SC Freiburg
4' Janik Haberer 74' Janik Haberer 84' Alexander Schwolow
Bayern Monachium
31' Xabi Alonso 35' Robert Lewandowski 48' Douglas Costa 90+1' Robert Lewandowski
1:2

Dwa gole Roberta Lewandowskiego i Bayern Monachium triumfuje.

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Franck Ribery.

Ekskluzywnie to zrobił Robert Lewandowski! W polu karnym przyjął na klatkę piersiową dośrodkowanie Francka Ribery'ego, po czym opanował piłkę i strzelił płasko od słupka do bramki. Najpewniej Polak zagwarantuje Bayernowi Monachium komplet punktów.

Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

Jeszcze jedna akcja SC Freiburg. Na głębokie dośrodkowanie zaczekał Nils Petersen i strzelił z półwoleja. Manuel Neuer przypilnował tego narożnika bramki!

Żółtą kartkę otrzymał Alexander Schwolow.

Pół metra obok słupka! Manuel Neuer mógł tego nie obronić! Zza pola karnego strzelił niebezpiecznie Maximilian Philipp.

SC Freiburg. Schodzi: Pascal Stenzel. Wchodzi: Lukas Kubler.

Rośnie adrenalina w sztabie SC Freiburg. Trener Christian Streich wymienił dwóch napastników i liczy na nową energię w kontratakach swojego zespołu.

SC Freiburg. Schodzi: Janik Haberer. Wchodzi: Onur Bulut.

Źle podał Philipp Lahm, przez co Bayern Monachium musi budować atak od nowa. Wcześniej prosty błąd popełnił inny doświadczony Xabi Alonso.

Żółtą kartkę otrzymał Janik Haberer.

Mistrzowie Niemiec reklamowali zagrenie ręką przeciwnika. Drużyna z Monachium chwyta się każdego sposobu, by zdobyć gola. Wynik 1:1 chluby jej nie przynosi.

Bayern. Schodzi: David Alaba. Wchodzi: Juan Bernat.

Bayern. Schodzi: Douglas Costa. Wchodzi: Franck Ribery.

Dotychczas jedna zmiana personalna w Bayernie Monachium, natomiast u gospodarzy bez roszad. Widać większe poruszenie blisko ławek rezerwowych.

Od czasu do czasu SC Freiburg próbuje wyprowadzić kontratak. Podanie Vincenzo Grifo do Janika Haberera przeciął Javi Martinez.

Cofnięci w jedenastu na własną połowę są gracze SC Freiburg. Podstawowe zadanie, jakie sobie postawili, to nie stracić następnego gola.

Arjen Robben zakręcił defensorem na skraju pola karnego. Nie było tam dużo miejsca i dośrodkowanie Holendra przejął bez problemu Alexander Schwolow.

Pięknie uderzył Arjen Robben, ale jeszcze lepiej interweniował Alexander Schwolow. Dzięki bramkarzowi SC Freiburg nie musi odrabiać strat!

Bayern. Schodzi: Arturo Vidal. Wchodzi: Joshua Kimmich.

Podobna sytuacja i znów Thomas Mueller nie wygląda na specjalnie zadowolonego. Sędzia uznał, że reprezentant Niemiec faulował w walce o dojście do podania Arjena Robbena.

Thomas Mueller upadł w polu karnym przeciwnika. Sędzia nawet nie pomyślał, by użyć gwizdka i przyznać uczestnikowi Ligi Mistrzów rzut karny.

Po faulu Douglasa Costy była szansa na gola z rzutu wolnego. Odpowiedzialność wziął na swoje barki Vincenzo Grifo i strzelił obok bramki Manuela Neuera. Bramkarz Bayernu Monachium kontrolował to wszystko.

Żółtą kartkę otrzymał Douglas Costa.

Na początku drugiej połowy atakuje Bayern Monachium. Dynamicznie porusza się na prawym skrzydle Arjen Robben.

Gra wznowiona po przerwie!

60. bramka Roberta Lewandowskiego w 80. meczu w Bundeslidze. Nikt wcześniej nie miał takiego tempa.

Po pierwszej połowie remis 1:1.

Doliczona minuta.

Tak cieszył się z gola na 1:1 Robert Lewandowski.

Ostatnie minuty przed przerwą. Partnerzy szukają Roberta Lewandowskiego. Polak raz był na spalonym, a w drugim przypadku wbiegł przed niego obrońca.

Robert Lewandowski sfaulowany na własnej połowie. Za napastnikiem Bayernu Monachium był i zagrał nieprzepisowo Mike Frantz.

Kruszeje mur obronny SC Freiburg i gospodarze muszą zapomnieć o swoim prowadzeniu. Im bliżej przerwy, tym więcej miejsca dostaje Robert Lewandowski, a on takich szans nie marnuje.

