Arbiter doliczył 3 minuty.

87'

Kolejna próba z dystansu. Rai Vloet wyraźnie przestrzelił.

84'

Desperacka próba jednego z gospodarzy. Uderzona z 30 metrów piłka, poszybowała bardzo wysoko.

81'

Podanie na wolne pole do Milika, ale odważne wyjście bramkarza skasowało akcję. Leonard Nienhuis odbił piłkę głową poza obrębem pola karnego.

79'

SC Cambuur Leeuwarden. Schodzi: Jerge Hoefdraad. Wchodzi: Xander Houtkoop.

wchodzi Wchodzi
Xander Houtkoop #12
schodzi Schodzi
Jerge Hoefdraad #15
79'

SC Cambuur Leeuwarden. Schodzi: Vytautas Andriuskevicius. Wchodzi: Rai Vloet.

Rai Vloet #17
77'

Zaatakowali gosppodarze. Ostatni kwadrans może być wyjątkowo ciekawy. Ajaxu, broniącego się głęboko, jeszcze w dniu dzisiejszym nie oglądaliśmy.

74'

Żółtą kartkę otrzymał Nick Viergever. Piłkarz Ajaxu faulował Bakkera.

Ajax Amsterdam
70'

SC Cambuur Leeuwarden. Schodzi: Sander van de Streek. Wchodzi: Kevin van Veen.

Kevin van Veen #18
Sander van de Streek #20
70'

Wow! Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłka odbiła się najpierw od poprzeczki, a później od słupka. Autor zagrania Amin Younes, tylko się uśmiechnął.

67'

Po podaniu od Cillessena, Anwar El Ghazi znalazł się sam przed bramkarzem! Rezerwowy szukał dalszego rogu, ale pomylił się o dobry metr. Jest czego żałować!

Czy Arek Milik dziś trafi?
TAK
NIE
61'

Gol! Strzelił Davy Klaassen. Asystował mu Anwar El Ghazi. Ajax wreszcie przeprowadził akcję na miarę prowadzenia. Z prawej strony pola karnego, prosto na głowę Klaassena dograł, wprowadzony po przerwie El Ghazi.

59'

Z 23 metrów potężnie uderzył Jamiro Gregory Alvangera. Piłka trafiła w plecy jednego z gości, po czym zrobiła wysoki kozioł, ale Jasper Cillessen pewnie ją złapał.

57'

Szósty w tym spotkaniu rzut rożny dla przyjezdnych. Ponownie bez zagrożenia.

55'

Ajax. Schodzi: Lasse Schoene. Wchodzi: Anwar El Ghazi.

52'

Długie podanie do Milika, z pominięciem linii pomocy. Polak był jednak na ofsajdzie.

49'

Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, jeden z obrońców podbił futbolówkę bardzo wysoko. Dwóch piłlkarzy Ajaxu zaatakowało bramkarza, ale ten pewnie wyłapał piłkę.

46'

Początek II połowy.

45'

Arbiter doliczył 2 minuty.

44'

Grę wziął na siebie Amin Younes. Szarża lewą stroną pola karnego przyniosła jednak tylko rzut rożny z którego nic nie wynikło.

40'

Czesto obserwujemy nieudane dośrodkowania ze skrzydeł. Tym razem nie popisał się Riechedly Bazoer.

37'

Pierwsza połowa zbliża się ku końcowi, a Ajax ma wyraźne problemy ze stwarzaniem zagrożenia. Inna sprawa, że gospodarze też nie oddali jeszcze ani jednego celnego strzału.

34'

Żółtą kartkę otrzymał Erik Bakker.

Erik Bakker #6
SC Cambuur Leeuwarden
31'

Poszukiwania Milika. Dośrodkowanie z lewej flanki spadało właśnie pod nogi Polaka, ale jeden z obrońców delikatnie popchnął napastnika i ten nie oddał strzału.

28'

Indywidualna szarża lewą stroną pola karnego gospodarzy. Nemanja Gudelj minął dwóch rywali, wbiegając między nich. Strzał z 14 metrów odbił jednak bramkarz Cambuur.

24'

Amin Younes zbyt pochopnie zdecydował się na lobowanie bramkarza. Leonard Nienhuis wcale nie był wysunięty i spokojnie chwycił piłkę.

20'

Obrońca gości długo przebywał poza boiskiem, ale wydaje się, że będzie w stanie kontynuować grę.

17'

Przerwa w grze. Sztab medyczny na murawie. Po centrze z kornera, nabiegający na piłkę Mike van der Hoorn zderzył się z bramkarzem i na moment stracił przytomność.

13'

Błąd ustawienia defensywy Ajaxu. Piłkę otrzymał nieobstawiony Martijn Barto, ale jego mocne wstrzelenie piłki przed bramkę przeciął jeden ze stoperów.

11'

Do zagranej z kornera piłki wyskoczył Milik. Polak powinien jednak odpuścić bowiem tuż za nim był lepiej ustawiony Mike van der Hoorn.

9'

Przewaga Ajaxu, ale trzeba oddać gospodarzom, że umiejętnie wychodzą z opresji.

6'

Walka o pozycję w polu karnym gospodarzy. Na murawę padł Younes, ale o jedenastce nie mogło być mowy.

3'

Od pierwszych minut zarysowała się przewaga gości. Tak jak w kilku poprzednich meczach, Ajax chce szybko napocząć rywala.