0:0
Zakończony

Litwa

90+1'

Dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego wybite przez reprezentantów Litwy. Dla nich remis w Krakowie jest optymistycznym wynikiem.

2
90'

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

1
90'

Litwa. Schodzi: Arturas Zulpa. Wchodzi: Donatas Kazlauskas.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Arturas Zulpa #14
1
89'

Mazurek Dąbrowskiego odśpiewany reprezentantom Polski w przeddzień wylotu na Euro 2016.

1
88'

Gra wznowiona po przerwie, ponieważ Litwin potrzebował pomocy medycznej. Szybko Piotr Zieliński oddał strzał, ale zły pod każdym względem.

1
86'

Wyborne podanie Piotra Zielińskiego w pole karne Litwy. Był tam Artur Jędrzejczyk i padł po kontakcie z Edvinasem Girdvainisem. Sędzia ze Słowacji nie zamierza dziś podyktować jedenastki!

1
85'

Ostatnie minuty w próbie generalnej przed Euro 2016 i Polska prze do przodu, żeby zwyciężyć przed wylotem do Francji.

1
83'

Żółtą kartkę otrzymał Egidijus Vaitkunas.

Egidijus Vaitkunas #8
Litwa
1
82'

Duże zamieszanie. Piłka wylądowała w bramce Litwinów, ale sędziowie nie uznali gola, ponieważ był faul w okolicy linii pola karnego! Publiczność nie zgadza się z decyzją.

1
2
79'

Żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Krychowiak.

79'

Żółtą kartkę otrzymał Dovydas Norvilas.

Dovydas Norvilas #20
Litwa
1
79'

Ciepłe słowa za występ dla Kamila Grosickiego. Publiczność skandowała jego personalia, kiedy opuszczał boisko.

1
78'

Z rzutu wolnego mierzył Arkadiusz Milik. Napastnik Ajaxu ponownie nie zaskoczył Emilijusa Zubasa, więc szansa została zmarnowana.

1
76'

Faul na Arkadiuszu Milku na 25. metrze i będzie szansa na zdobycie gola z rzutu wolnego. Najpierw jednak zmiana w zespole Adama Nawałki.

1
1
74'

Długo krążyła piłka po obrzeżach pola karnego gości. W końcu Jakub Wawrzyniak uderzył fałszem z okolic narożnika pola karnego i pomylił się minimalnie!

1
73'

Kibice śpiewają obecnie "my chcemy gola". Ciekawe, czy reprezentanci Polski spełnią ich życzenie.

1
71'

Upadł na boisko Jakub Błaszczykowski, ale doświadczony skrzydłowy nie doznał poważnej kontuzji. Kamień spadł z serc wszystkich kibiców.

2
69'

Litwa. Schodzi: Vykintas Slivka. Wchodzi: Dovydas Norvilas.

Vykintas Slivka #16
1
68'

Artur Boruc zachował się dobrze na linii. Doświadczony bramkarz odbił na korner uderzenie z okolic linii pola karnego. Ostrzeżenie dla Biało-Czerwonych.

1
1
1
65'

25 minut zostało drużynom na zdobycie zwycięskiego gola. Chwila przerwy spowodowana kontuzją Vykintasa Slivki.

1
64'

Arkadiusz Milik chciał zaskoczyć Emilijusa Zubasa strzałem z rzutu wolnego. Zbyt pochopna decyzja, bardzo złe wykonanie.

1
63'

Obudzili się kibice po dobrych akcjach Polaków. Na trybunach jest nieco ponad 33 tysiące fanów - ogłosił właśnie spiker na stadionie.

1
61'

Żółtą kartkę otrzymał Georgas Freidgeimas.

Georgas Freidgeimas #3
Litwa
1
60'

Litwa. Schodzi: Rolandas Baravykas. Wchodzi: Vaidas Slavickas.

Vaidas Slavickas #5
Rolandas Baravykas #23
1
59'

Słupek uratował reprezentację Litwy! Jakub Błaszczykowski huknął potężnie z 18 metrów po krótkim rajdzie. Pomruk niezadowolenia na trybunach. Coraz lepsza gra gospodarzy!

1
58'

Arkadiusz Milik powalony przez przeciwnika. Sędzia nie gwizdnął faulu, a przecież napastnik Ajaxu Amsterdam wybiegał na czystą pozycję!

