Sparta Praga
90'

Jeszcze 3 doliczone minuty od sędziego.

87'

Ale robinsonada! Strzał odbił się rykoszetem i Alphonse Areola musiał wybić piłkę zmierzającą pod poprzeczkę.

84'

Groźne dośrodkowanie w pole karne Villarreal. Jakoś radzą sobie piłkarze w żółtych strojach i Alphonse Areola wznowi grę dalekim wykopem.

81'

Dużo juniorów zasiadło dziś na ławce rezerwowych Sparty Praga, więc trener nie bardzo ma po kogo sięgnąć przed końcówką spotkania.

78'

Żółtą kartkę otrzymał Samuel Castillejo.

77'

Żółtą kartkę otrzymał Tiemoko Konate.

73'

Villarreal utrzymuje się w posiadaniu piłki. Chce swoimi podaniami ostudzić zapał rywala do ataku i uspokoić sytuację na boisku.

71'

Gol! Strzelił Ladislav Krejci. Asystował mu Lukas Julis.

Jeszcze jedno trafienie. Uśmiechają się prażanie, bo już wynik nie wygląda tak źle. Płaski strzał do bramki Krejciego!

66'
65'

Choć trochę ukojone nerwy kibiców Sparty Praga, a goście dostali po nosie, ponieważ spuścili z tonu od 50. minuty.

63'

Żółtą kartkę otrzymał Radoslav Kovac.

65'

Gol! Strzelił Borek Dockal. Asystował mu Kehinde Fatai.

I jest bramka honorowa. Płaski strzał do siatki tego, który nie mógł nastawić celownika od samego początku widowiska.

63'

Defensywa Villarreal blokuje dośrodkowanie z głębi pola. Sparta Praga musi kombinować od nowa, jak zdobyć honorowego gola.

61'

Żółtą kartkę otrzymał Lukas Julis.

58'

Villarreal może już świętować półfinał Ligi Europy!

57'

Villarreal. Schodzi: Mario Gaspar. Wchodzi: Jaume Costa.

wchodzi Wchodzi
Jaume Costa #11
schodzi Schodzi
55'

Trochę rozluźnili się piłkarze w żółtych strojach. Tiemoko Konate i Borek Dockal uderzyli niecelnie. Ale rozregulowane są celowniki Sparty. Niesamowite.

52'

Sparta Praga przenosi grę na połowę Żółtej Łodzi Podwodnej. David Lafata uderzył mocno, ale jednocześnie niecelnie.

49'

Gol! Strzelił Cedric Bakambu. Asystował mu Denis Suarez.

Demolka trwa. Bakambu strzelił z bliska, a obrona Sparty Praga była w tej sytuacji bierna, niemrawa i wszystkie synonimy tych słów.

46'

Gra wznowiona po przerwie.

45+1'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! David Lafata.

Piłkarski bilard w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego! Najsprytniejszy był Bruno Soriano, a piłka odbiła się jeszcze po drodze od Davida Lafaty.

45'

Doliczona minuta.

43'

Gol! Strzelił Samuel Castillejo.

Dośrodkowanie Denisa Suareza zostało wybite nieporadnie jak w meczu juniorów. Piłka spadła pod nogami Samuela Castillejo, który huknął z półwoleja w sam narożnik bramki Davida Bicika! 0:2 i trudno przypuszczać, że Hiszpanie wypuszczą awans z rąk!

41'

Żółtą kartkę otrzymał Martin Frydek.

40'

Tiemoko Konate został przesunięty wysoko. Płaskie podanie w środek pola karnego, tam jest Ladislav Krejci i strzelił bez przyjęcia tuż obok bramki Villarreal!

38'

Gra zogniskowała się na skrzydłach. Dobre dośrodkowanie gospodarzy i David Lafata główkował celnie. Na posterunku czujność zachował Alphonse Areola.

35'

Żółtą kartkę otrzymał Roberto Soldado.

Villarreal CF
34'

Borek Dockal sfaulował Manu Triguerosa. Przyjezni celebrowali w nieskończoność wykonanie rzutu wolnego aż zagranie zostało zablokowane.

31'

Pół godziny rewanżu minęło. Sparta Praga przegrywa aktualnie 1:3 w dwumeczu i potrzebuje dwóch goli, by doprowadzić do dogrywki.

29'

Lukas Julis urwał się obrońcom w żółtych strojach i główkował zdecydowanie nie w kierunku bramki Villarreal. Czas ucieka nieubłaganie prażanom.

27'

Żółtą kartkę otrzymał Ladislav Krejci.

26'

Borek Dockal! Ile to już prób tego zawodnika i wciąż nie może trafić do bramki. Złożył się do uderzenia z półdystansu, ale jak spod ziemi wyrósł Manu Trigueros i zablokował piłkę.

24'

Zabawił się z piłką oraz przeciwnikiem Denis Suarez. Zdaniem sędziego asystenta pomocnik Villarreal był już za linią boczną.

23'

Mecz z perspektywy trybun.

21'

Nie ma nic do stracenia Sparta Praga i atakuje! Borek Dockal zatrudnił bramkarza Villarreal, który szczęśliwie odbił futbolówkę.

19'

Jeszcze raz Borek Dockal. Potężne uderzenie z dystansu obok bramki. Nie może nastawić celownika najaktywniejszy zawodnik Sparty Praga, ale Alphonse Areola miał strach w oczach.

16'

Borek Dockal dwoi się i troi. Mocne wstrzelenie ominęło całe towarzystwo zebrane w polu karnym gości. Najbliżej do piłki miał Marek Matejovsky.

14'

Oddali inicjatywę piłkarze Villarreal. Po objęciu prowadzenia mają już naprawdę czego bronić.

12'

Villarreal jest coraz bliżej awansu do półfinału Ligi Europy.

10'

Borek Dockal znalazł trochę miejsca przed polem karnym Hiszpanów i strzelił w kierunku okienka bramki Alphonse'a Areoli. Zabrakło precyzji.

8'

Pierwsze podanie w pole bramkowe Villarreal. Czaili się tam gospodarze, by oddać strzał, ale i tak sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

5'

Gol! Strzelił Cedric Bakambu. Asystował mu Manu Trigueros.

Błyskawicznie poprawił się napastnik Villarreal i uzyskał prowadzenie dla swojego zespołu. Doskonałe podanie Manu Triguerosa między obrońców, a Cedric Bakambu strzelił płasko do siatki w sytuacji sam na sam z bramkarzem!

4'

Cedric Bakambu był bohaterem pierwszego spotkania, w którym zdobył dwie bramki. Przed momentem przejął źle rozegraną piłkę i strzelił fałszem. Nie był to najlepszy pomysł, a już na pewno nie najlepsze wykonania.

3'

Pierwsze uderzenie metr nad bramką Davida Bicika. Z półwoleja huknął Denis Suarez. Nie zastanawiał się długo pomocnik Villarreal po przejęciu bezpańskiej piłki.

20:14

Mobilizacja w obozie Villarreal. Drużyna z Hiszpanii wyrzuciła już z tej edycji Ligi Europy Napoli SSC, co było dużą sprawą. Chce więcej.

20:14

Trwa rozgrzewka w Pradze. Osłabiona kadrowo Sparta spróbuje przebić się do półfinału Ligi Europy i spłatać figla Villarreal. Przedstawiciel Primera Division przywiózł do Czech zaliczkę 2:1, która nie daje komfortu przed rewanżem.