Rzut karny dla Ajaksu po faulu na Miliku!

1
86'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Davy Klaassen. Asystował mu Mike van der Hoorn.

Ajax wraca do gry! Van der Hoorn zgrał piłkę głową na 16. metr do Klaassena, który pokonał Bednarka strzałem tuż przy słupku!

85'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Patrick Joosten.

Co za gol! Rezerwowy Utrechtu huknął z 25 metrów tak, że Cillessen nie był w stanie skutecznie interweniować! Fantastyczny gol Joostena!

Patrick Joosten #37
FC Utrecht
84'

Letschert uderzył mocno z rzutu wolnego z 25 metrów, ale Cillessen nie dał się zaskoczyć.

82'

Żółtą kartkę otrzymał Mike van der Hoorn.

81'
ZMIANA

Ajax. Schodzi: Riechedly Bazoer. Wchodzi: Kenny Tete.

80'

Dobry, naprawdę dobry mecz rozgrywa Bednarek. Polski bramkarz na linii nie ma dużo pracy, ale na przedpolu rządzi bezapelacyjnie.

78'

Ajaksowi zostało coraz mniej czasu, a nic nie wskazuje na to, by był w stanie odrobić stratę i strzelić jeszcze zwycięskiego gola.

74'
ZMIANA

Utrecht. Schodzi: Nacer Barazite. Wchodzi: Patrick Joosten.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Nacer Barazite #10
73'

Słupek uratował Utrecht! Bazoer zagrał w pole karne do Cerny'ego, który uderzył z ostrego kąta, ale trafił tylko w słupek bramki Bednarka!

71'
ZMIANA

Ajax. Schodzi: Amin Younes. Wchodzi: Vaclav Cerny.

Vaclav Cerny #32
67'

Riechedly Bazoer uderzył z 18 metrów w sam środek bramki Filipa Bednarka.

67'

Ajax wszedł na wyższe obroty, ale czy do wystarczy do odwrócenia losów meczu?

65'

Żółtą kartkę otrzymał Bart Ramselaar.

Bart Ramselaar #23
FC Utrecht
63'

Arkadiusz Milik! Po centrze Amina Younesa Polak zagłówkował na bramkę Filipa Bednarka, ale ten nie dał się zaskoczyć!

60'

Za nami godzina gry, a Ajax nei oddał jeszcze ani jednego strzału w światło bramki rywali!

59'

Mistrzostwo wymyka się Ajaksowi z rąk. Jeśli spotkanie zakończy się takim wynikiem, na trzy kolejki przed końcem sezonu zespół Milika będzie miał punkt straty do PSV.

56'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Nacer Barazite. Asystował mu Andreas Ludwig. Po fatalnej stracie Klaassena piłkę przejął Haller, który od razu uruchomił na lewym skrzydle Ludwiga, ten idealnym dośrodkowaniem obsłużył Barazite, który pokonał Cillessena strzałem z pięciu metrów.

FC Utrecht
Asysta:
Andreas Ludwig #11
54'

Milik nadał tempa kontrze Ajaksu, podając na prawe skrzydło do El Ghaziego, ale ten nie zdołał dokładnie dograć piłki do wbiegającego w pole karne Milika.

50'

Ajax nie może sobie poradzić ze świetnie zorganizowanym zespołem gości.

46'

Początek II połowy. Od środka Utrecht.

44'

Ależ szansa gości! Po zagraniu Ludwiga z lewej strony Barazite znalazł się z piłką na 10. metrze od bramki Ajaksu, ale w doskonałej sytuacji uderzył daleko od bramki gospodarzy.

42'

Arkadiusz Milik zgrał piłkę głową do Davy'ego Klaassena, ale czujny Filip Bednarek wybiegł z linii bramkowej i przejął piłkę.

40'

Bazoer kropnął z 20 metrów, ale posłał piłkę obok bramki Utrechtu.

38'

Po dośrodkowaniu Bazoera z prawej flanki Milik nie doskoczył do piłki, ale ta spadła pod nogi Younesa, który jednak nie zdołał oddać strzału na bramkę Bednarka.

37'

Brakuje piłkarzom Ajaksu precyzji w kluczowych momentach akcji. Kibice gospodarzy dają pierwszą oznaki niezadowolenia z gry zespołu trenera de Boera.

35'

Sebastien Haller huknął z 25 metrów, ale Jasper Cillessen na raty złapał piłkę.

34'

Żółtą kartkę otrzymał Ruben Ligeon.

Ruben Ligeon #19
FC Utrecht
32'

Ajax jeszcze ani razu nie zmusił Bednarka do interwencji na linii.

28'

Po centrze Bazoera Milik trącił piłkę w kierunku bramki Bednarka, ale trudno nazwać to uderzeniem.

26'

W piątek drugie trafienie w tym sezonie zaliczył Piotr Parzyszek z De Graafschap.

24'

Gospodarze próbują wbić się w pole karne Utrechtu dośrodkowaniami z bocznych stref. Nie do takiej gry przyzwyczaił zespół Franka de Boera.

22'

Nemanja Gudelj huknął z 25 metrów, ale Filip Bednarek nie musiał interweniować. Polski bramkarz nie został zatrudniony na linii jeszcze ani razu.

21'

To nie będzie łatwy mecz dla Ajaksu.

18'

Po centrze Gudelja z rzutu wolnego Anwar El Ghazi zagłówkował obok bramki Utrechtu.

16'

Piłka w bramce Bednarka po strzale Younesa, ale gol nie został uznany, bowiem Niemiec skorzystał z pozycji spalonej.

14'

Goście są konkretniejsi w działaniach. Teraz zaatakowali prawą stroną i Veltman w ostatniej chwili przeciął podanie do Barazite.

12'

Ajax na razie bije głową w mur. Utrecht broni się bardzo umiejętnie.

9'

Ajax w ataku pozycyjnym, ale Utrecht pressuje gospodarzy daleko od swojej bramki i gra toczy się w środkowej strefie.

6'

Ajax próbuje narzucić gościom swoje warunki gry, ale Utrecht nie zamierza dać się stłamsić drużynie Milika.

2'

I już jesteśmy pod bramką gości, ale Milik nie zdołał opanować piłki po podaniu Klaassena.

1'

Pierwszy groźny atak Utrechtu! Haller spod końcowej linii wycofał piłkę w kierunku Barazite, ale tego w ostatniej chwili od podania odciął Viergever.

11:51

Piłkarze są już na murawie. Ajax zagra w tradycyjnych czerwono-białych strojach, a Utrecht wystąpi na czarno.

11:51

Amsterdam Arena czeka na piłkarzy:

11:51

Na boisku obejrzymy dziś nie tylko Arkadiusza Milika, ale też Filipa Bednarka. 24-letni bramkarz Utrechtu przed tygodniem rozegrał pierwszy mecz w tym sezonie, a teraz zaliczy drugi występ.

11:40

Ajax nie może sobie pozwolić na błąd, bowiem w sobotę PSV pokonał 3:0 Rodę i wskoczył na pozycję lidera Eredvisie.