Puchar Ligi Francuskiej: Finał
23 kwi 2016 21:00
90+2'

Koszmarny, trochę desperacki strzał Corchii z 25 metrów. Piłka poleciała gdzieś daleko w trybuny.

90'

Arbiter doliczył 3 minuty.

90'

PSG. Schodzi: Angel di Maria. Wchodzi: Edinson Cavani.

87'

Głębokie, niskie dośrodkowanie sprawiło kłopot bramkarzowi. Uchylił się Kurzawa, co zdezorientowało Sirigu. Włoch "wypluł" piłkę, ale nikt nie ruszył do dobitki.

85'

Oblężenie bramki Sirigu! Piłkarze Lille stawiają wszystko na jedną kartę!

83'

Idealnie ustawiony na 18. metrze był Obbadi. Nieczyste uderzenie wolejem i stojący jak słup soli Sirigu. Kibice PSG odetchnęli, bowiem futbolówka przeleciała tuż obok lewego słupka.

82'

W przeciągu minuty dwie szarże prawą stroną pola karnego w wykonaniu di Marii. Nikt nie był w stanie skasować akcji Argentyńczyka, ale ten niedokładnie zagrywał tuż sprzed linii końcowej.

81'

PSG. Schodzi: Javier Pastore. Wchodzi: David Luiz.

78'

Szybka akcja prawą flanką i w znakomitej sytuacji niespodziewanie znalazł się Serge Aurier. W pojedynku jeden na jednego lepszy Enyeama!

77'

. Schodzi: Rio Mavuba. Wchodzi: Rony Lopes.

75'

PSG. Schodzi: Lucas Moura. Wchodzi: Marco Verratti.

74'

Gol! Strzelił Angel di Maria. Po długim wykopie Sirigu, Soumaoro popełnił katastrogfalny błąd, zagrywając tyłem głowy do własnego bramkarza. Piłkę przejął di Maria i widząc wybiegającego poza pole karne Enyeamę, posłał piłkę obok niego. Sytuację próbował jeszcze ratować Basa, ale nie dogonił futbolówki przed linią bramkową.

Paris Saint-Germain
Czy Lille OSC wykorzysta liczebną przewagę i sprawi niespodziankę?
1
70'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Adrien Rabiot. PSG w dziesiątkę! Rabiot faulował Boufala i resztę meczu obejrzy z szatni.

70'

Żółtą kartkę otrzymał Ibrahim Amadou. Faul przerywający kontrę zasługiwał na upomnienie.

Ibrahim Amadou #6
Lille OSC
67'

Piłka nie leży dziś na nodze Aurierowi. Prawy obrońca centruje dużo, ale z precyzją jest wyraźnie na bakier. Przed momentem obserwowaliśmy kolejne dośrodkowanie "do nikogo".

65'

Przewaga Lille OSC! Odważna próba Mavuby z 25 metrów. Jeden z obrońców podbił piłkę i skończyło się jedynie na kornerze.

62'

Błyskawicznie odpowiedzieli rywale. Jeden z najlepszych na murawie, Sofiane Boufal uderzył w kierunku bliższego słupka, ale Sirigu odbił piłkę na rzut rożny.

61'

Wymiana podań przez graczy PSG. Dośrodkowanie z prawej strony boiska było jednak zbyt głębokie i Vincent Enyeama chwycił piłkę.

58'

Zagapił się Soumaoro i piłkę przechwycił Angel di Maria. Strzału oddać się jednak nie udało, bowiem uniemożliwił to, wracający Basa.

54'

Arbiter zastawił drogę Matuidiemu, w efekcie czego Lille ruszyło z kontrą. Na bramkę z dystansu uderzał Sebastien Corchia, ale pomylił się dość znacznie.

52'

Rozpędził się Angel di Maria. Argentyńczyk wpadł w pole karne z jego prawej strony, po czym wycofał piłkę do Ibrahimovicia. Szwed huknął z 16 metrów... nad poprzeczką.

49'

Gol! Strzelił Djibril Sidibe.

Piłkarz Lille uderzył między zawodnikami ustawionymi w murze. Sirigu jedynie odprowadził piłkę wzrokiem, a ta wpadła tuż przy lewym słupku.

Djibril Sidibe #19
Lille OSC
48'

Żółtą kartkę otrzymał Adrien Rabiot.

47'

Będzie groźnie! Rabiot faulował Boufala tuż przed własnym polem karnym!

