Gol! Strzelił Corentin Tolisso. Asystował mu Christophe Jallet.

Honorowe trafienie. Dośrodkowanie z prawej strony i zupełnie osamotniony Tolisso pewnie uderzył głową.

83'

Drobny uraz jednego z graczy PSG. Presnel Kimpembe potrzebował interwencji medycznej.

81'

Zrezygnowani piłkarze Olympique próbują strzałów z dystansu. Przed chwilą taką próbę podjął Jordan Ferri. Pewna obrona Trappa.

78'
ZMIANA

Ol. Lyon. Schodzi: Sergi Darder. Wchodzi: Jordan Ferri.

78'

Celny strzał z 14 metrów oddał Mathieu Valbuena, ale piłka nie miała mocy i bramkarz pewnie ją złapał.

76'
ZMIANA

PSG. Schodzi: David Luiz. Wchodzi: Maxwell.

75'
ZMIANA

PSG. Schodzi: Layvin Kurzawa. Wchodzi: Thomas Meunier.

73'

Z 22 metrów uderzał Corentin Tolisso, ale piłka minęła lewy słupek bramki Trappa.

71'

Przerwa w grze. Cornet uderzył w twarz Kurzawę i obrońca musiał na moment opuścić boisko. Brzydkie zachowanie gracza Olympique Lyon.

70'

Spodziewaliśmy się bardziej wyrównanego meczu, a tymczasem dominacja podopiecznych Unaia Emery'ego jest bezdyskusyjna.

67'
ZMIANA

PSG. Schodzi: Angel di Maria. Wchodzi: Marco Verratti.

63'

Płaskie zagranie w pole karne PSG. Z prawej flanki dogrywał Rafael da Silva. Futbolówkę starali się wepchnąć do siatki Darder i Cornet, ale to David Luiz był tym, który ją sięgnął.

59'

Świetne zachowanie Corneta. Napastnik, na lewym skrzydle, wkręcił w ziemię Stambouliego, po czym ściął do środka i uderzył po długim rogu. Kapitalna parada Trappa uratowała PSG!

57'

Po centrze Valbueny, przed bramką Trappa powstało małe zamieszanie, ale żaden z graczy Lyonu nie zorientował się gdzie jest piłka.

54'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Layvin Kurzawa. Asystował mu Javier Pastore.

Demolka trwa nadal! Tym razem Pastore chytrze, szybko wznowił grę z rzutu wolnego. Idealnie podanie trafiło do Kurzawy, a ten płaskim strzałem pokonał Lopesa.

Paris Saint-Germain
50'

Cóż za okazja! Trzech piłkarzy PSG znalazło się przed Lopesem. Gol był niemal pewny, a jednak! Javier Pastore zamiast podawać, chciał sam po raz drugi wpisać się na listę i fatalnie przestrzelił.

49'

Kolejna świetna szansa Mistrzów Francji! Luiz zagrał za plecy obrońców Lyonu, ale sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Lucas Moura.

46'

Początek II połowy.

43'

Prosty błąd Lopesa i mogło być już 4:0. Angel di Maria mógł strzelać z ostrego kąta, ale postanowił jeszcze dogrywać przed bramkę... niedokładnie. Chaotyczna interwencja jednego z obrońców oddaliła niebezpieczeństwo.

41'

Wreszcie dobra centra w pole karne Trappa. Rafael da Silva dobrze poszukał partnerów wbiegających w szesnastkę, ale piłkę ofiarnie zgarnął Luiz.

38'

Kolejny atak paryżan. Tym razem jednak Auriera powstrzymał Yanga-Mbiwa.

36'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Alexandre Lacazette. Faulowany był Motta.

34'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Hatem Ben Arfa. Asystował mu Angel di Maria.

Trwa demolka Lyonu! Wymiana podań na lewej flance i zagranie w pole karne, na 10. metr. Ben Arfa posłał futbolówkę w górny róg, a ta odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

32'

Tym razem już gramy na dobre. Soczysty strzał Luiza i dobra obrona bramkarza z Lyonu.

31'

David Luiz szybko wznowił grę z rzutu wolnego, wykorzystując złe ustawienie rywali. Arbiter jednak cofnął grę i nakazał oczekiwanie na gwizdek.

30'

Żółtą kartkę otrzymał Mapou Yanga-Mbiwa. Faul na Mourze.

Mapou Yanga-Mbiwa #2
Olympique Lyon
27'

Zaspał Mapou Yanga-Mbiwa i Serge Aurier nie był na spalonym. Obrońca popędził prawą flanką, wpadł w pole karne, ale zagrywał "do nikogo".

24'

Zaskakująca podcinka di Marii! Piłka minęła bramkarza i zatrzymała się na poprzeczce.

23'

Zamieszanie w polu bramkowym Trappa. W akcję Olympique wmieszał się jednak Motta.

20'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lucas Moura. Asystował mu Javier Pastore.

Zabojcza skuteczność Paris Saint-Germain. Mistrz Francji przeprowadził akcję lewą stroną boiska. Pastore płasko zagrał przed bramkę, a Moura w ekwilibrystyczny sposób wepchnął piłkę do siatki.

18'

Groźny stały fragment. Przeszło 21 metrów do bramki Trappa. Nabil Fekir uderzył jednak fatalnie, kilka metrów nad poprzeczką.

17'

Tolisso został poturbowany przez Auriera. Arbiter słownie upomniał obrońcę PSG.

15'

Jest odpowiedź Olympique. Dośrodkowanie z lewej strony boiska i soczysty strzał z powietrza Lacazette'a. Trapp rzucił się w kierunku piłki, ale ta trafiła jedynie w boczną siatkę.

13'

Lob z połowy boiska! Angel di Maria zauważył wysuniętego bramkarza i postanowił to wykorzystać. Piłka zmierzała do siatki, ale Anthony Lopes z problemami sięgnął futbolówkę.

12'

Porwana koszulka jednego z piłarzy Lyonu. Corentin Tolisso będzie musiał zmienić swój trykot.

9'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Javier Pastore. Asystował mu Layvin Kurzawa.

Piłka w punkt od lewego obrońcy. Dośrodkowanie zamykał na prawej stronie pola karnego Pastore i z bliska kropnął nie do obrony.

7'

Próba Dardera z przeszło 25 metrów. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

Kto sięgnie po Superpuchar Francji?
4'

Świetna akcja Morela zakończona strzałem z lewego narożnika pola karnego. Kevin Trapp "wypluł" futbolówkę, którą do siatki skierował Nabil Fekir. Gol nie został jednak uznany...był ofsajd.

2'

Rajd środkiem Moury. Żaden z rywali nie był w stanie go zatrzymać. Tuż przed polem karnym piłkę otrzymał di Maria i natychmiast chciał obsłużyć kolegę podaniem zwrotnym. We wszystko wmieszał się jednak Nicolas N'Koulou.

20:22

O to trofeum toczyć się będzie bój

20:22

Przed nami mecz o Superpuchar Francji. Na Woerthersee Stadion w Klagenfurcie naprzeciwko siebie staną Paris Saint-Germain i Olympique Lyon. Serdecznie zapraszamy na naszą relację z tego spotkania.