De Graafschap
90'

Pogramy dodatkowe 5 minut.

89'

To mógł być definitywny koniec marzeń Ajaxu! Jasper Cillessen kapitalną interwencją powstrzymał strzał jednego z rywali!

88'

Gospodarze dzielnie walczą, Ajax atakuje bardzo rozpaczliwie.

85'

Anwar El Ghazi miał doskonałą okazję, ale nie potrafił jej wykorzystać!

83'

Potężny kocioł w polu karnym De Graafschap! Ajax naciska, ale cały czas brakuje finalizacji wszelkich prób.

81'

Przytomne wyjście Jurjusa uchroniło gospodarzy przed zagrożeniem.

79'

. Schodzi: Tolgahan Cicek. Wchodzi: Thijs Bouma.

wchodzi Wchodzi
Thijs Bouma #2
schodzi Schodzi
Tolgahan Cicek #25
77'

Żółtą kartkę otrzymał Bart Straalman.

Bart Straalman #12
77'

Jurjus bez problemu przechwycił futbolówkę we własnym polu karnym.

76'

Frank de Boer wykorzystał już wszystkie zmiany.

74'

Przed nami ostatni kwadrans tej rywalizacji. Goście mają optyczną przewagę, próbują, ale robią to zbyt wolno i niedokładnie.

72'

Ajax. Schodzi: Vaclav Cerny. Wchodzi: Viktor Fischer.

Vaclav Cerny #32
70'

Udany powrót w pole karne jednego z gospodarzy zażegnał niebezpieczeństwo.

69'

PSV prowadzi 3:1. Z każdą upływającą minutą mistrzostwo oddala się od Ajaxu.

67'

Zaskakująca decyzja trenera gości, który postanowił zdjąć Milika. Czy ten ruch okaże się skuteczny?

2
66'

Ajax. Schodzi: Arkadiusz Milik. Wchodzi: Anwar El Ghazi.

66'

Widać pewną nerwowość w poczynaniach Ajaxu, zawodnicy De Graafschap uwierzyli, że mogą wywalczyć punkty.

65'

Szykuje się druga zmiana w zespole gospodarzy.

63'

Arkadiusz Milik został w ostatniej chwili zablokowany.

61'

Goście mają jeszcze około pół godziny, czy uda im się zainkasować komplet punktów?

59'

Duża radość fanów De Graafschap, każda udana interwencja ich piłkarzy nagradzana jest owacją.

55'

Gol! Strzelił Bryan Smeets. Asystował mu Youssef El Jebli.

Zaskoczenie! Płaskie podanie z prawego skrzydła do nadbiegającego Smeetsa, który strzałem z pierwszej piłki zaskoczył Jaspera Cillessena! Będziemy mieli jeszcze dużo emocji, ponieważ w tej chwili to PSV jest mistrzem! Jak odpowie Ajax?

Bryan Smeets #14
Asysta:
Youssef El Jebli #20
53'

Rośnie napór drużyny Franka de Boera.

51'

Płaskie uderzenie Younesa zza pola karnego, Jurjus znów był na posterunku.

50'

Hidde Jurjus to zdecydowanie najlepszy zawodnik gospodarzy. Kolejna udana interwencja tego bramkarza uratowała De Graafschap!

49'

Mocny strzał z dystansu, piłka trafiła w ustawionego na szóstym metrze Milika, ale ten nie był w stanie nic zrobić.

48'

Goście nie chcą grać na 1:0, widać, że zależy im na szybkim podwyższeniu prowadzenia.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

45'

Arbiter doliczył 60 sekund.

44'

PSV podwyższa prowadzenie, gola zdobył Luuk de Jong.

42'

To mógł być bardzo kosztowny błąd Jaspera Cillessena. Bramkarz Ajaxu Amsterdam posłał piłkę w kierunku ustawionego przed polem karnym przeciwnika. Gości przed kłopotami uratowała przytomna interwencja defensorów.

41'

Gudelj faulem powstrzymuje kontratak De Graafschap.

