03 kwi 2016 16:45
90'

Arbiter doliczył 2 minuty.

88'

Nudne, pozbawione emocji ostatnie minuty. Podobnie jak piłkarze, tak i my, czekamy na ostatni gwizdek.

85'

Po centrze Dijksa, anemiczny strzał głową oddał Schoene. To nie mogło przynieść gola.

83'

Kolejny raz Milik. Polak urwał się obrońcom, ale zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany.

80'

Kontra Ajaxu, ale egozityczne zachowanie Fischera. Rezerwowym sam przebiegł w poprzek pola karnego i stracił piłkę.

77'

Po dośrodkowaniu z lewej flanki, w ekwilibrystyczny sposób, piłkę głową uderzał Milik, ale tym razem zabrakło centymetrów.

75'

Przewaga po stronie gości. Ajax od dłuższego czasu nie stworzył sobie żadnej klarownej okazji, a piłkarze Zwolle próbują.

73'

Ajax. Schodzi: Amin Younes. Wchodzi: Viktor Fischer.

70'

Arbiter zdenerwował Milika. Polak nie zgadzał się z decyzją o spalonym i wydaje się, że miał rację.

68'

Zmiana w PEC Zwolle. Schodzi: Thomas Lam. Wchodzi: Stefan Nijland.

wchodzi Wchodzi
Stefan Nijland #10
schodzi Schodzi
Thomas Lam #28
67'

Obiecująca akcja gości, ale z podaniem pospieszył się Menig. Lars Veldwijk złapany na spalonym.

65'

Mickey van der Hart pewnie na przedpolu. Dobre piąstkowanie golkipera gości.

62'

Zmiana w ekipie gości. Schodzi: Kingsley Ehizibue. Wchodzi: Sheraldo Becker.

Paul Jaeckel #7
Kingsley Ehizibue #20
59'

Gospodarze grają na wielkim luzie. Miła dla oka jest ich gra na małej przestrzeni. Przed momentem po niezliczonej ilości podań, płasko z narożnika pola karnego uderzył Schoene. Zbyt słabo jednak by pokonać bramkarza.

55'

Kolejna wysoka piłka grana na Milika. Tym razem, mimo iż Polak zdołał ją opanować, to akcję przerwał gwizdek. Był ofsajd.

52'

Gospodrze rozgrywają ataki pozycyjne, ale prowadząc tak wysoko, nie forsują zbytniego tempa.

49'

Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, bliski pokonania własnego bramkarza był Dekker, ale po jego strąceniu głową, piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

46'

Zmiana w ekipie gości. Schodzi: Wouter Marinus. Wchodzi: Rick Dekker.

Rick Dekker #19
Wouter Marinus #18
46'

Początek II połowy.

45'

Arbiter doliczył 60 sekund.

43'

Było blisko czwartego gola, ale po centrze z kornera, w sporym tłoku, obrońcy gości zdołali daleko wybić piłkę.

40'

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Asystował mu Mitchell Dijks.

Jest dublet! Jeden z obrońców stracił piłkę na rzecz Dijksa, a ten natychmiast zagrał prostopadłe podanie do Polaka. Mocny strzał z ostrego kąta, tuż przy dalszym słupku!

36'

Po dośrodkowaniu Bouya, do strzału głową doszedł Marcellis, ale bramkarz ze spokojem chwycił piłkę.

33'

Prostopadłe zagranie do Milika, ale tym razem polski napastnik został znakomicie odcięty od podania przez Lama.

31'

Ajax nie gra wielkiego meczu. Gospodarze mieli zaledwie kilka okazji, ale są nad wyraz skuteczni.

29'

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Asystował mu Riechedly Bazoer.

Szósty kolejny mecz z bramką Polaka! Po dograniu z prawej strony boiska, Milik z bliska skierował piłkę obok bezradnego golkipera.

26'

Queensy Menig przedzierał się w polu karnym, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym. Po kornerze z szybką kontrą wyszli gospodarze, a strzałem akcję zakończył Mitchell Dijks. Bramkarz przeniósł piłkę nad poprzeczką.

23'

Bardzo mocne uderzenie Bramy z 23 metrów. Piłka trafiła jednak w plecy jednego z obrońców i Jasper Cillessen nie musiał interweniować.

20'

Ładna wymiana krótkich podań i błyskawicznie wyprowadzona akcja gospodarzy. Na piłkę już czekał Milik, ale nie otrzymał podania. Gudelj zaliczył prostą stratę i Polak tylko bezradnie rozłożył ręce.

16'

Stały fragment gry wywalczony przez Milika, ale do bramki blisko 30 metrów. Lasse Schoene uderzył nad murem i trzeba przyznać, że zabrakło niewiele.

15'

Mecz na moment przerwany. Wielka koszulka z numerem 14 w rękach kibiców. Owacje na stojąco dla Johan Cruyffa!

12'

Ostre starcie w powietrzu między Younesem i van Polenem. Obrońca gości długo nie podnosił się z murawy, ale jego dalszy występ nie jest zagrożony.

9'

Drybling Younesa. Rozpędzony napastnik wbiegł między dwóch obrońców, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę.

6'

Kingsley Ehizibue szarpnął prawym skrzydłem. Wydawało się, że będzie w stanie dobrze dośrodkować, ale w ostatniej chwili piłkę wygarnął mu Dijks.

2'

Gol! Strzelił Lasse Schoene. Asystował mu Nick Viergever.

Znakomite dośrodkowanie z lewego skrzydła i piękny strzał głową. Bramkarz pofrunął w swoją prawą stronę, ale nie sięgnął piłki.

1'

Słaba widoczność. Nad murawą unosi się dym z rac odpalonych przez miejscowych fanów.