21 sie 2016 20:45
90+4'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Jonathan Rivierez.

Jeszcze jedna bramka po rzucie rożnym. Krótkie rozegranie kończy się niefortunnym golem samobójczym po wstrzeleniu Marco Verrattiego.

Jonathan Rivierez #3
FC Metz
90+2'

Gra na utrzymanie paryżan i komplet punktów zostanie w stolicy Francji. Nie było dziś niespodzianki.

90'

Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu.

88'

Edinson Cavani stracił na dziś ochotę do strzelania. Ominął bramkarza i powinien spróbować kopnąć piłkę do bramki, ale zawahał się, zatrzymał i niepotrzebnie podał.

87'

Thomas Didillon robił co mógł, by zatrzymać nawałnicę faworyta, ale w końcu skapitulował. Bramkarz Paris Saint-Germain Kevin Trapp bezbłędny.

83'

Angel di Maria był na moment poza boiskiem. Już powrócił i razem z partnerami z PSG pilnuje prowadzenia 2:0.

82'

Trenerzy wykorzystali komplet zmian. W tym meczu nie wystąpi Grzegorz Krychowiak. Jedno z kluczowych pytań brzmi: czy Edinson Cavani zdąży w końcu zdobyć gola?

81'

Metz. Schodzi: Yann Jouffre. Wchodzi: Florent Mollet.

wchodzi Wchodzi
Florent Mollet #19
schodzi Schodzi
Yann Jouffre #8
80'

PSG. Schodzi: Javier Pastore. Wchodzi: Hatem Ben Arfa.

77'

Niemożliwe. Garstka kibiców zaczyna nawet gwizdać po złych strzałach Edinsona Cavaniego. Przed momentem miał odsłonięte 80 procent bramki, a nie trafił w piłkę.

75'

Kwadrans do końca. Unai Emery ma jeszcze jedną zmianę do wykorzystania. Ostatnia nadzieja, że wpuści na boisko Grzegorza Krychowiaka.

74'

Lepsza akcja Layvina Kurzawy zakończona wycofaniem do wbiegającego Javiera Pastore. Doświadczony pomocnik nie złożył się dobrze do strzału i nie wcelował w bramkę.

73'

Layvin Kurzawa nie opanował piłki po crossowym podaniu i zamiast kontynuować atak, musiał się ustawić w obronie.

72'

PSG. Schodzi: Adrien Rabiot. Wchodzi: Blaise Matuidi.

71'

Metz. Schodzi: Opa N'Guette. Wchodzi: Ismaila Sarr.

Ismaila Sarr #26
Opa N'Guette #11
70'

Bramkarz FC Metz zatrzymuje nawet nieodpowiedzialne zagrania swoich partnerów. David Luiz główkował w światło własnej bramki i Kevin Trapp uratował mu skórę.

69'

Jednym z bohaterów tego meczu będzie Kevin Trapp, który w pojedynkę zatrzymał kilkanaście minut ataków FC Metz.

67'

Gol! Strzelił Layvin Kurzawa. Asystował mu Angel di Maria.

2:0 w Paryżu i prawdopodobnie Layvin Kurzawa zamknął widowisko. Zdecydował stały fragment. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kurzawa musiał tylko główkować z bliska do siatki. Nie pomylił się!

Paris Saint-Germain
64'

PSG. Schodzi: Lucas Moura. Wchodzi: Marco Verratti.

62'

Georges Mandjech próbował skierować piłkę piętką do bramki. To nie była łatwa sytuacja. Piłkarz FC Metz dopiero co podniósł się na równe nogi, a kąt był ostry.

60'

Czyli FC Metz potrafi zaatakować. Trzecia szansa w drugiej połowie na zdobycie gola i ponownie interweniował Kevin Trapp. Tym razem po płaskim strzale Renauda Cohade z 20. metra.

59'

Dośrodkowanie Lucasa Moury z narożnika boiska prosto do defensora. Paris Saint-Germain musiało ustawić się w obronie.

56'

Przyjezdni muszą zagrać bardziej ofensywnie. Strzał głową z bliska prosto w Kevina Trappa. Można było lepiej zakończyć ten atak i doprowadzić do remisu.

54'

Żółtą kartkę otrzymał Georges Mandjech.

Georges Mandjech #14
FC Metz
52'

Gol! Strzelił Lucas Moura. Asystował mu Serge Aurier.

Błyskawiczny kontratak i FC Metz zapłacił słoną cenę za odsłonięcie się. Lucas Moura wpadł błyskawicznie w pole karne, dostał podanie w tempo od Serge'a Auriera i uderzył płasko po długim rogu. Po 52 minutach Paris Saint-Germain złamało przeciwnika!

1
51'

Najlepsza akcja FC Metz w tym spotkaniu. Opa N'Guette wybiegał z Mevlutem Erdincem przeciwko dwóm obrońcom Paris Saint-Germain i dopiero interwencja Kevina Trappa uratowała faworyta!

47'

Mistrz Francji przystępuje od nowa do ataku. Serge Aurier i Javier Pastore zostali zablokowani, gdy składali się do strzału z obrębu pola karnego.

46'

Gra wznowiona po przerwie!

20:24

PSG dominuje, ale nie może złamać przeciwnika.