46'

Zaczynamy grę po przerwie!

45'

Arbiter doliczył 2 minuty.

43'

Kontra paryżan! Z piłką na prawej stronie pola karnego znalazł się di Maria, ale centra w poszukiwaniu Ibrahimovicia była niedokładna.

40'

Gol! Strzelił Javier Pastore.

Bramka po strzale sprzed pola karnego! Po centrze z kornera, Enyeama wypiąstkował piłkę przed szesnastkę, a tam doskoczył do niej Pastore. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od Soumaoro i wpadła do siatki. Piłkarze Lille protestowali, sugerując arbitrowi, że Kurzawa był na spalonym i przeszkadzał bramkarzowi w interwencji. Gol jednak został uznany.

37'

Błyskawiczna kontra Lille! Sofiane Boufal szybko wyprowadził piłkę środkiem boiska i będąc już w szesnastce dogrywał do Edera. Temu jednak odskoczyła piłka i wykorzystał to Sirigu.

33'

Kolejna okazja dla mistrzów Francji! Lucas Moura wbiegał na 12. metr i otrzymał podanie z lewej strony. Wracający Marko Basa w ostatniej chwili zdołał zablokować strzał Brazylijczyka. Efektowna dobitka krzyżakiem w wykonaniu di Marii, była już niecelna.

31'

Podanie z linii środkowej, między dwóch obrońców Lille i świetne "sklejenie" Ibrahimovicia. Szwed stanął oko w oko z bramkarzem, podjął decyzję o lobie, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

27'

Angel di Maria na prawej stronie boiska ograł Sidibe, ale zamiast dośrodkować do Zlatana, zdecydował się uderzyć z ostrego kąta. Bramkarz spokojnie chwycił piłkę "w koszyczek".

24'

Ping pong w polu karnym Paris Saint-Germain! Po strzale Obbadiego piłka odbijała się od nóg graczy stojących w szesnastce i o mały włos zaskoczyłaby Sirigu. Ten jednak rzucił się w lewą stronę i odbił piłkę do boku. Jeden z rywali pospieszyl z dobitką, ale był na spalonym.

21'

Boufal mocno wstrzelił piłkę wzdłuż bramki, ale tam dobrze główkował Ibrahimović. Piłkarze Lille bili jeszcze rzut rożny, ale bez zagrożenia.

20'

Żółtą kartkę otrzymał Serge Aurier. Obrońca faulował Sidibe i słusznie został ukarany.

18'

Daleki podanie Thiago Silvy do wybiegającego na wolne pole di Marii. Argentyńczyka uprzedził jednak bramkarz, który interweniował na linii pola karnego.

15'

Bardzo brzydki faul na Kurzawie. Corchia przesadził z agresją i powienin obejrzeć kartkę. Tak się jednak nie stało.

12'

Pastore faulował z prawej strony boiska. W pole karne płasko zagrywał  Sofiane Boufal, ale składający się do strzału Amadou, nie trafił w piłkę.

Zobaczymy dziś gola Zlatana?
8'

Pierwszy raz zagościli pod bramką Sirigu gracze Lille. Skończyło się kornerem i dośrodkowaniem na nabiegającego Edera. Napastnik został jednak uprzedzony przez bramkarza.

6'

Trzeci raz piłka w rękach Enyeamy. Nigeryjczyk pewnie obronił mocny strzał Moury.

4'

Szybka akcja PSG zakończona strzałem sprzed szesnastki w wykonaniu Lucasa Moury. Po drodze jeden z obrońców zdołał jeszcze zamortyzować futbolówkę, przez co bramkarz miał dużo łatwiej.

1'

20 sekunda i fatalny błąd Adamy Soumaoro! Środkowy obrońca nie trafił piłki głową, pozwalając przyjąć ją Ibrahimović. Szwed natychmiast zgrał na 6. metr, gdzie samotnie stał Angel di Maria. Mocne uderzenie, ale dokładnie w to miejsce gdzie był Enyeama.

20:41

Wysokie wygrane, bramki strzelane na zawołanie i mistrzostwo wywalczone w cuglach, z nadludzką przewagą nad pozostałymi drużynami. Czy jest we Francji ktoś kto zatrzyma Paris Saint-Germain? Czy będzie to Lille OSC? Przed nami mecz finałowy Pucharu Ligi Francuskiej. Zapraszamy na wspólne śledzenie boiskowych wydarzeń.