2
56'

Ponownie stały fragment Biało-Czerwonych zakończony strałem. Tomasz Jodłowiec uderzył nieco zbyt anemicznie, by zaskoczyć Emilijusa Zubasa, ale w końcu jest celna próba po stronie Polski!

1
55'

Agresywne dośrodkowanie z rzutu wolnego po faulu na Grzegorzu Krychowiaku. Był strzał głową, ale zdecydowanie za wysoko. Emilijus Zubas uspokoił partnerów kojącym gestem.

1
54'

A propos Artura Boruca, to zrównał się dziś liczbą występów w reprezentacji Polski z Janem Tomaszewskim.

2
1
53'

Nieudane podanie w kierunku Arkadiusza Milika. Po chwili odpowiedź Litwy i musiał interweniować na przedpolu Artur Boruc.

1
51'

Dwa kornery dla Polski po akcjach oskrzydlających Jakuba Błaszczykowskiego oraz Kamila Grosickiego. Radzą sobie piłkarze w żółtych koszulkach i zielonych spodenkach.

1
49'

Litwa. Schodzi: Fiodor Cernych. Wchodzi: Nerijus Valskis.

47'

Ponownie Polacy wyszli z szatni dość ospale i była szansa dla gości. Nie tak dobra jednak jak na samym początku widowiska.

46'

Gra wznowiona i od razu ruszyli do ataku reprezentanci Litwy.

1
46'

Litwa. Schodzi: Mantas Kuklys. Wchodzi: Simonas Paulius.

Simonas Paulius #6
Mantas Kuklys #17
1
46'

Polska. Schodzi: Kamil Glik. Wchodzi: Bartosz Salamon.

46'
Czy Polacy zdobędą gola w meczu towarzyskim z Litwą?
1
komentarz

Reprezentacja Polski oddała przez 45 minut siedem strzałów. Cztery były niecelne, trzy zablokowane. Żaden nie poszybował w światło bramki Emilijusa Zubasa.

1
komentarz

Obrazki z trybun. Reprezentacja Polski przyciąga tłumy.

1
45'

Polacy sygnalizowali zagranie ręką w polu karnym i mieli rację! Sędzia powinien gwizdnąć jedenastkę, ponieważ Litwin blokował nieprzepisowo zagranie Kamila Grosickiego. Poważny błąd.

2
45'

Doliczona minuta.

1
44'

Kamil Grosicki i najlepsza szansa na zdobycie gola dla Polaków! Zawodnik z Ligue 1 wybiegł za linię obrońców, zgubił przeciwników i próbował ekwilibrystycznie lobować Emilijusa Zubasa. Zabrakło centymetrów do szczęścia!

1
43'

Emilijus Zubas wyszedł w powietrze i dobrze wypiąstkował dośrodkowanie z narożnika boiska. Na razie bezbłędny golkiper znany z Ekstraklasy, choć nie miał trudnych testów.

1
41'

Obudził się Arkadiusz Milik. Cofnął się trochę głębiej po futbolówkę i brał udział w dróch dobrze zapowiadających się akcjach reprezentacji Polski.

2
38'

Ofiarna interwencja Edvinasa Girdvainisa, który przyjął na twarz potężne uderzenie Filipa Starzyńskiego. Cała akcja była zasługą Jakuba Wawrzyniaka. Obrońca Lechii Gdańsk zrobił przewagę liczebną na skrzydle.

1
37'

Mecz z perspektywy trybun. Pogoda na razie lepsza od gry Polaków.

2
35'

Tym razem bezpośrednie dośrodkowanie Kamila Grosickiego. Doskonale ustawił się Edvinas Girdvainis. Stoperzy wyłączają totalnie nieobecnego Arkadiusza Milika.

1
33'

Po prostu jest wszędzie Arvydas Novikovas. Tym razem strzelił niecelnie po stałym fragmencie. Chwilę wcześniej był przecież na skrzydle.

1
32'

Arvydas Novikovas puścił piłkę między nogami Kamila Glika. Stoper Torino ratował się faulem i miał szczęście, że sędzia nie wyciągnął kartki z kieszonki.

3
30'

30 minut meczu za kibicami. 69 procent posiadania piłki po stronie Polski nie przełożyło się jeszcze na celny strzał. Litwa ma w statystykach jeden z 14. sekundy spotkania.