40'

Arkadiusz Milik jest bardzo aktywny. 22-latek nie tylko pokazuje się do gry, ale też stara się wspierać kolegów przy rozgrywaniu akcji.

38'

Mamy bramkę w meczu PSV, ciągle aktualny mistrz Holandii prowadzi po golu Locadi.

37'

Zbyt krótkie dośrodkowanie, piłka spadła na głowę pierwszego z rywali.

36'

Arkadiusz Milik faulowany, rzut wolny dla Ajaxu.

35'

Dijks bardzo chciał zdobyć piękną bramkę, problem w tym, że jego uderzenie z dystansu było koszmarne.

33'

Ekipa Franka de Boera nie forsuje tempa, a mimo to dochodzi do sytuacji! Arkadiusz Milik posłał idealną piłkę do Vaclava Cerny'ego. Czech z pięciu metrów nie trafił jednak do bramki! To powinien być gol i dziewiąta asyata Polaka w tym sezonie!

31'

Milik walczył o dojście do piłki, ostatecznie jednak górą był obrońca.

30'

PSV remisuje w wyjazdowym pojedynku z PEC Zwolle 0:0.

1
29'

. Schodzi: Dean Koolhof. Wchodzi: Karim Tarfi.

Dean Koolhof #10
1
28'

Skuteczna, chociaż trudna interwencja Jaspera Cillessena po rozegraniu rzutu rożnego przez zawodników De Graafschap.

27'

Gospodarze starają się wrócić do gry z pierwszych minut.

25'

Na murawie nie brakuje ostrej walki, dlatego też arbiter często musi wzywać masażystów. Tym razem ich pomocy potrzebował Koolhof.

24'

Nie ma gola! Ależ mało zabrakło do tego, aby Arkadiusz Milik wpisał się na listę strzelców! Strzał głową napastnika Ajaxu znakomicie zatrzymał Hidde Jurjus!

23'

Milik faulował rywala w pojedynku powietrznym. Słuszna decyzja sędziego.

21'

Arkadiusz Milik! Polak zdecydował się na strzał z dystansu. Siła była, ale zabrakło dokładności.

19'

Śmiało można napisać, że Ajax dał się wyszumieć De Graafschap i teraz zaczyna dominować.

17'

Gol! Strzelił Amin Younes. Asystował mu Vaclav Cerny.

Tym razem wszystko odbyło się zgodnie z przepisami! Amin Younes popisał się precyzynym uderzeniem przy dalszym słupku!

Ajax Amsterdam
Asysta:
16'

Arkadiusz Milik opanował piłkę przed polem karnym, oddając po chwili groźny strzał, który sprawił sporo problemów golkiperowi. Próbę reprezentnta Polski z powodzeniem dobił Amin Younes, ale jego gol nie został uznany - spalony.

14'

Strata gospodarzy przerodziła się w kontratak Ajaxu, piłka trafiła do Arkadiusza Milika, lecz ten został powstrzymany.

12'

Cerny chciał ruszyć prawą stroną, ale został powstrzymany przez jednego z rywali.

11'

Gospodarze są bardzo zdeterminowani, widać, że chcą z honorem zakończyć te nieudane dla nich rozgrywki.

9'

Vaclav Cerny od samego początku jest niemiłosiernie poniewierany. Czech znów potrzebował pomocy medycznej.

8'

Vincent Vermeij uderzył tuż obok dalszego słupka! Duże zamieszanie pod bramką Jaspera Cillessena zakończyło się szczęśliwie dla Ajaxu.

7'

Cicek posłał futbolówkę w pole karne, ale tam dobrze zachował się jeden z obrońców. Będziemy mieli korner dla miejscowych.

6'

De Graafschap próbuje swoich sił w ataku pozycyjnym. To gospodarze w tych początkowych fragmentach dłużej utrzymują się przy piłce.

4'

Goście przez chwile grają w 10-tkę, za linią boczną znajduje się Vaclav Cerny, który delikatnie ucierpiał w jednym ze starć.