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Douglas Costa.

Dwie sytuacje podbramkowe Polaka w mniej niż minutę i drugą już wykorzystał! Robert Lewandowski uciekł stoperom SC Freiburg i kopnął piłkę z powietrza do bramki po dośrodkowaniu Douglasa Costy z rzutu rożnego. "Lewy" zaczyna strzelanie w meczach o stawkę w 2017 roku!

Szarżował na połowie Janik Haberer. Tym razem skończyło się na strachu dla Bayernu Monachium.

Żółtą kartkę otrzymał Xabi Alonso.

Na murawę upadł po kontakcie z przeciwnikiem Robert Lewandowski. Kontuzja nie wygląda na poważną i kapitan reprezentacji Polski podnosi się z boiska.

Wrócił już na własną połowę Arturo Vidal i przerwał akcję przeciwnika na lewym skrzydle. Chilijczyk łączy zadania w obronie i ataku.

Arturo Vidal strzelił w kierunku drugiego słupka i SC Freiburg uratowała przytomna interwencja Alexandra Schwolowa. "Tam był faul" - przekonują sędziego gospodarze.

Dobrze ustawili się gracze z Freiburga i wybili piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Niebawem tam wróciła, ale padła łupem golkipera.

Alexander Schwolow poradził sobie z dośrodkowaniem Davida Alaby. Wcześniej bramkarz SC Freiburg prechwycił zgranie Roberta Lewandowskiego do Arjena Robbena.

Po bramce Janika Haberera kibice na stadionie wierzą w sprawienie niespodzianki.

Składnie skonstruowany kontratak i Florian Niederlechner poczęstował Manuela Neuera uderzeniem z dystansu. Reprezentant Niemiec spokojnie złapał piłkę.

Umiejętnie wypychani są piłkarze Bayernu Monachium. Dużo biegają gospodarze i ciekawe jak wytrzymają pojedynek kondycyjnie. Na razie idzie im świetnie.

Javi Martinez zaproponował sędziemu okulary. Zabawna reakcja po tym jak Manuel Graefe nie przyznał Bayernowi Monachium rzutu rożnego.

Na jednej stronie boiska murawa podgrzana gorzej. Tam gdzie atakują gospodarze jest cienka warstwa śniegu. Nie przeszkodziła ona zdobyć gola.

Manuel Neuer był czujny. Zrobił dwa kroki do przodu i złapał mocne dośrodkowanie Floriana Niederlechnera, który zbiegł na lewe skrzydło.

Bayern Monachium wymienia podania w centrum boiska. Na razie mobilni są rywale i nie zostawiają dużo miejsca na własnej połowie.

Riposta mistrza Niemiec. Arjen Robben zbiegł z prawego skrzydła do środka i strzelił zza 16. metra ponad bramką. Alexander Schwolow nie musiał interweniować.

Podniosła się wrzawa na trybunach, a miejscowi piłkarze posłali następne niebezpieczne dośrodkowanie. Z trudem interweniował Mats Hummels.

Gol! Strzelił Janik Haberer. Asystował mu Vincenzo Grifo.

Świetnie zaczyna się rok w Bundeslidze dla zawodników SC Freiburg! Janik Haberer dostał przytomne podanie od Vincenzo Grifo i miał przed oczami tylko Manuela Neuera. Mocne, płaskie uderzenie w narożnik bramki i gospodarze są na prowadzeniu.

Manuel Gulde zachował się świetnie. Najpierw wyprzedził Roberta Lewandowskiego, a następnie kopnął piłkę prosto w nogi rozpędzonego napastnika Bayernu Monachium.

SC Freiburg w czerwonych koszulkach i czarnych spodenkach, natomiast Bayern Monachium na biało. Przyjezdni już skierowali pierwsze podanie w kierunku Roberta Lewandowskiego.

Początek pojedynku!

Kto wygra mecz?

Robert Lewandowski w podstawowym składzie Bawarczyków.

Mistrz Niemiec wraca do walki o punkty w Bundeslidze. Robert Lewandowski i spółka zagrają na wyjeździe z SC Freiburg. Na ławce rezerwowych gospodarzy zasiądzie Rafał Gikiewicz.

Sędzia: Manuel Graefe.

Ławka rezerwowych Bayernu Monachium: Tom Starke - Juan Bernat, Kingsley Coman, Rafinha, Joshua Kimmich, Franck Ribery, Renato Sanches.

Ławka rezerwowych SC Freiburg: Rafał Gikiewicz - Amir Abrashi, Onur Bulut, Lucas Hufnagel, Lukas Kubler, Nils Petersen, Julian Schuster.