Polonia Warszawa
53' Marcin Kluska  (1:0) 87' Mariusz Marczak ' Daniel Choroś  (2:0)
Stal Stalowa Wola
50' Mateusz Wójcik 52' Bruno Żołądź
2:0

Koniec spotkania. Po dobrej drugiej połowie Polonia Warszawa pokonała 2:0 Stal ze Stalowej Woli.

Gol! Strzelił Daniel Choroś. Pewnie wykorzystana "jedenastka" przez zawodnika Polonii.

Rzut karny dla Polonii! Faulowany był Marczak.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Niecelny strzał zawodnika Stali z około 30 metrów.

Żółtą kartkę otrzymał Mariusz Marczak.

Z 17 metrów po indywidualnej akcji niecelnie strzelał Mohamed Essam.

Polonia W. Schodzi: Marcin Kluska. Wchodzi: Cezary Sauczek.

Tomaszewski ładnie obrócił się z piłką i oddał strzał na bramkę Stali. Między słupkami dobrze spisał się jednak Bartosz Koncki.

Kolejna groźna kontra Polonii. Znów jednak zakończona niedokładnym dośrodkowaniem.

Groźnie było pod bramką Stali po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Zielono-czarni zdołali się jednak wyratować.

Kontra Polonii - Marczak z lewego skrzydła podał jednak niecelnie na środek.

Marczak prostopadłym podaniem wypuścił lewym skrzydłem Pieczarę. Napastnik Polonii nie zdołał jednak dokładnie dośrodkować.

Kibice Stali zaprezentowali efektowną oprawę.

Gol! Strzelił Marcin Kluska. Z prawej strony z linii końcowej dośrodkowywał płasko Marczak, jednak jego podania nikt nie przeciął w polu karnym. Akcję jednak zamykał Marcin Kluska. Niepilnowany uderzył z linii pola karnego niemal w lewe okienko Bartosza Konckiego. Bramkarz Stali nawet nie ruszył się do piłki!

Żółtą kartkę otrzymał Bruno Żołądź. Znów faulowany był Mariusz Marczak.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Wójcik.

W polu karnym Stali padł zawodnik Polonii. Sędzia wskaza na... rzut rożny.

Początek drugiej połowy.

Chociaż w I połowie piłkę częściej prowadziła Polonia, nie potrafiła stworzyć dogodnych sytuacji do strzelenia gola - nie licząc strzału Marczaka z początku meczu. Bardzo dobrze na tle "Czarnych Koszul" prezentuje sie "Stalówka". Goście umiejętnie bronią, wyprowadzają niezwykle groźne kontry. Dwukrotnie zawodnicy Stali stanęli przed szansą objęcia prowadzenia, ale strzały z bliska świetnie bronił golkiper Polonii Dominik Pusek.

Sędzia kończy połowę chyba jeszcze przed upływem 45 minut. Gwizdy na trybunach - arbiter nie pozwolił polonistom wznowić gry z rzutu wolnego ze środka boiska.

Gospodarze tak podawali między sobą piłkę, że ta wyszła na aut.

W odpowiedzi niecelnie strzelał Marczak.

Kolejna dobra okazja dla Stali. Z 13 metrów nad poprzeczką strzelił jednak Adrian Gębalski.

Daniel Choroś otrzymał dokładne dośrodkowanie, jednak jego strzał został przyblokowany. Kolejny rzut rożny dla Polonii.

To powinien być gol! Z około 4 metrów uderzał Adrian Gębalski. Prosto w bramkarza Polonii.

Groźnie było pod bramką Stali. Ostre podanie Pieczary złapał jednak bramkarz gości.

Bochenek dośrodkował z linii końcowej, ale obrońcy Stali wybili piłkę.

Gra się uspokoiła. Polonia próbuje konstruować akcje, jednak obrona gości bardzo skutecznie radzi sobie z atakami gospodarzy.

Z boku pola karnego strzelał Mohamed Essam. Skutecznie interweniował bramkarz gospodarzy.

Kolejne dośrodkował w pole karne Stali. Pewnie interweniował bramkarz drużyny ze Stalowej Woli.

Marcin Bochenek najpierw ładnie minął obrońcę, lecz dośrodkował już tak, że piłka wyszła na aut bramkowy.

Świetna okazja Stalówki! Z 11 metrów strzelał Mohamed EssamDominik Pusek zdołał jednak obronić nogą.

Groźnie zapowiadała się kontra Stali. Goście nie wykorzystali jednak przewagi w ataku.

Mariusz Marczak był blisko strzelenia gola. Znów jednak rzut rożny.

Od razu groźna akcja Krystiana Pieczary. Obrońca wybił piłkę na rzut rożny.

Początek meczu.

W Polonii w porównaniu do poprzedniego meczu zaszła zmiana na bramce - Dominik Pusek zastapil Mateusza Tobjasza. W drużynie "Stalówki" dwie zmiany - dziś na boisku pojawią sie debiutanci: obrońca Szymon Jarosz oraz pomocnik Mohamed Essa. Wystąpią zamiast Przemysława Stelmacha i Michała Dobkowskiego, krórzy znaleśli się w wyjściowej "11" podczas poprzedniego meczu drużyny ze Stalowej Woli.

Spotkanie poprowadzi Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

Jak do tej pory Polonia i Stal zmierzyły się w rozgrywkach ligowych w 16. meczach. 6 razy zwyciężyła Polonia, 4-krotnie wygrywała Stalówka, padło również 6 remisów. Ostatni mecz miał miejsce 10 maja 2008 roku. Stal pokonała "Czarne Koszule" 3:0.

Oba kluby w swojej historii występowały w Ekstraklasie. Polonia spędziła w niej 31 sezonów, Stal - 5.

Zarówno w Polonii, jak i w Stali występował Piotr Piechniak. Ponadto przez kilka lat funkcję trenera "Czarnych Koszul" pełnił Jacek Zieliński, niegdyś piłkarz Stali Stalowa Wola.

W poprzedniej kolejce piłkarze Polonii mierzyli się w wyjazdowym spotkaniu z Odrą Opole. "Czarne Koszule" zremisowały 2:2 dzięki bramkom Mariusza Marczaka i Daniela Chorosia. Stal uległa u siebie Radomiakowi Radom 1:2. Jedyną bramkę dla zespołu z Podkarpacia zdobył z rzutu karnego Adrian Gębalski.

Poloniści w obecnym sezonie jak do tej pory rozegrali dwa mecze, w których zdobyli 1 punkt. Natomiast Stal z dwoma porażkami i bilansem bramkowym 1:5 plasuje się obecnie na ostatnim miejscu.