Śląsk Wrocław
52' Robert Pich 76' Joan Angel Roman
Wisła Kraków
50' Patryk Małecki 56' Arkadiusz Głowacki
1:0

Koniec spotkania. Śląsk Wrocław wygrał 1:0. To drugie zwycięstwo WKS-u w tym sezonie na własnym stadionie.

Dobra interwencja Romana w defensywie, który przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Wisły.

Spotkanie potrwa trzy minuty dłużej.

Bardzo aktywny jest Joan Angel Roman. Ten zawodnik często jest przy piłce i sprawia problemy zawodnikom Wisły.

Spotknie we Wrocławiu obserwuje 9667 widzów.

Znów przed szansą stanął Joan Angel Roman, ale tym razem jego strzał z ostrego kąta obronił bramkarz Wisły.

Gol! Strzelił Joan Angel Roman. Asystował mu Łukasz Madej. Po dośrodkowaniu Madeja w polu karnym Wisły piłkę otrzymał Roman i pewnie skierował ją do bramki.

Dośrodkowanie w pole karne Śląska. Akcję zamkął Hugo Videmont, ale oddał niecelny strzał.

Niemal identyczna okazja po stronie Śląska. Niecelny strzał oddał Kamil Biliński.

Patryk Małecki wpadł w pole karne Śląska i wypracował sobie dobrą okazję. Pomocnik Wisły oddał techniczny strzał z ostrego kąta, a piłka przeleciała tuż obok bramki.

Po dośrodkowaniu Picha z rzutu wolnego piłka odbiła się od Pawelca. Po chwili pewnie złapał ją jednak Łukasz Załuska.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Śląska. Piłkę pewnie złapał Mariusz Pawełek.

Zza pola karnego chciał strzelać Robert Pich, ale został zablokowany. Wisła wyprowadziła szybką kontrę zakończoną uderzeniem Małeckiego. Skończyło się na rzucie rożnym dla Wisły.

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Głowacki.

Z narożnika pola karnego mocny, celny strzał oddał Maciej Sadlok. Pawełek nie dał się jednak zaskoczyć.

Druga połowa to jak na razie słabe widowisko. Brakuje przede wszystkim dobrych okazji strzeleckich.

Żółtą kartkę otrzymał Robert Pich.

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Małecki.

Tempo meczu nie jest porywające. Śląskowi i Wiśle brakuje też dokładności w rozgrywaniu piłki.

Rzut wolny dla Śląska. Do bramki Wisły około 30 metrów. Strzelał Kamil Dankowski, a z problemami piłkę wybijał Łukasz Załuska.

Początek drugiej połowy. Oba zespoły bez zmian.

Czy w drugiej połowie padną bramki?

Koniec pierwszej połowy.

Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.

Rzut wolny dla Wisły. Do bramki Śląska około 25 metrów. Strzelał Maciej Sadlok, ale piłka przeleciała obok słupka.

Wisła stara się atakować, rozgrywa piłkę, ale Śląsk przyzwoicie prezentuje się w defensywie.

Robert Pich dośrodkował w pole karne Wisły. Piłka wyszła jednak poza boisko. Łukasz Załuska nie musiał nawet interweniować.

Tym razem w pole karne Wisły z rzutu wolnego dośrodkował Robert Pich, a Łukasz Madej oddał minimalnie niecelny strzał głową.

Z rzutu wolnego dośrodkował Łukasz Madej, ale piłka została wybita przez obrońców Wisły.

Będzie rzut wolny dla Śląska na wysokości pola karnego Wisły.

Sporo niedokładności w ostatnich minutach na boisku.

Ryzykownie Mariusz Pawełek wybijał piłkę z własnego pola karnego. Bramkarz Śląska nie popełnił jednak błędu.

W odpowiedzi niecelnie główkował Kamil Biliński.

Po strzale Macieja Sadloka z dystansu piłkę pewnie złapał Mariusz Pawełek.

Dwa rzuty rożne dla Wisły. Bez efektu bramkowego.

Wiślacy wypracowali sobie dobrą okazję. Po zespołowej akcji i wymianie paru podań z kilkunastu metrów niecelnie strzelał jeden z zawodników Białej Gwiazdy. W odpowiedzi szybka akcja Śląska. Po dośrodkowaniu Riery gola nie zdołał jednak zdobyć Kamil Biliński.

Znów lekką przewagę ma Wisła, ale nie przekłada się to na okazje pod bramką Śląska.

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Śląska piłkę wypiąstkował Mariusz Pawełek.

Brakuje w ostatnich minutach dobrych okazji strzeleckich. Gra toczy się głównie w środku boiska.

Zza pola karnego niecelnie strzelał Sito Riera. W ostatnich minutach spotkanie się wyrównało.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole Wisły. Obrońcy drużyny z Krakowa zdołali wybić piłkę. Wisła wyszła z groźną kontrą, lecz zabrakło dokładnego dogrania w polu karnym WKS-u.

Przed polem karnym Wisły dryblował Robert Pich. Ostatecznie jednak Słowak stracił piłkę.

Od początku spotkania przewagę mają piłkarze Wisły. Goście rozgrywają piłkę na połowie Śląska.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Śląska. Niepewnie interweniował Mariusz Pawełek, ale ostatecznie piłka znalazła się w jego rękach.

Początek meczu.

Szkoleniowiec Śląska chciałby, aby jego zespół grał atrakcyjną dla oka piłkę. - Będziemy się starali grać jak najbardziej widowiskowo, żeby to nie była taka gra tylko i wyłącznie na wynik - mówił Jan Urban.

Piłkarze WKS-u rozegrali w tym sezonie ligowym na Stadionie Wrocław jedenaście meczów. Zielono-biało-czerwoni zanotowali pięć remisów, pięć spotkań także przegrali. Zwyciężyli w jednym meczu.

Tak upokarzającej porażki jak w sierpniowym meczu 7. kolejki Lotto Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław (1:5), fani Wisły Kraków nie przeżyli przy Reymonta 22 od czerwca 1993 roku. Teraz zespół Białej Gwiazdy pała żądzą rewanżu za tamtą przykrą przegraną.

Spotkanie poprowadzi Paweł Gil (Lublin).

W drugim sobotnim meczu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy Śląsk Wrocław - Wisła Kraków dojdzie do konfrontacji trenerów wywodzących się z hiszpańskiej szkoły: Jana Urbana z Kiko Ramirezem.