17 mar 2016 21:05
90'

Sędzia doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu.

89'

Shinji Kagawa strzelił zdecydowanie za wysoko i Hugo Lloris wznowi grę od bramki. Prawdopodobnie sędzia nie będzie znacząco przedłużać spotkania.

86'

Heung-Min Son potwierdził, że ma patent na strzelanie goli dortmundczykom, ale przy okazji zmarnował kilka sytuacji podbramkowych.

83'

Zmobilizowali się dortmundczycy na końcówkę meczu. Ponownie Łukasz Piszczek i spółka hamują ofensywę Tottenham Hotspur, a ostatni gwizdek tuż, tuż.

79'

Żółtą kartkę otrzymał Toby Alderweireld.

Tottenham Hotspur
74'
77'

Brakowało przyjezdnym emocji pod własną bramką, więc sami sobie je dostarczyli. Tottenham Hotspur ma jeszcze szansę, by obronić się przed pierwszą w historii porażką u siebie z klubem z Niemiec.

74'

Bramka kontaktowa! Heung-Min Son przejał beznadziejne podanie Nevena Suboticia w kierunku Romana Weidenfellera i zamienił prezent w gola.

1
70'

Pierre-Emerick Aubameyang strzelił na 2:0 po podaniu Henricha Mchitarjana w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Nagroda za aktywność od samego początku pojedynku!

70'
68'

Nacer Chadli czekał na możliwość oddania strzału głową. Nie doczekał się. Po chwili starcie z udziałem Łukasza Piszczka. Na szczęście Polak jest cały i zdrowy.

65'

Żółtą kartkę otrzymał Gonzalo Castro za nieelegancki wślizg.

Borussia Dortmund
63'

Dobre podanie Erika Lameli i dopiero ostatni obrońca w żółtej koszulce wyekspediował futbolówkę daleko od pola karnego Borussii Dortmund.

59'

Kieran Trippier wybił głębokie dośrodkowanie, a za jego plecami czekał już na piłkę wszędobylski Pierre-Emerick Aubameyang.

56'

Niewiele zmienia się w Londynie. Tottenhamowi Hotspur jest trudno wydobyć z siebie entuzjazm do ataku. Na pewno wyrównanie dodałoby energii Kogutom.

51'

Pierre-Emerick Aubameyang wyskoczył do podania z głębi pola. Hugo Lloris nie przysnął i wygarnął piłkę spod nóg napastnika Borussii Dortmund.

48'

Łukasz Piszczek podłączył się do ataku po raz pierwszy. Nie zakończył szarży dobrym dośrodkowaniem i wrócił do zadań w defensywie.

46'

Gra wznowiona po przerwie.

45+3'

Neven Subotić wybił piłkę sprzed linii bramkowej. Natychmiast odpowiedź Borussii Dortmund i Henrich Mchitarjan ominął swoim uderzeniem bramkę, choć miał mnóstwo czasu na pojedynek sam na sam z Hugo Llorisem.

45'

Sędzia postanowił doliczyć 3 minuty do regulaminowego czasu. To konsekwencja przerw związanych z urazem Bena Daviesa.

41'

Heung-Min Son wybiegł na czystą pozycję i szukał swoim strzałem drugiego rogu bramki dortmundczyków. Mógł przywrócić nadzieję w Londynie, jednak chybił po podaniu Erika Lameli!

38'

Erik Lamela skusił się na strzał z dystansu. Nie przymierzył w światło bramki Romana Weidenfellera i Tottenham Hotspur musiał ustawić się w obronie.

36'

Od kilku minut bez sytuacji podbramkowych. Dojrzała gra wicelidera Bundesligi, który potrafi nie tylko rozbijać ataki przeciwnika, ale również utrzymać się w posiadaniu piłki.

33'

Borussia Dortmund ustawiła ciasno formacje. Tylko Pierre-Emerick Aubameyang został na desancie a pozostali piłkarze przesuwają się piątką obrońców i czwórką pomocników.

30'

Pół godziny rewanżu za kibicami i łatwo odnieść wrażenie, że emocje skończyły się. Tottenham Hotspur potrzebuje pięciu goli, a przez dwa kwadranse stworzył jedną sytuację podbramkową.

27'

Żółtą kartkę otrzymał Erik Lamela.

27'

Jeszcze jedna szarża napastnika Borussii Dortmund. Tym razem Pierre-Emerick Aubameyang wypuścił sobie piłkę za daleko i nadział się na rozpaczliwą interwencję Hugo Llorisa.

1
24'

Pierre-Emerick Aubameyang dał prowadzenie Borussii Dortmund w Londynie! Po prostu zabrał piłkę gospodarzom i kopnął ją potężnie w narożnik bramki z ponad 20 metrów. Tottenham Hotspur potrzebuje pięciu goli, by awansować!

23'

Pierwsze groźne uderzenie ze strony londyńczyków! Eric Dier próbował skierować piłkę w światło bramki w ekwilibrystycznej pozycji po dośrodkowaniu z rzutu roż

22'

Kieran Trippier dośrodkował w pole bramkowe Borussii Dortmund i po interwencji szczupakiem będzie rzut rożny dla Tottenham Hotspur.

19'

Rozsądna i zdyscyplinowana gra zespołu Łukasza Piszczka. Tottenham Hotspur przejmuje inicjatywę, ale buduje swoje akcje daleko od bramki Romana Weidenfellera.

16'

Nie klei się gra gospodarzom. Danny Rose chciał zagrać prostopadle w szenastkę Borussii Dortmund i zrobił to, ale zdecydowanie za mocno za linię bramkową.

14'

Piękne rozegranie wicelidera Bundesligi! Henrich Mchitarjan wymienił podania z Marco Reusem i reprezentant Niemiec uderzył z kilkunastu metrów w boczną siatkę. Spadły kamienie z serc miejscowych kibiców.

13'
12'

Ben Davies runął ponownie i tu już chyba konieczna jest zmiana w trosce o zdrowie piłkarza. Kibice żegnają defensora brawami.

9'

Gra wznowiona po interwencji medycznej i w rozegraniu Borussia Dortmund, która w pełni kontroluje wydarzenia na początku rewanżu.

6'

Ben Davies stracił na moment świadomość po zderzeniu z własnym bramkarzem, który interweniował na przedpolu jak taran.

3'

Hugo Lloris rozpoczął od bramki po premierowym, nieudanym ataku oskrzydlającym Borussii Dortmund. Niemcy wysłali sygnał ostrzegawczy rywalom.

20:27

Borussia Dortmund rozbiła Tottenham Hotspur 3:0 na swoim stadionie. Tak okazałej zaliczki będzie bronić z Londynie. Łukasz Piszczek i spółka są na dobrej drodze, by pomścić drużynę Jakuba Błaszczykowskiego, którą w poprzednim dwumeczu wyeliminował Tottenham.