Sędzia doliczył 2 symboliczne minuty do regulaminowego czasu.

Alexander Sorloth za Joshuę Kinga.

86'

Niklas Gunnarsson za Martina Linnesa.

83'

Strzał z rzutu wolnego szybował w samo okienko bramki Norwegów. Tym razem bramkarz zdążył przesunąć się na czas i sparować piłkę na korner.

79'
ZMIANA

Portugalia. Schodzi: Raphael Guerreiro. Wchodzi: Eliseu.

wchodzi Wchodzi
#0
schodzi Schodzi
#0
79'
ZMIANA

Portugalia. Schodzi: Andre Gomes. Wchodzi: Vieirinha.

#0
#0
80'

Nikt nie chce przyspieszyć w ostatnich minutach, ale przynajmniej dobrze bawi się publiczność. 3:0 chyba zaspokoiło apetyty na trybunach.

77'

Leniwe są podania Norwegów i jałowe ich poszukiwania wolnych stref. Lepiej wyglądali w kontrataku, ale to dotyczy wielu drużyn na całym świecie.

74'

Iver Fossum za Vetona Berishę.

72'
ZMIANA

Portugalia. Schodzi: Joao Mario. Wchodzi: Renato Sanches.

#0
#0
73'

Ole Selnaes za Rubena Jenssena.

71'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Eder. Asystował mu Joao Mario.

Szybkie rozegranie po obrzeżach pola karnego. W końcu Joao Mario przetransportował piłkę pod bramkę Norwegów, gdzie Ederowi pozostało dopełnić formalności.

#0
Portugalia
Asysta:
#0
1
68'

Gospodarze pozwalają rozgrywać rywalom. 2:0 to bezpieczny rezultat, a chętnie przećwiczą grę z kontrataku.

65'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Raphael Guerreiro.

Pojedynek pięknych goli! Perfekcyjny strzał z rzutu wolnego z 20. metra w samo okienko bramki. Zerwana pajęczyna i 2:0 dla Portugalczyków.

#0
Portugalia
60'
ZMIANA
#0
#0
60'
ZMIANA
#0
#0
59'

Ricardo Quaresma leży ponownie na boisku i potrzebuje pomocy masażystów. Poniewierany jest najlepszy Portugalczyk w tym spotkaniu.

57'

Anders Trondsen poczarował w narożniku boiska i dośrodkował szalenie niebezpiecznie. Marcus Henriksen zapolował na piłkę i główkował w poprzeczkę bramki Anthony Lopesa.

55'
ZMIANA

Portugalia. Schodzi: Joao Moutinho. Wchodzi: Rafa Silva.

#0
#0
53'

Ważna interwencja Ricardo Carvalho, ponieważ już nadbiegał Valon Berisha i miał okazję wparować w szesnastkę reprezentacji Portugalii.

49'

Joao Moutinho był w narożniku pola karnego. Jego dośrodkowanie zostało podbite przez przeciwnika i poszybowało spokojnie w rękawice norweskiego bramkarza.

46'

Gra wznowiona po przerwie.

45'

Doliczona minuta.

44'

Ricardo Quaresma mierzył w okienko z rzutu wolnego. Plan planem, a skończyło się strzałem obok spojenia słupka z poprzeczką.

43'

Ricardo Quaresma upadł przed polem karnym. Sędzia nie podjął decyzji od razu, ale w końcu przyznał Portugalii rzut wolny z 18. metra.

40'

Futbolówka krąży między obrońcami reprezentacji Portugalii. Dotychczas mają 60 procent posiadania piłki, ale przełożyło się to tylko na jeden strzał celny i dwa niecelne.

37'

Niewiele strzałów w tym meczu. Przed momentem Portugalczycy zaatakowali gości wysokim pressingiem, ale ci niezgrabnie, ale sobie poradzili.

35'

Dwie sytuacje podbramkowe są ostrzeżeniem dla Portugalczyków. Przeważają, ale ich obrona nie jest absolutnie monolitem.

32'

Druga szansa Jushuy Kinga na wyrównanie! Wyprzedził, a następnie oszukał dziecinnie Jose Fonte. Napastnik miał przed sobą już tylko Anthony'ego Lopesa i trafił w jego nogi.

29'

Ricardo Quaresma wrócił szybko na boisko i dośrodkował z rzutu rożnego. Kilku jego partnerów sposobiło się do strzału, ale ostatecznie poradzili sobie goście.

25'

Mniej interesującego w ostatnich minutach. Portugalia ma przewagę pod względem posiadania piłki, ale szuka nowych sposobów na sforsowanie defensywy Norwegii.

22'

Ricardo Quaresma składał się do identycznego strzału jak ten, który dał Portugalii prowadzenie. Wygląda na to, że pechowo nabawił się w tym czasie kontuzji.

19'

Akcja Skandynawów na lewej stronie boiska zatrzymana przez szybkiego i skutecznego Cedrica Soaresa. Boczny obrońca zainicjował kontrę.

16'

To mogła być błyskawiczna odpowiedź Norwegów. Joshua King wyciągnął z bramki Anthony'ego Lopesa i próbował go przelobować. Piłka wylądowała na górnej siatce.

13'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ricardo Quaresma.

Fenomenalna akcja w stylu doświadczonego skrzydłowego! Znakomity balans ciałem, uwolnienie spod opieki przeciwnika w narożniku pola karnego i bezpośrednie uderzenie! Przepiękna bramka i Portugalia wyszła na prowadzenie w kwadransie otwierającym mecz.

#0
Portugalia
9'

Coraz pewniej poczyna sobie reprezentacja Portugalii w polu karnym Norwegów. Dziś drużyna z południa kontynentu gra w nietypowych zielonych strojach.

6'

Rune Jarstein w opałach. Zdążył wyekspediować piłkę z własnego pola karnego w ostatnim momencie sprzed nosa nadciągającego Edera.

3'

Piłka głównie na połowie Norwegów. Dośrodkowania przecinają pole karne Rune Jarsteina i ten musi mobilizować partnerów do szybszego przesuwania się.

21:44

Wybrzmiały hymny narodowe i za moment sędzia da drużynom sygnał do rozpoczęcia widowiska.

21:37

Piłkarze gotują się już do wyjścia z szatni na boisko. Na trybunach są wolne miejsca, ale obecni kibice liczą na dobry występ reprezentacji Portugalii mimo nieobecności Cristiano Ronaldo.