Lotto Ekstraklasa: 3. kolejka
31 lip 2016 15:30
90+2'

Patrik Misak chciał strzelić tak samo jak Filip Starzyński w doliczonym czasie pierwszej części. Poprzeczka po próbie ostatniej szansy zza linii 16. metra!

1
90'

Doliczone 3 minuty.

87'

Po długim rozegraniu Krzysztof Janus uderzył z linii pola karnego. Nie powiększył swojego indywidualnego dorobku, który i tak wygląda okazale. Strzelił gola, a przy drugim asystował.

86'

KGHM Zagłębie Lubin ma inny pomysł na końcówkę pojedynku i zgrabnie wymienia podania w centrum boiska. Coraz bliżej do ostatniego gwizdka.

83'

Krzysztof Pilarz złapał bez problemu miękkie dośrodkowanie. Bramkarz Bruk-Bet Termaliki Nieciecza zainicjował atak wyrzutem. Próbuje zmotywować swoich partnerów do jeszcze jakiegoś ataku.

82'

Patryk Fryc zdążył już wrócić na własną połowę, gdzie został brzydko sfaulowany przez Krzysztofa Piątka.

80'

Daniel Dziwniel nie był pewny swego i wybił płaskie dośrodkowanie Patryka Fryca na korner. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska umiejętnie interweniują Miedziowi.

78'

Tylko bramka kontaktowa rozpali ten mecz. Obecnie jednak piłka turla się na połowie zespołu Czesława Michniewicza.

75'

6193 kibiców na trybunach. Większość z nich jest zadowolona z wyniku. Gospodarze utrzymują swoje dwubramkowe prowadzenie.

74'

27 strzałów i zero żółtych kartek. Piłkarze nie mają czasu na faulowanie się, a koncentrują się na atakowaniu.

72'

Blisko, coraz bliżej. Patrik Misak główkował z ostrego kąta w boczną siatkę. Część kibiców widziała już futbolówkę w siatce, ale napastnik Bruk-Bet Termaliki Nieciecza nie zmieścił piłki między słupkami!

71'

Świetna szansa na strzał z rzutu wolnego do bramki. Nie ma gola kontaktowego! Goście poczarowali obok piłki aż Patrik Misak huknął prosto w mur.

70'

Termalica. Schodzi: David Guba. Wchodzi: Martin Juhar.

65'

Coraz mniej czasu ma Bruk-Bet Termalica na zdobycie gola w Lubinie. Nie gra fatalnie, ale też nie na tyle dobrze, by użądlić gospodarzy.

64'

Łukasz Piątek nie popisał się po przychwycie na połowie niecieczan. Pomocnik nadział się na interwencję zawodnika, który już leżał na łopatkach.

60'

Martin Polacek wykorzystał swoje warunki fizyczne! Wybornie wyszedł w powietrze i sparował zmierzające pod poprzeczke uderzenie głową po wrzucie z autu Patryka Fryca.

58'

Filip Starzyński już odpoczywa. Mecz zakończył z ładną asystą i piękniejszym golem.

56'

Ponownie gospodarze przejęli kontrolę nad wydarzeniami. Michal Papadopulos zbiegł po piłkę głęboko i dał się sfaulować rywalowi.

52'

Były obrońca Pogoni Szczecin został w polu karnym, po czym w walce o górną piłkę staranował Krzysztofa Pilarza. Gwizdek sędziego!

51'

Długo musiał poczekać Jan Vlasko, by wykonać rzut wolny. W końcu dośrodkował agresywnie i Maciej Dąbrowski był blisko oddania strzału głową z bliska.

49'

Jeszcze groźniej pod bramką lubinian. David Guba miał trochę miejsca przed polem karnym przyjezdnych i mierzone uderzenie sprawiło problem Martinowi Polackowi.

48'

Dalibor Pleva popędził lewą stroną boiska. Płaskie dośrodkowanie, którego nie zamknął Wojciech Kędziora.

46'

Ponownie piłka w grze!

45'

Doliczona minuta.

45+1'

Gol! Strzelił Filip Starzyński. Asystował mu Krzysztof Janus.

Strzał numer 19. był najpiękniejszym w pierwszej połowie i daje KGHM Zagłębiu Lubin drugiego gola. Po prostu fenomenalnie przymierzył zza linii pola karnego Filip Starzyński. Mistrzowska siła oraz energia. Samo okienko!

KGHM Zagłębie Lubin
3
45'

Strzał Bartłomieja Babiarza był osiemnastym w pierwszej połowie. Ta liczba robi wrażenie.

43'

Maciej Dąbrowski znalazł w sobie energię na szarżę pod pole karne Bruk-Bet Termaliki. Bohater transferu do Legii Warszawa został zatrzymany tuż przed strzałem.

42'

W sektorze gości grupa z Niecieczy. Na tę bramkę atakuje obecnie Bruk-Bet Termalica. Na pewno fani chcieliby zobaczyć gola z bliska, ale czasu coraz mniej.

40'

Szybują dośrodkowania w pole karne KGHM Zagłębia Lubin. Jeden moment nieuwagi może kosztować gospodarzy stratę prowadzenia.

37'

Filip Starzyński śrubuje liczbę strzałów w pierwszej połowie, która i tak jest niezła. Tuż obok słupka. Totalnie bierni byli w tej sytuacji defensorzy z Niecieczy.

15:13

Dotychczas bramka Krzysztofa Janusa decyduje o wyniku.

