Lotto Ekstraklasa: 1. kolejka
16 lip 2016 20:30
90+2'

Kolejna okazja Jagiellonii. Niepilnowanych w polu karnym było dwóch graczy z Białegostoku, ale gościom zabrakło skuteczności.

3
90+1'

Szczęścia strzałem z dystansu szukał Grzyb. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

2
90+1'

Na strzał z dystansu zdecydował się Kucharczyk, ale piłkę zatrzymał obrońca Jagiellonii.

3
1
90'

Mecz potrwa dłużej o trzy minuty.

3
89'

Niewiele brakło, by padł gol dla Jagiellonii. Chybił Runje.

3
89'

Świetna interwencja Malarza po strzale Vassiljeva. Bramkarz Legii wyciągnął się jak struna i przeniósł piłkę nad bramką.

2
1
1
88'

Świderski zwodem próbował minąć Bereszyńskiego, ale ten wygrał pojedynek z graczem Jagiellonii.

2
1
1
87'

Fatalny strzał Gutiego. Piłka zamiast polecieć w kierunku bramki, to bliżej była bocznej chorągiewki.

2
1
1
86'
CZERWONA KARTKA

Legia będzie grać w dziesiątkę! Czerwoną kartkę za faul na Górskim otrzymał Michaił Aleksandrow. Sędzia Marciniak nie miał wątpliwości i wyrzucił Bułgara z boiska.

3
1
2
86'

Hlousek ze skrzydła odegrał do niepilnowanego Dudy. Ten źle przyjął piłkę i stracił ją.

2
83'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Ondrej Duda.

Legia Warszawa
2
81'

Żółtą kartkę za faul na Moulinie otrzymał Rafał Grzyb.

Jagiellonia Białystok
2
79'

Strzał Moulina minimalnie minął bramkę. Mogło być 2:1 dla Legii.

2
78'

Duda dwoma zwodami w polu karnym oszukał obrońców, jego strzał został zablokowany.

2
78'

Z rzutu rożnego dośrodkował Vassiljev, zagrożeniu pod swoją bramką zapobiegli obrońcy Legii.

2
77'

Jagiellonia wyszła z kontratakiem, ale Vassiljev stracił piłkę. Bereszyński wrócił już na boisku.

2
76'

Po dośrodkowaniu Kucharczyka z prawego skrzydła Nikolicia ubiegł Runje.

2
75'

Krótka przerwa w grze. Pomocy medycznej potrzebuje Bereszyński.

2
72'

Vassiljev próbował strzelić z rzutu wolnego z 30. metra, ale trafił prosto w mur.

2
71'

Bereszyński wrzucił z prawego skrzydła, piłkę wybił Guti.

2
69'

Groźna akcja Legii. Hlousek podał prostopadle do Kucharczyka, a ten płasko odegrał do Nikolicia. Węgier uderzył wślizgiem, a Kelemen w świetnym stylu obronił ten strzał.

2
67'

Jagiellonia ma przewagę. Dwie skuteczne interwencje Malarza uratowały Legię przed stratą bramki.

3
64'

Na strzał z dystansu zdecydował się Góralski, ale była to zła decyzja. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

2
1
62'

1
59'

Kolejna groźna akcja Jagiellonii. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelił Burliga, ale swój zespół przed stratą gola uratował Malarz.

2
1
1
57'

Był to pierwszy strzał Jagiellonii w tym spotkaniu.

3
1
1
56'

Gol! Strzelił Fiodor Cernych. Asystował mu Konstantin Vassiljev. Rzeźniczak dał się przepchnąć Cernychowi, a następnie uprzedził Malarza i strzelił nad próbującym interweniować bramkarzem Legii.

3
1
1
55'

Kucharczyk odegrał do Moulina, ten przepuścił piłkę, która trafiła do Prijovicia. Z jego strzałem poradził sobie Kelemen.

2
52'

Rzut rożny dla Jagiellonii zakończył się faulem Gutiego.

2
51'

Dalekie podanie Vassiljeva w kierunku Cernycha, ale skuteczną interwencją popisał się Lewczuk.

2
49'

Jodłowiec nie zdołał wygrać pojedynku z obrońcą Jagiellonii. Od bramki grę wznowi Kelemen.

2
48'

Spokojne rozpoczęcie drugiej połowy. Legia powoli rozgrywa piłkę.

2
46'
46'

Zaczynamy drugą połowę!

2
19:39

Gol stracony w końcówce I połowy sprawił, że zakończyła się passa Kelemena bez straconej bramki w Ekstraklasie.

2
45'

Gol! Strzelił Michaił Aleksandrow. Asystował mu Thibault Moulin. Zabójczy koniec pierwszej połowy w wykonaniu Legii. Po wrzutce Moulina piłkę głową do siatki skierował Aleksandrow.

