1.FSV Mainz 05
54' Jean-Philippe Gbamin 75' Jairo Samperio 83' Danny Latza
Borussia Dortmund
3' Marco Reus 75' Andre Schuerrle
1:1

Koniec spotkania, które zakończyło się remisem 1:1.

Jeszcze groźna kontra 1.FSV Mainz, po której z kilkinastu metrów niecelnie strzelał jeden z zawodników gospodarzy.

Spotkanie potrwa dwie minuty dłużej.

Z 16 metrów niecenie strzelał Aaron Seydel. To nie była jednak łatwa pozycja do oddania uderzenia.

Po dośrodkowaniu Andre Schuerrle Sokratis Papastathopoulos faulował rywala. Sędzia przerwał grę.

Będzie rzut wolny i szansa dla Borussii. Do bramki 1.FSV Mainz jednak około 30 metrów.

Zdecydowanie w ostatnich minutach ożywiło się to spotkanie.

Ładnie w pole karne Borussii dośrodkował Giulio Donati. Tym razem jednak wrzutka była minimalnie zbyt mocna.

Borussia po stracie gola od razu ruszyła do ataku.

Gol! Strzelił Danny Latza. Po dośrodkowaniu ze skrzydła celnym strzałem głową z około 5 metrów popisał się Latza!

Wynik bez zmian od trzeciej minuty spotkania. Czy gospodarze będą jeszcze w stanie doprowadzić do remisu?

Żółtą kartkę otrzymał Jairo Samperio.

Żółtą kartkę otrzymał Andre Schuerrle.

Seria zmian w ostatnich minutach. Na boisku Borussia oddała inicjatywę zawodnikom 1.FSV Mainz. Ci nie potrafią jednak groźnie zaatakować.

Mainz. Schodzi: Yoshinori Muto. Wchodzi: Pablo de Blasis.

Mainz. Schodzi: Fabian Frei. Wchodzi: Aaron Seydel.

Borussia. Schodzi: Raphael Guerreiro. Wchodzi: Mario Goetze.

Ładna akcja Piszczka zakończona dośrodkowaniem. Pierre-Emerick Aubameyang nie zdołał jednak oddać groźnego strzału.

Sporo niedokładności w grze obu drużyn. Przez to brakuje dobrych sytuacji.

Po dośrodkowaniu ze skrzyda z pierwszej piłki minimalnie niecelnie strzelał Andre Schuerrle.

Śmielej zaatakowali gospodarze. Zawodnicy 1.FSV Mainz częściej goszczą w okolicach pola karnego Borussii.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie główkował Niko Bungert.

Żółtą kartkę otrzymał Jean-Philippe Gbamin.

Po rzucie wolnym z ostrego kąta strzelał jeden z zawodników 1.FSV Mainz. Piłka została wybita przez obrońców Borussii.

Borussia spokojnie stara się utrzymywać przy piłce i dobrze broni dostępu do własnej bramki.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Borussii. To była fatalna wrzutka i piłkę wybił pierwszy obrońca gości.

Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym niecelnie główkował Łukasz Piszczek. Dobrą sytuację wypracował sobie polski obrońca.

Kontra Borussii. Daleko z bramki wyszedł Jonas Loessl, ale Pierre-Emerick Aubameyang z ostrego kąta nie zdecydował się na strzał.

Ładnie do defensywy wrócił Łukasz Piszczek i przerwał groźnie zapowiadającą się akcję gospodarzy.

Ani Borussia, ani drużyna 1.FSV Mainz nie kwapi się do ataku. Spotkanie zdecydowanie straciło na jakości.

Bardzo spokojne tempo w ostatnich minutach. Gra toczy się głównie na środku boiska.

Brakuje w ostatnich minutach dobrych sytuacji strzeleckich - zarówno z jednej, jak i drugiej strony.

Daleki wyrzut piłki z autu. Roman Burki nie zdołał jej złapać, ale ta i tak wyszła poza boisko.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne 1.FSV Mainz. Gospodarze zdołali wybić piłkę.

1.FSV Mainz swojej szansy szuka głównie z kontry. Grę prowadzi natomiast drużyna z Dortmundu.

Ładne prostopadłe podanie Raphaela Guerreiro do Aubameyanga. Minimalnie jednak zbyt mocne.

Z rzutu wolnego strzelał Raphael Guerreiro. To było celne uderzenie, ale piłkę pewnie złapał Jonas Loessl.

Wydaje się, że Borussia to spotkanie ma pod kontrolą. Zawodnicy 1.FSV Mainz co prawda starają się atakować, ale nie są to groźne akcje.

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Do strzału już składał się Pierre-Emerick Aubameyang, ale piłkę w ostatniej chwili złapał Jonas Loessl.

Borussia nie atakuje już tak zawzięcie, jak na początku spotkania. Mecz się wyrównał.

Piłka w bramce Borussii, ale sędzia odgwizdał spalonego i gola nie uznał.

1.FSV Mainz nieco śmielej ruszyło do ataku. Borussia gra jednak pewnie w defensywie i nie dopuszcza do zagrożenia we własnym polu karnym.

Kolejna świetna szansa dla Borussii! Gonzalo Castro zamiast strzelać z kilkunastu metrów, zdecydował się jednak na podanie i ostatecznie z akcji nic nie wyszło.

Fabian Frei źle przyjął piłkę i nie zdołał nawet oddać strzału. Przejął ją Roman Burki.

Borussia spokojnie rozgrywa piłkę. Gospodarze na razie nie są w stanie zagrozić bramce drużyny z Dortmundu.

Od pierwszych minut Borussia zdecydowanie ruszyła do ataku. Przed chwilą znów było bardzo groźnie w polu karnym 1.FSV Mainz.

Gol! Strzelił Marco Reus. Ależ kontrę wyprowadzili piłkarze Borussii! Andre Schuerrle idealnie dograł do Marco Reusa, ten miał przed sobą tylko bramkarza i pewnie skierował piłkę do bramki.

Początek meczu.

W podstawowym składzie Borussii Dortmund wystąpi obrońca reprezentacji Polski, Łukasz Piszczek.

Spotkanie poprowadzi Felix Zwayer.

Borussia Dortmund zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli ligi niemieckiej i ma na swoim koncie 30 punktów. Mainz jest na jedenastej pozycji z dorobkiem 21 oczek. W rundzie jesiennej Borussia pokonała Mainz 2:1.