35'

Ponownie Słonie. Chyba zaatakują mocniej przed przerwą. Mateusz Kupczak sprawdził czujność Martina Polacka uderzeniem z 25 metrów.

34'

Świetne podanie Barłomieja Babiarza otworzyło gościom prawą stronę. Już składał się do strzału po fajnym ataku Wojciech Kędziora i został wybity z rytmu w ostatniej sekundzie.

32'

Kornel Osyra ustawił się dobrze i zablokował strzał Jarosława Kubickiego. Po chwili poprawił Jan Vlasko i dopiero Krzysztof Pilarz uratował gości!

31'

Minęły dwa kwadranse spotkania. Stroną przeważającą jest KGHM Zagłębie Lubin. Ma około 70 procent posiadania piłki, oddało więcej strzałów i przede wszystkim zdobyło gola.

29'

Zbyt wysokie dośrodkowanie z rzutu rożnego poszybowało nad wszystkimi piłkarzami w polu karnym Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.

27'

Vladislavs Gutkovskis próbował wyłuskać piłkę na połowie przeciwnika spod nóg Macieja Dąbrowskiego. Sędzia gwizdnął faul snajpera z Niecieczy.

25'

Uderzenie Filipa Starzyńskiego. Piłka skozłowała przed Krzysztofem Pilarzem. Doświadczony bramkarz interweniował na raty, ale skutecznie.

23'

Dobre rozegranie niecieczan. Piłka powędrowała jak po sznurku i trafiła na 20. metr do Vlastimira Jovanovicia. Pomocnik zdecydował się na strzał i nie pomylił się mocno!

22'

Czesław Michniewicz zastanawia się jakie rozwiązania zaproponować podopiecznym. Słonie próbują przejąć inicjatywę.

20'

Dalibor Pleva podłączył się do ataku, po czym długo myślał nad rozwiązaniem. Podał prosto przed siebie, co doskonale przeczytał Maciej Dąbrowski.

1
18'

Pojedynek w pełnym słońcu. Piłkarze muszą rozsądnie gospodarować siłami. Zagłębie utrzymuje się w posiadaniu piłki, więc jest mu łatwiej.

1
16'

David Guba powalczył na prawej stronie boiska. Po chwili dośrodkowanie i Martin Polacek musiał być mocno skoncentrowany.

1
14'

Tempo akcjom gospodarzy nadaje Filip Starzyński. Atak spłonął na panewce po zbyt mocnym podaniu Łukasza Piątka w kierunku Jana Vlaski.

1
12'

Po zmianie wyniku nie zmienia się obraz meczu. Bruk-Bet Termalica czeka na swoją szansę do wyprowadzenia szybkiego ataku.

1
10'

Były piłkarz Wisły Płock zdobył drugiego gola w sezonie. Kolejny punkt do klasyfikacji kanadyjskiej dopisał sobie Filip Starzyński. Słonie muszą zagrać odważniej.

1
8'

Gol! Strzelił Krzysztof Janus. Asystował mu Filip Starzyński.

Strzał z dystansu Jana Vlaski odbił Krzysztof Pilarz, ale nerwowo, co pozwoliło KGHM Zagłębiu Lubin ponowić atak. Filip Starzyński popisał się kapitalnym miękkim podaniem w pole karne, a Krzysztof Janus strzelił z bliska w sam narożnik bramki. Miedziowi już na prowadzeniu!

2
15:13

Piłka już w grze.

1
7'

Pierwsza riposta gości. Vladislavs Gutkovskis szarżował środkiem boiska i uderzył zza 16. metra. Anemicznie, a na dodatek niecelnie.

1
6'

Bardzo spokojnie budują swoje ataki lubinianie. Bruk-Bet Termalica Nieciecza ogranicza się do obserwowania przeciwnika.

3'

Michal Papadopulos zapolował na dośrodkowanie z prawej strony boiska. Nie udało się Czechowi oddać dobrego strzału głową w kierunku Krzysztofa Pilarza.

2'

Piłka w posiadaniu grających na pomarańczowo lubinian. Drużyna Czesława Michniewicza w niebieskich koszulkach i spodenkach.

Kto wygra mecz?
KGHM Zagłębie
Bruk-Bet Termalica
1
15:13

Odpoczywają podstawowi obrońcy KGHM Zagłębia Lubin: Guldan, Cotra i Todorovski. W środku tygodnia następny, oby nie ostatni, mecz Miedziowych w Lidze Europy.

15:04

Murawa powinna być sprzymierzeńcem piłkarzy.

14:55

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

15:13

Ławka rezerwowych Bruk-Bet Termaliki Nieciecza: Krzysztof Baran - Pavol Stano, Sebastian Ziajka, Martin Juhar, Samuel Stefanik, Patrik Misak, Przemysław Szarek.

14:55

Ławka rezerwowych KGHM Zagłębia Lubin: Konrad Forenc - Filip Jagiełło, Łukasz Janoszka, Sebastian Madera, Krzysztof Piątek, Adrian Rakowski, Arkadiusz Woźniak.

14:14

KGHM Zagłębie Lubin i Bruk-Bet Termalica Nieciecza mają na koncie dwa zwycięstwa w lidze. Kolejne pozwoli jednej z drużyn zostać samodzielnym liderem Lotto Ekstraklasy. Rok temu Miedziowi i Słonie byli beniaminkami. Teraz Zagłębie rywalizuje nawet w Lidze Europy.