Puchar Polski: Półfinały, pierwsze mecze
15 mar 2016 18:30
90+3'

Maciej Gajos i Darko Jevtić rozegrali dwójkową akcję, ale ten drugi został wyrzucony podaniem w narożnik pola karnego i jego strzał obronił Wojciech Fabisiak. Zabrakło dokładności w rozegraniu.

1
90+1'

Celnie, ale zbyt lekko uderzył z narożnika pola karnego Nicki Bille Nielsen. To nie mogło zaskoczyć Fabisiaka.

90'

Doliczone 6 minut.

89'

Zapachniało drugim golem dla Lecha! Płasko z prawej strony pola karnego zacentrował Kamil Jóźwiak, ale Nicki Bille Nielsen minął się z piłką!

85'

Końcówka nie porywa, żadna z drużyn nie stwarza groźnych sytuacji.

82'

Beznadziejnie z dystansu uderzył Żarko Udovicić. Piłka poleciała daleko obok słupka.

81'
ZMIANA

Lech Poznań. Schodzi: Łukasz Trałka, wchodzi: Tamas Kadar. Kapitan gospodarzy opuścił boisko utykając.

80'

Przerwa w grze, z pomocy lekarskiej musiał skorzystać Łukasz Trałka.

77'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za faul na Trałce otrzymał Dimitar Vezalov.

Zagłębie Sosnowiec
1
75'

Nieprawdopodobne pudło Matusiaka! Pomocnik Zagłębia modelowo wypracował sobie pozycję w polu karnym, ale uderzył tak beznadziejnie, że... piłka poleciała na aut boczny!

73'

Świetna szansa Zagłębia, ale Fidziukiewicz skiksował przy próbie strzału z ostrego kąta! Piłka została mu zgrana po rzucie rożnym.

73'

Dariusz Dudka zablokował na 18. metrze mocny strzał Fidziukiewicza.

71'

Jasmin Burić uprzedził w narożniku pola karnego Bartczaka. Piłka wypiąstkowana na aut.

67'

Teraz środki pirotechniczne odpalili kibice Lecha.

66'
ZMIANA

Lech Poznań. Schodzi: Sisi, wchodzi: Kamil Jóźwiak.

65'

Zupełnie nieudany strzał oddał Sisi i po bloku obrońcy piłkę złapał Wojciech Fabisiak.

64'

Zagłębie poczyna sobie coraz odważniej, Lech ma kłopoty.

61'

Kibice Zagłębia odpalili środki pirotechniczne i przez chwilę boisko było mocno zadymione.

59'

Bardzo groźna akcja Zagłębia! Z piłką w polu karnym znalazł się Bartczak, po jego podaniu kompletnie pogubił się Fidziukiewicz, jeszcze z kilkunastu metrów uderzył Pribula, ale wprost w ręce Buricia.

55'

Teraz poderwali się kibice Lecha, ale Maciej Gajos w świetnej sytuacji uderzył za blisko środka bramki i Wojciech Fabisiak pewnie złapał piłkę.

55'

Z dystansu wprost w ręce Fabisiaka uderzył Dawid Kownacki.

52'

Groźnie w polu karnym Lecha! Z obrońcą przepychał się Michał Bajdur, po chwili z ostrego kąta uderzył Michał Fidziukiewicz, ale na posterunku Jasmin Burić.

50'

Przypominamy o naszym profilu na Facebooku tylko dla kibiców piłki nożnej. Polecamy -> http://www.facebook.com/PilkaNozna.SportoweFakty

49'

Po fatalnym wyprowadzeniu piłki przez Dudkę obok słupka uderzył z kilkunastu metrów Michał Fidziukiewicz.

48'

Jęk zawodu na trybunach po tym jak świetny techniczny strzał sprzed pola karnego oddał Darko Jevtić. Piłka otarła się o słupek, a Wojciech Fabisiak tylko patrzył!

47'

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Vladimir Volkov.

46'

Początek drugiej połowy.

1
45'

Doliczona 1 minuta.

45'

Sprzed pola karnego do nikogo dośrodkował Vladimir Volkov. Piłka w rękach Fabisiaka.

41'

Na razie bez odpowiedzi ze strony Zagłębia, goście nie podejmują ryzyka z przodu.

38'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Vladimir Volkov. Asystował mu Darko Jevtić.

Jednak gospodarze trochę niespodziewanie zdobyli gola! Z lewego skrzydła precyzyjnie dośrodkował Jevtić, nogę do piłki dostawił Volkov i przy jego strzale z kilku metrów Wojciech Fabisiak nie miał nic do powiedzenia!

36'

Bez wielkich emocji w Poznaniu. Lech zawodzi, a Zagłębie jest zadowolone z remisu.

32'

Niepewnie zagrali teraz w tyłach goście, jednak Dimitar Vezalov umiejętnie blokował Jevticia i dzięki temu piłkę przejął Wojciech Fabisiak.

31'

Kebba Ceesay przeciął dośrodkowanie Udovicicia z rzutu wolnego z narożnika boiska.

29'

Lech przeważa, ale gra w zbyt wolnym i jednostajnym tempie. Sosnowiczanie nie mają większych problemów w tyłach.

28'

Maciej Gajos zablokowany przy próbie strzału sprzed pola karnego. Kompletnie nieprzygotowana próba.

26'

Grzegorz Fonfara uprzedził w polu karnym Kownackiego, który mógł wyjść nawet na czystą pozycję.

24'

Z rzutu wolnego głęboko dośrodkował Żarko Udovicić i piłkę spokojnie złapał Jasmin Burić.

22'

Z lewego skrzydła świetnie dośrodkował Volkov, ale pierwszy strzał Gajosa zablokował obrońca, a dobitkę zatrzymał Fabisiak! To mogło być 1:0 dla Lecha!

20'

Przerwa w grze, medycy Zagłębia opatrują na boisku Dudka.

17'

Dawid Kownacki zamknął dośrodkowanie z prawego skrzydła, główkował jednak bardzo anemicznie i piłkę spokojnie złapał Wojciech Fabisiak.

16'

Ależ okazja Zagłębia! Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Jasmin Burić interweniował fatalnie, odbił piłkę przed siebie i z ostrego kąta uderzył Michał Fidziukiewicz. Sęk w tym, że poleciała blisko drugiego piętra trybun.

14'

Dwukrotnie sprzed pola karnego próbował uderzać Grzegorz Fonfara, za każdym razem jednak blokowali go obrońcy Kolejorza.

2
12'

Łukasz Trałka szukał podaniem Gajosa, ale piłkę do Fabisiaka spokojnie zgrał jeden z obrońców.

8'

Nadal bez fajerwerków, z ataku pozycyjnego poznaniaków nie wynika nic konkretnego.

2
4'

Zakotłowało się w polu karnym Lecha, ale strzał Pribuli z ostrego kąta został zablokowany.