Geniusz! Lionel Messi stanął oko w oko z Ospiną i efektownie przerzucił piłkę nad klęczącym Kolumbijczykiem!

13
2
86'

W niezłej sytuacji znalazł się Theo Walcott, ale czujny Marc-Andre ter Stegen wybiegł do niego z linii bramkowej i obronił jego uderzenie z ostrego kąta.

2
85'

Żółtą kartkę za faul na Albie otrzymał Olivier Giroud.

1
1
82'

Po centrze z rzutu rożnego Sergio Busquets zagłókował obok bramki Arsenalu.

2
80'

Alexis Sanchez uderzył niemal perfekcyjnie nad murem Barcelony, ale Marc-Andre ter Stegen zdołał obronić strzał Chilijczyka, a po chwili zatrzymał też dobitkę Oliviera Giroud!

1
1
79'

Arsenal ma rzut wolny z ok. 25 metrów od bramki Barcelony. To dobra pozycja dla Alexisa Sancheza.

1
1
79'

Żółtą kartkę za faul na Monrealu otrzymał Arda Turan.

1
2
67'

Ale Arsenal nie składa broni. Teraz po strzale Welbecka z lewej strony pola karnego piłka trafiła w poprzeczkę brmaki Barcelony!

1
65'

CO ZA GOL LUISA SUAREZA! Po centrze Daniego Alvesa Urugwajczyk uderzył nożycami tak, że piłka trafiła w samo okienko bramki Arsenalu! David Ospina nawet nie drgnął!

10
1
61'

Lionel Messi huknął z 18 metrów, ale obok bramki Ospiny. Argentyńczyk pomylił się nieznacznie, ale jednak Kolumbijczyk nie musiał interweniować.

1
1
58'

Heoriczny wślizg Mascherano uratował Barcelonę przed startą drugiej bramki! Argentyńczyk w ostatniej chwili zatrzymał uderzenie Welbecka na 14. metrze od swojej bramki.

1
56'

Jest odpowiedź Barcelony, ale strzał Messiego z lewej strony pola karnego Ospina zdołał obronić.

1
54'

Arsenal idzie za ciosem! Barcelona jest zamknięta na swojej połowie i ma problem z jej opuszczeniem.

1
51'

Fantastyczny strzał Mohameda Elneny'ego! Alexis Sanchez zagrał z prawego skrzydła wzdłuż pola karnego Barcelony, a Elneny pokonał ter Stegena uderzeniem bez przyjęcia z 16 metrów!

49'

Żółtą kartkę za faul na Neymarze otrzymał Alexis Sanchez.

49'

Po strzale Iwobiego z lewej strony pola karnego piłka trafiła w boczną siatkę bramki Barcelony.

1
48'

Pierwsze minuty po przerwie pod znakiem przewagi Arsenalu. Kanonierzy prowadzą atak pozycyjny na Camp Nou.

1
46'

Początek drugiej połowy. Od środka Barcelona.

1
43'

Sergio Busquets wrzucił piłkę w pole karne Arsenalu do Luisa Suareza, ten uderzył prosto z powietrza, ale nie trafił w światło bramki Kanonierów.

1
41'

Rozkręcił się Arsenal! Teraz po szybkiej "klepce" z Iwobim Welbeck znalazł się w pozycji strzeleckiej, ale z ostrego kąta uderzył obok bramki Barcelony.

1
40'

I już jesteśmy w polu karnym Barcelony! Po centrze z prawej strony Alexis Sanchez zagłówkował tuż obok bramki Dumy Katalonii!

1
39'

I odpowiedź Barcelony! Ale Ospina pewnie złapał piłkę po strzale Neymara z kilku metrów.

1
38'

Kolejna szansa Arsenalu! W końcowej fazie akcji Sanchez zagrał w polu karnym do Elneny'ego, ale jego strzał z narożnika pola bramkowego został zablokowany.

1
38'

Teraz Alex Iwobi efektownie ograł w polu karnym Barcelony Daniego Alvesa, ale z 13 metrów uderzył nad bramką gospodarzy.

1
35'

Żółtą kartkę za krytykę sędziego otrzymał Gabriel Paulista.