1
1
29'

Kamil Glik wybrał się w pole karne przeciwnika, ale nie zapolował skutecznie na dośrodkowanie z rzutu wolnego. Na razie dobrze wygląda obrona Litwy.

2
28'

Biało-czerwone trybuny w Krakowie.

2
1
26'

Niezły mecz dla postronnego widza. Jedna i druga drużyna ma ochotę, by atakować. Piłka przenosi się szybko ze środkowej strefy boiska pod pole karne.

2
1
24'

W polu bramkowym był Arvydas Novikovas. Bardzo ofensywnie gra ten zawodnik. Ponownie przegrał jednak pojedynek z Łukaszem Fabiańskim.

2
1
23'

Kamil Grosicki zaczyna robić różnicę w tym meczu. Dzięki indywidualnym szarżom wychowanka Pogoni Szczecin Litwini cofają się coraz głębiej. Do skrzydłowego muszą równać partnerzy.

2
22'

Thiago Cionek zatańczył taniec pingwina na szkle. Na szczęście obrońca pozbierał się na czas i uniknął straty na własnej połowie.

1
1
20'

Kamil Grosicki zabawił się z przeciwnikiem na skrzydle. Po udanym dryblingu wpadł na pomysł podania na 16. metr. Nie było tam żadnego partnera. Szkoda!

3
1
19'

Georgas Freidgeimas ustawił się idealnie i wyekspediował piłkę po wrzutce Krzysztofa Mączyńskiego. Nie bawił się stoper z Litwy, a kopnął jak najdalej stąd.

2
16'

Vykintas Slivka! Następna akcja Litwinów z wykorzystaniem lewego skrzydła i pomocnik został zablokowany w ostatnim momencie. Strzalał z kilkunastu metrów.

2
15'

Kwadrans meczu był zaskakująco wyrównany. Litwa miała najlepszą sytuację podbramkową. Polacy zdążyli się odgryźć, ale jeszcze nie zatrudnili Emilijusa Zubasa.

1
1
13'

Najlepsza dotychczas akcja reprezentacji Polski. Były Wiślak Jakub Błaszczykowski wygrał pojedynek jeden na jednego, a jego dośrodkowanie trafiło ostatecznie do Bartosza Kapustki. Młody pomocnik uderzył nad poprzeczką!

2
12'

Po szturmie Litwinów gra wyrównała się. Thiago Cionek zablokował Rolandasa Baravykasa i Łukasz Fabiański wznowił grę od własnej bramki.

3
11'

Tak wyglądała prezentacja przed meczem!

2
9'

Litwini wybili dośrodkowanie z rzutu rożnego prosto pod nogi Filipa Starzyńskiego. Pomocnik KGHM Zagłębia Lubin strzelił nieczysto i Emilijus Zubas nie musiał interweniować.

3
8'

Zbyt głębokie dośrodkowanie przyjezdnych z prawej strony boiska. Łukasz Fabiański musiał tylko odprowadzić piłkę wzrokiem za linię bramkową.

1
1
7'

Pierwsza szybka wymiana podań na lewej stronie boiska. Kamil Grosicki chciał rozerwać obronę reprezentacji Litwy w komitywie z Jakubem Wawrzyniakiem.

2
5'

Filip Starzyński wziął na siebie ciężar gry i wywalczył rzut wolny na połowie reprezentacji Litwy. Szansa na uspokojenie sytuacji na boisku.

2
3'

Bardzo mocne otwarcie w wykonaniu Litwy. Praktycznie nie opuszcza okolic pola karnego Łukasza Fabiańskiego, a Polacy jeszcze nieobecni i ospali.

1
1
2'

Żółtą kartkę otrzymał Rolandas Baravykas.

Litwa
2
1'

Niesamowite! W 14. sekundzie reprezentacja Polski mogła, a nawet powinna stracić gola. Arvydas Novikovas był tuż przed bramką i miał przed sobą tylko Łukasza Fabiańskiego. Drużynę Adama Nawałki uratowała interwencja bramkarza!

2
1
17:24

Mecz poprzedza minuta ciszy. Chwila zadumy poświęcona zmarłemu Henrykowi Losce.

3
1
17:24

Na trybunach jest delegacja kibiców z Litwy. To jednak tylko kropla w morzu biało-czerwonych fanów, którzy chcą dziś wyjść za stadionu podbudowani przed Euro 2016.

2
17:24

Piłkarze wychodzą na boisko. Za moment hymny narodowe!