43'

Legia ma znaczną przewagę, ale nie potrafi jej udokumentować zdobyciem gola. Jagiellonia nie potrafi sforsować defensywy rywali.

2
40'

Najlepsza okazja Legii. Znów obrońcom Jagiellonii urwał się Prijović, który po dośrodkowaniu z prawego skrzydła uderzył piłkę głową i trafił w słupek.

2
39'

Dalekie podanie do Guilherme, ale piłkę odebrał mu Straus.

2
37'

Strzał Kopczyńskiego zablokowany przez Gutiego.

2
36'

Wrzutka z prawego skrzydła w wykonaniu Guilherme, piłkę wybili obrońcy Jagiellonii. Nie jest to porywające widowisko.

2
34'

Jedna z nielicznych akcji Jagiellonii. Strzał Mackiewicza został wyblokowany przez Bereszyńskiego.

2
32'

W polu karnym pojedynek z Hlouskiem wygrał Runje.

2
19:39

Na Łazienkowskiej obecny jest były bramkarz Legii, Dusan Kuciak:

2
30'

Niedokładne podanie w kierunku Frankowskiego. Malarz wznowił grę od bramki niedokładnym wybiciem w aut.

2
29'

Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Guilherme. Tym razem piłkę przechwycił Kelemen.

2
27'

Moulin strzelił z 23. metra, problemów ze złapaniem piłki nie miał Kelemen.

1
1
26'

Guilherme dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę udrzył Hlousek, ta odbiła się jeszcze od Rzeźniczaka i opuściła boisko.

2
24'

Legia jest coraz bliżej zdobycia gola. Guilherme w polu karnym zwodem oszukał Grzyba, odegrał do niepilnowanego Moulina, a jego strzał trafił w Runje.

2
22'

Groźnie pod bramką Jagiellonii. Po płaskim dograniu Guilherme piłkę wybił Burliga.

2
21'

Frankowski uciekł Bereszyńskiemu, ale chwilę później stracił piłkę.

2
20'

Kolejny rzut wolny dla Legii z okolic pola karnego. Moulin wrzucił piłkę w pole karne, ale piłkę wybili obrońcy Jagiellonii. Chwilę później znów Moulin dośrodkował, ale prosto w ręce Kelemena.

2
18'

Środkowi obrońcy znów nie upilnowali Prijovicia, który po dośrodkowaniu Guilherme oddał niecelny strzał głową.

2
15'

Z lewego skrzydła piłkę w pole karne dośrodkował Konstantin Vassiljev. Do piłki nie zdołał jednak doskoczyć Cernych. Od bramki grę wznowił Malarz.

2
14'

Dośrodkowanie Aleksandrowa z prawego skrzydła zostało zablokowane przez Strausa.

2
13'

Powinno być 1:0 dla Legii! Przy podaniu Moulina do Prijovicia zaspała defensywa Jagiellonii. Napastnik Legii w sytuacji sam na sam strzelił tuż obok słupka.

2
12'

Moulin przerzucił piłkę na drugą stronę do Aleksandrowa, ten odegrał do Guilherme, lecz Brazylijczyk wdał się w drybling i w polu karnym rywali stracił piłkę.

2
9'

Z rzutu wolnego z prawego skrzydła piłkę wrzucił Moulin. Było to niedokładne podanie, na aut futbolówkę wybił Burliga.

2
8'

Niedokładne podanie do Hlouska i piłkę przejął Frankowski, który momentalnie odegrał do Cernycha. Ten był jednak na spalonym.

2
6'

Póki co żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwnika. Gra toczy się głównie w środku pola.

2
3'

Kombinacyjna akcja Jagiellonii została zakończona wybiciem piłki na aut przez Bereszyńskiego.

2
2'

Spokojny początek spotkania, piłkę powoli rozgrywają gospodarze. Daleki przerzut w kierunku Guilherme został przechwycony przez Kelemena.

2
czas Start meczu
19:39

Rozpoczęcie meczu poprzedziła minuta ciszy poświęcona pamięci ofiar ataku w Nicei.

2
19:39

Zawodnicy obu drużyn wyszli już na boisko. Za chwilę początek piłkarskich emocji na stadionie Legii.

2
19:39

Na trybunach pojawiają się pierwsi kibice:

2
19:39

W podstawowym składzie Legii brakuje zawodników, którzy brali udział w Euro 2016. Na ławce rezerwowych znaleźli się Pazdan, Jodłowiec, Duda i Nikolić.

2
19:39

Oba zespoły przygotowują się do spotkania.

2
19:39

Na stadionie Legii są już obecni kibice Jagiellonii.

2
19:39

W piątek zainaugurowane zostały rozgrywki Lotto Ekstraklasy. Ostatnim sobotnim spotkaniem 1. kolejki będzie mecz pomiędzy Legią Warszawa i Jagiellonią Białystok. Starcia te od lat dostarczają kibicom wielu emocji.