45'

Doliczona minuta

45'

Na koniec regulaminowego czasu w pierwszej połowie Lucas Moura strzelił niebezpiecznie z narożnika pola karnego. Z trudem interweniował Thomas Didillon.

43'

Serge Aurier wpadł na nowatorski sposób podania piłki w pole karne. Przeczytał to wszystko zawczasu Franck Signorino.

41'

Niesamowite! Nie ma gola po strzale Edinsona Cavaniego. Wścieka się piłkarz, ponieważ nie może przełamać impasu. Tym razem piłkę zbił na słupek Georges Mendjech.

38'

Drugi, niecelny strzał FC Metz. Przyjezdni nie zatrudnili jeszcze Kevina Trappa.

37'

To mogła być czerwona kartka. Edinson Cavani wybiegał sam na sam i został trącony przez Guido Milana. Sędzia nie zobaczył złamania przepisów, czym kompletnie zaskoczyć Urusa.

35'

Zatańczył Javier Pastore z Angelem di Marią. Ten drugi dziobnął piłkę z bliska w kierunku bramki, ale za lekko i obrońca zdążył wybić ją sprzed linii.

33'

Jeszcze raz Edinson Cavani. Piłkarz ofensywny padł na boisko po kontakcie z Georgesem Mendjachem. Sędzia nawet nie pomyślał o odgwizdaniu rzutu karnego.

32'

Wszystkie statystyki na korzyść paryżan, ale nie dokumentują tego golem. Skuteczności brakuje przede wszystkim Edinsonowi Cavaniemu.

30'

Żółtą kartkę otrzymał Serge Aurier.

27'

Edinson Cavani wybiegł w tempo do podania prostopadłego i był sam na sam z Thomasem Didillonem. Anemiczne uderzenie prosto w rękawice bramkarza FC Metz! Fatalnie zachował się napastnik PSG.

27'

Z perspektywy trybun.

25'

Bramkarz FC Metz wygonił Edinsona Cavaniego za bardzo do boku. Napastnik miał możliwość jedynie wycofania piłki do Angela di Marii. Strzał tego ostatniego metr obok spojenia słupka z poprzeczką.

23'

Dobrze asekurowali się obrońcy FC Metz, a piłkarze rezerwowi tego klubu wyglądają na spokojnych, spoglądając na mecz z boku.

20'

Partnerzy uciekli Javierowi Pastore za linię obrońców i zawodnik z numerem "10" na koszulce postanowił uderzyć z dystansu. Pudło!

18'

Pobudka. Najpierw strzał FC Metz ze spalonego, a następnie główka Edinsona Cavaniego na górną siatkę po dośrodkowaniu z głębi pola.

17'

Fragment jałowej walki w środku pola. Zmniejszyli stan alarmowy we własnym polu karnym goście.

16'

Jonathan Rivierez podłączył się na prawej stronie do jednego z pierwszych ataków FC Metz. Dobry pomysł i źle wykonane dośrodkowanie.

15'

Dynamicznie ruszył również Lucas Moura. Coraz bardziej rozpaczliwa obrona FC Metz i nerwowe wybicie na korner.

14'

Specjalny gość tuż przed meczem.

12'

Dwoi się i troi Angel di Maria. Jeszcze jedno uderzenie ze znacznej odległości i tym razem pomocnik Paris Saint-Germain wywalczył chociaż korner.

10'

Poniosła fantazja Angela di Marię. Argentyńczyk próbował pokonać bramkarza FC Metz strzałem z 40 metrów. Próba była skazana na niepowodzenie.

9'

Zablokowane uderzenie zza linii 16. metra. Piłkę wycofał tam Angel di Maria, a obrońcy w białych strojach byli czujni.

7'

Jeszcze jedna próba dostarczenia piłki Edinsonowi Cavaniemu. Twardo bronili goście i nie pozwolili Urusowi na oddanie strzału.

6'

Niebezpieczne dośrodkowanie Javiera Pastore z linii bramkowej, ale sędzia asystent zasygnalizował, że zawodnik Paris Saint-Germain wyjechał z piłką poza plac.

5'

Nerwowe wybicie bramkarza Thomasa Didillona na aut i Paris Saint-Germain przystępuje do budowania ataku pozycyjnego.

3'

FC Metz w białych strojach próbuje utrzymać piłkę daleko od własnego pola karnego. Na razie z powodzeniem.

20:24

Mecz rozpocznie się z opóźnieniem. Kapitanami drużyn są Thiago Motta i Guido Milan.

20:24

Prezentacja trofeów najlepszego obecnie klubu we Francji.

1
20:24

Ławka rezerwowych Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Maxwell, Thomas Meunier, Blaise Matuidi, Hatem Ben Arfa, Marco Verratti, Grzegorz Krychowiak.

1
20:24

Ławka rezerwowych FC Metz: David Oberhauser - Ivan Balliu, Gauthier Hein, Ismaila Sarr, Florent Mollet, Vahid Salimović, Habib Diallo.

20:12

Paris Saint-Germain zagra w 2. kolejce Ligue 1 na z FC Metz. Mistrz Francji wygrał trzy poprzednie mecze z tym przeciwnikiem i w każdym zdobył trzy bramki. Na ławce rezerwowych rozpoczyna Grzegorz Krychowiak.