Śląsk Wrocław
78' Augusto 81' Peter Grajciar 90+3' Filipe Goncalves
Legia Warszawa
1' Miroslav Radović  (0:1) 5' Filipe Goncalves  (0:2) 7' Aleksandar Prijović  (0:3) 40' Guilherme 44' Aleksandar Prijović  (0:4) 45+1' Miroslav Radović
0:4

Koniec spotkania. Legia Warszawa wygrała 4:0 ze Śląskiem Wrocław.

Czerwoną kartkę otrzymał Filipe Goncalves. Brzydki faul zawodnika Śląska.

Sędzia doliczył minimum trzy minuty.

Groźna akcja Legii - Nikolić odgrywał do Kucharczyka, a jego strzał obronił Kamenar.

Fatalne dośrodkowanie Alvarinho. Piłka wyszła poza boisko.

Ostatnie minuty należą do Legii. Zespół z Warszawy jeszcze stara się atakować.

Z ostrego kąta strzelał Vadis Odjidja-Ofoe. Piłkę pewnie złapał Lubos Kamenar.

Żółtą kartkę otrzymał Peter Grajciar.

Żółtą kartkę otrzymał Augusto.

Kucharczyk padł w polu karnym Śląska, lecz sędzia nakazał grać dalej.

Na bosku gra toczy się w środku boiska, na trybunach kibiców Śląska:

Z pierwszej piłki z 16 metrów niecelnie strzelał Michał Kucharczyk.

Spotkanie obserwuje 22 004 widzów.

Legia nieco śmielej ruszyła do ataku. Na razie jednak nie potrafi wypracować sobie dobrej okazji.

Zza pola karnego strzelać chciał Ryota Morioka, lecz jego uderzenie zostało zablokowane.

Druga połowa nie jest porywającym widowiskiem. Legia gra spokojnie, oddała inicjatywę rywalowi.

Z dystansu obok bramki Legii strzelał Bence Mervo.

Legia. Schodzi: Guilherme. Wchodzi: Łukasz Broź.

Guilherme z powodu kontuzji będzie musiał opuścić boisko.

Chwilowa przerwa w grze. Pomocy medycznej potrzebowali Bence Mervo i Guilherme.

Legia oddała inicjatywę wrocławianom i sama skupiła się na defensywie.

Tak wygląda dziś Stadion Wrocław

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Legii. Piłkarze z Warszawy bez problemu przejęli piłkę.

Po stracie Augusto Legia szybko wypracowała sobie dobrą okazję. Strzał Vadisa Odjidji-Ofoe obronił jednak Lubos Kamenar.

Początek drugiej połowy.

Ile goli padnie w drugiej połowie?

Koniec pierwszej połowy. Legia gromi Śląsk 4:0.

Żółtą kartkę otrzymał Miroslav Radović.

"Co wy robicie, wy nasze barwy hańbicie" - śpiewają kibice Śląska

Gol! Strzelił Aleksandar Prijović. Asystował mu Vadis Odjidja-Ofoe. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na piłkę nabiegł Prijović i celnym strzałem pokonał bramkarza Śląska.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Legii piłkę wypiąstkował Arkadiusz Malarz.

Żółtą kartkę otrzymał Guilherme.

W końcu dobrą okazję miał Śląsk. Z około 15 metrów strzelał Kokoszka, lecz to uderzenie było niecelne.

Z rzutu wolnego lekki i niecelny strzał oddał Kamil Dankowski.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Legii. Zabrakło jednak nawet strzału na bramkę Arkadiusza Malarza.

Miękka wrzutka w pole karne Śląska. Tym razem Filipe Goncalves w ostatniej chwili zdjał piłkę z nogi Rzeźniczakowi.

Śląsk stara się atakować, lecz nie ma pomysłu na to, jak zaskoczyć defensywę Legii.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Legii. Sędzia dopatrzył się spalonego i przerwał akcję.

Zanosiło się na groźną kontrę Legii, lecz w ostatniej chwili pilkę przejął Lasza Dwali.

Z ostrego kąta strzelał Bence Mervo. Skończyło się na rzucie rożnym, po którym niecelnie główkował Piotr Celeban.

Tak wygląda teraz sektor kibiców Śląska

Guilherme podał do Aleksandara Prijovicia. Ten strzelał zza pola karnego, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Ostatnie minuty nieco słabsze. Legia szanuje piłkę i rozgrywa ją na własnej połowie boiska.

Oprawa kibiców WKS-u

Z dystansu niecelnie strzelał Thibault Moulin.

Wyrównało się to spotkanie. Teraz gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

Bardzo otwarty mecz we Wrocławiu. Śląsk ruszył do ataku, a Legia popełnia błędy w defensywie.

Przed szansą stanął Piotr Celeban, lecz Malarz popisał się skuteczną interwencją.

Na stadionie w tej chwili słychać tylko kibiców Legii.

Gol! Strzelił Aleksandar Prijović. Asystował mu Miroslav Radović. Deklasacja! Radović popisał się znakomitą asystą, a Prijović podciął piłkę nad bramkarzem! 3:0 dla Legii, a mamy dopiero 7 minutę!

Gol samobójczy! Filipe Goncalves. Nieprawdopodobne! Miroslav Radović wrzucił piłkę w pole karne, gdzie strzałem głową do własnej bramki skierował ją Filipe Goncalves!

Na boisku dominują piłkarze Legii, którzy rozgrywają piłkę na połowie Śląska.

Mamy rekord!

Gol! Strzelił Miroslav Radović. Asystował mu Vadis Odjidja-Ofoe. Ależ początek meczu w wykonaniu Legii! Już w 23 sekundzie po podaniu Vadisa Odjidji-Ofoe z głębi pola Radović znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnie tę okazję wykorzystał.

Początek meczu.

Kibiców Legii nie brakuje we Wrocławiu. Organizatorzy na spotkaniu w sumie spodziewali się około 25 tysięcy kibiców

Kto wygra mecz?

Spotkanie poprowadzi Daniel Stefański (Bydgoszcz).

W meczach Legii Warszawa nie brakuje goli, natomiast na stadionie we Wrocławiu pada ich najmniej w Lotto Ekstraklasie.

- Musimy zagrać bardzo dobre, prawie perfekcyjne spotkanie, żeby mieć punkty - mówił przed meczem Mariusz Rumak.

Zapraszamy na relację z meczu 17. kolejki Ekstraklasy. Śląsk Wrocław podejmie mistrza Polski, Legię Warszawa.