Roma. Krótkie rozegranie i strzał Alessandro Florenziego prosto w przeciwnika.

8'

Drużyny próbują poukładać swoją grę. Szczególnie przydałoby się to w przypadku SSC Napoli. Dotyczas goście działają chaotycznie.

7'

Tak wyglądała prezentacja drużyn.

5'

Pierwsze tak długie rozegranie AS Roma. Skończyło się na lewym skrzydle, ale gospodarze szybko zabierają się ponownie do ataku.

3'

Piłka pod nogami Pepe Reiny. Bramkarz SSC Napoli uspokaja partnerów z pola i rozpoczął ich akcję krótkim podaniem.

1'

47 sekunda i soczyste uderzenie Mohameda Salaha nieopodal spojenia słupka z poprzeczką. Napoli gra dziś w lazurowych strojach.

14:26

Rzymianie w tradycyjnych strojach.

14:26

Słonecznie w Rzymie.

14:26

Ławka rezerwowych SSC Napoli: Rafael, Gabriel - Vlad Chiriches, Omar El Kaddouri, Manolo Gabbiadini, Alberto Grassi, Lorenzo Insigne, David Lopez, Christian Maggio, Vasco Regini, Ivan Strinić, Mirko Valdifiori.

14:26

Ławka rezerwowych AS Roma: Morgan De Sanctis - Leandro Castan, Daniele De Rossi, Edin Dzeko, Iago Falque, Emerson Palmieri, Maicon, Kevin Strootman, Vasilis Torosidis, Francesco Totti, William Vainqueur, Ervin Zukanović.

14:26

Nietypowo, bo w poniedziałek wczesnym popołudniem zmierzą się topowe drużyny Serie A. Roma z Wojciechem Szczęsnym między słupkami podejmie SSC Napoli. Jeżeli przyjezdni potkną się w wiecznym mieście, to Juventus Turyn będzie pewny mistrzostwa Włoch.