24 kwi 2016 18:00
90+2'

Piast. Schodzi: Josip Barisić. Wchodzi: Gerard Badia.

90+1'

Gol! Strzelił Josip Barisić. Mak dośrodkował piłkę, Janicki niefortunnie przedłużył podanie, a sześć metrów przed bramką z woleja nie do obrony huknął Barisić!

Piast Gliwice
90'

Doliczone zostały 3 minuty.

87'

Po wybiciu przed pole karne fantastycznie z woleja uderzył Martin Kobylański. Piłka przeleciała tuż ponad bramką. Gdyby padł gol, byłoby to co najmniej trafienie kolejki.

85'

Zamieszanie w polu karnym gdańszczan. Żaden z graczy Piasta nie zdołał oddać strzału.

83'

Piast chce pójść za ciosem. Drugi gol dodał sił zawodnikom z Gliwic. Lechia sprawia wrażenie oszołomionej stratą bramki.

81'

Gol! Strzelił Mateusz Mak. Asystował mu Patrik Mraz. Rezerwowy Piasta uderzył w prawy róg, bramkarz rzucił się w przeciwnym kierunku.

2
1
80'

Będzie karny dla Piasta! W polu karnym przewrócony został Patrik Mraz. Faulował Stolarski.

78'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Sebastian Mila! Jakub Szmatuła rzucił się w lewy róg i odbił uderzenie Mili!

Lechia Gdańsk
3
77'

Jakub Wawrzyniak runął w polu karnym atakowany przez Mokwę i sędzia wskazał na "jedenastkę".

76'

Piast. Schodzi: Martin Nespor. Wchodzi: Bartosz Szeliga.

73'

Piast. Schodzi: Sasa Zivec. Wchodzi: Mateusz Mak.

69'

Żółtą kartkę otrzymał Martin Bukata.

68'

Techniczny strzał z pola karnego oddał Jakub Wawrzyniak. Pilka przefrunęła dwa metry ponad bramką.

65'

Coraz groźniejszy zespół z Gdańska. Goście rzucili już niemal wszystkie siły do ataku.

62'

Lechia dąży do wyrównania, Piast czeka na własnej połowie i próbuje kontrować.

60'

Żółtą kartkę otrzymał Martin Nespor.

1
56'

Sebastian Mila sam na sam ze Szmatułą! Górą bramkarz Piasta, który wybił piłkę na róg.

55'

Dośrodkował  Patrik Mraz, głową ponad bramką uderzył Martin Nespor.

1
52'

Sławomir Peszko miał sporo czasu i miejsca po dośrodkowaniu Flavio Paixao, ale uderzył głową wprost w bramkarza!

1
52'

Z ok. 19 metrów płasko uderzył Aleksandar Kovacević, Jakub Szmatuła po raz kolejny na posterunku.

49'

Pomocy medycznej potrzebował Rafał Janicki. Obrońca Lechii doznał stłuczenia nogi, ale dochodzi do siebie.

46'

W polu karnym z piłką znalazł się Grzegorz Kuświk, ale źle uderzył i Jakub Szmatuła pewnie obronił.

46'

Piast wznowił grę po przerwie.

Żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Wojtkowiak. Obrońca Lechii ukarany za faul, po którym sędzia puścił grę.

45'

Kontra Piasta, Josip Barisić uderzył sprzed pola karnego obok bramki.

43'

Groźnie pod bramką Szmatuły, sędzia przerwał grę dopatrując się faulu w ataku Peszki.

40'

Patrik Mraz z rogu, głową uderzył Martin Nespor, ale źle trafił w piłkę i przestrzelił.

38'

Jakub Wawrzyniak dośrodkował z lewej strony, Flavio Paixao głową uderzył ponad bramką.

36'

Z woleja uderzał Sebastian Mila, Jakub Szmatuła pewnie obronił strzał sprzed pola karnego.

34'

Techniczny strzał z rzutu wolnego oddał Aleksandar Kovacević. Piłka przeleciała wysoko ponad bramką.

32'

Gol! Strzelił Uros Korun. Asystował mu Hebert. Mraz dośrodkował z rogu, Hebert zgrał piłkę, a Korun z kilku metrów wbił piłkę do bramki!

1
1
30'

Z okolic linii pola karnego huknął Josip Barisić, ale przestrzelił!

29'

Piast stara się spokojnie rozgrywać piłkę, Lechia preferuje szybki akcje. Póki co więcej klarownych okazji mieli gospodarze.

25'

Kolejny strzał Nespora. Czech uderzył sprzed pola karnego, bramkarz odbił piłkę, ale naprawił błąd.

21'

Vanja Milinković-Savić opuścił pole karne i przy linii bocznej wślizgiem wybił piłkę spod nóg Barisicia.

19'

Lechia po alarmie pod własną bramką ruszyła do ataku. Gra przeniosła się pod pole karne Pista.

16'

Martin Nespor potężnie uderzył tuż sprzed pola karnego i piłka minęła już bramkarza, ale odbiła się od poprzeczki, a następnie przed linią bramkową! Po chwli Josip Barisić z ostrego kąta trafił w Vanję Milinkovicia-Savicia.

12'

Bardzo mało miejsca na boisku mają piłkarze obu drużyn. Twardo grają obrońcy zarówno Piasta jak i Lechii.

9'

Michał Chrapek do Flavio Paixao, ale Portugalczyk znajdował się na spalonym.

8'

Wciąż trwa walka w środku boiska. Sędzia pozwala na ostrą grę. Arbiter już dwukrotnie nie reagował na męskie wejścia zawodników gości.

4'

Ruszył lewą stroną Jakub Wawrzyniak, który uderzył sprzed pola karnego. Pomylił się o metr.

4'

Spokojne pierwsze minuty. Obydwa zespoły sporo uwagi poświęcają defensywie.

17:17

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Jakubik (Siedlce).

17:17

W jednym z najciekawszych spotkań 33. kolejki Ekstraklasy Piast Gliwice podejmie Lechię Gdańsk. Będzie to starcie drużyny walczącej o mistrzostwo Polski z zespołem aspirującym do gry w europejskich pucharach.