34'

Alex Iwobi padł w polu karnym Barcelony po starciu z Mascherano, ale sędzia nie wskazał na "wapno", choć wydawało się, że skrzydłowy Arsenalu był faulowany.

1
35'

Gospodarze złapali duży luz. To może się skończyć bardzo źle dla Arsenalu.

1
32'

Żółtą kartkę za faul na Inieście otrzymał Flamini.

30'

Pewna interwencja Ospiny po strzale Neymara z 14 metrów.

1
28'

Barcelona z łatwością wdziera się w pole karne. Katalończycy robią to albo po zgrabnej akcji, albo indywidualnym zrywem - teraz Jordi Alba wszedł w "16", dzięki założeniu "siatki" Bellerinowi. Jego podanie przed bramkę Ospiny zostało jednak zablokowane przez Gabriela.

1
26'

Mathieu Flamini uderzył z 25 metrów, ale posłał piłkę nad bramką gospodarzy.

1
21'

Arsenal całkiem odważnie rozpoczął mecz, ale teraz Barcelona nie dopuszcza Kanonierów do piłki.

1
18'

Luis Suarez obsłużył idealnym prostopadłym podaniem Neymara , a ten z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Davidem Ospiną. Fatalny błąd popełnił Laurent Koscielny, po którego stracie Barcelona mogła ruszyć z błyskawiczną kontrą.

6
17'

Co za akcja Barcelony i jeszcze lepsza interwencja Ospiny! Neymar znakomitym dalekim podaniem uruchomił Messiego w polu karnym Arsenalu, ale bramkarz Kanonierów zdołał obronić strzał Argentyńczyka, choć ten uderzał z najmniejszej odległości!

2
15'

Teraz z ponad 20 metrów uderzył Mohamed Elneny , ale Marc-Andre ter Stegen nie musiał interweniować i tym razem. Londyńczycy starają się błyskawicznie kończyć swoje kontrataki.

1
15'

Trzeba oddać Arsenalowi, że broni się bardzo umiejętnie i nierozpaczliwie.

1
13'

Gospodarze przyspieszyli i zdołali zamknąć Arsenal w jego polu karnym, ale David Ospina jeszcze nie musiał interweniować.

1
10'

Mesut Oezil zdecydował się na strzał z 20 metrów, ale Marc-Andre ter Stegen nie musiał interweniować.

1
8'

Wydawało się, że Barcelona w końcu zawiązała groźną akcję, ale okazało się, że przy prostopadłym podaniu Messiego w pole karne Suarez był na spalonym i sędzia przerwał grę.

1
5'

Arsenalowi udało się odeprzeć atak Barcelony i gra przeniosła się do środka pola. Londyńczycy atakują gospodarzy wysokim pressingiem i nie pozwalają im na rozwinięcie skrzydeł.

1
2'

Jako pierwsi zaatakowali jednak Kanonierzy. Po podaniu Oezila w pozycji strzeleckiej znalazł się Welbeck, ale jego uderzenie z ostrego kąta zostało zablokowane.

1
1'

Barcelona szybko zamknęła gości na ich połowie.

2
20:32

Piłkarze są już na murawie. Zawodnicy niebawem wysłuchają hymnu Ligi Mistrzów.

1
20:32

Arsenal awansował do fazy pucharowej Ligi Mistrzów po raz dziesiąty z rzędu, ale w pięciu poprzednich edycjach nie udało mu się przebrnąć przez 1/8 finału. Teraz londyńczycy potrzebują cudu, by przełamać tę serię i znaleźć się w ćwierćfinale.

1
20:24

Nie dość, że Kanonierzy przyjechali do Barcelony bez całego zastępu kontuzjowanych zawodników na czele z Petrem CechemAaronem Ramseyem czy Jackiem Wilsherem, to do tego Arsene Wenger zostawił w rezerwie zdrowych Pera MertesackeraOliviera Giroud czy Francisa Coquelina.

1
20:16

Po pierwszym meczu Barcelona ma dwubramkową zaliczkę. Duma Katalonii wygrała w Londynie 2:0 po dublecie Lionela Messiego.