FK Rostów: Schodzi: Dmitrij Połoz. Wchodzi: Khoren Bayramyan.

Khoren Bayramyan #19
schodzi Schodzi
Dmitrij Połoz #7
86'

Postraszyli rywale i Jasper Cillessen musiał wybrać się daleko na przedpole, by przeciąć groźne podanie w poprzek własnego pola karnego.

85'

Gospodarze wyglądają na zmęczonych. Od samego początku meczu atakują i coraz mniej dzieje się konkretnego pod bramką FK Rostów. Do końca zostało 5 minut.

82'
ZMIANA

Ajax. Schodzi: Bertrand Traore. Wchodzi: Kasper Dolberg.

78'

Rośnie napięcie między zawodnikami. Przed momentem dwóch wyrywało sobie piłkę i już chcieli włączyć się do przepychanki gracze z ławek rezerwowych.

75'

Jeden z nielicznych wypadów FK Rostów. Jasper Cillessen zmotywował swoich obrońców i ci skasowali atak Rosjan na 16. metrze.

72'

Obraz spotkania nie zmienia się diametralnie. Ajax Amsterdam będzie spychać przeciwnika dopóki nie zdobędzie zwycięskiego gola.

69'
ZMIANA

Ajax. Schodzi: Amin Younes. Wchodzi: Mateo Cassierra.

68'

Nemanja Gudelj kropnął potężnie z dystansu i Ajax Amsterdam mógł prowadzić. Ponownie na linii nie dał się pokonać bramkarz FK Rostów. To mogła być przepiękna bramka!

66'
ZMIANA

FK Rostów: Schodzi: Aleksandr Erokhin. Wchodzi: Saeid Ezatolahi.

Saeid Ezatolahi #6
Aleksandr Erokhin #89
63'

FK Rostów zyskuje cenne sekundy, które zmieniają się w minuty. Drużyna ze wschodu nie ukrywa, że bramkowy remis uznaje za wartościowy wynik.

60'

Aleksandr Gatskan potrzebował wsparcia medycznego. Kapitan FK Rostów zamierza kontynuować grę.

59'

Anwar El Ghazi spróbował strzelić zza pola karnego. Bramkarz odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko. To nie była próba idealna.

57'
ZMIANA

FK Rostów: Schodzi: Aleksandr Bukharow. Wchodzi: Sardar Azmoun.

Sardar Azmoun #20
Aleksandr Bukharow #11
56'

Po chwili ten sam specjalista od łapania piłki wypiąstkował dośrodkowanie z narożnika boiska. Ajax Amsterdam musi konstruować swoją akcję od nowa.

55'

Sosłan Dżanajew broni znakomicie! Bramkarz FK Rostów zatrzymał na linii strzał głową Bertranda Traore.

54'

Dwa faule piłkarzy z Rostowa na połowie Ajaxu Amsterdam. Próbują kasować w zarodku akcje przeciwnika.

52'

Żółtą kartkę otrzymał Fiodor Kudriaszow.

Fiodor Kudriaszow #30
FK Rostów
49'

Bronią się po wrzutkach z narożnika boiska piłkarze FK Rostów, co nie oznacza, że wyszli z własnej połowy.

48'

Futbolówka krąży między piłkarzami z Amsterdamu. Ich pierwszym łupem po przerwie był korner.

46'

Gra wznowiona!

20:18

Drużyny są ponownie na boisku. Pierwsza połowa była dynamiczna i oby widowisko nie straciło na jakości.

45'

Doliczona minuta.

40'

Strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i Jasper Cillessen przydał się Ajaxowi po raz pierwszy w tym pojedynku.

38'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Davy Klaassen.

Piłkarz z numerem "10" na koszulce zmylił bramkarza i zmienił rzut karny w gola na 1:1!

37'

Riechedly Bazoer huknął z dystansu po akcji Amina Younsea. Strzał był blokowany ręką i sędzia przyznał gospodarzom rzut karny!

35'

Bertrand Traore ma być następcą Arkadiusza Milika w Amsterdamie. Dobrze obrócił się z piłką, ale ponownie strzelił prosto do koszyczka Sosłana Dżanajewa.

33'

Duża przewaga Ajaxu pod względem posiadania piłki. Musi jednak wciąż szukać sposobu, by zdobyć pierwszego gola w dwumeczu z Rosjanami.

30'

Teraz oddała i to od razu dwa. Sosłan Dżanajew zatrzymał uderzenia Bertranda Traore i Amina Younesa. Już kilkakrotnie bramkarz ratował FK Rostów.

28'

Trochę odważniejsze akcje i ustawienie gości. Od kilku minut była drużyna Arkadiusza Milika nie oddała niebezpiecznego strzału.

25'

Christian Noboa mierzył z okolic narożnika pola karnego. Sprytne uderzenie Ekwadorczyka nieopodal spojenia słupka z poprzeczką.

22'

Amin Younes! Fantastyczna szansa, by wyrównać i napastnik Ajaxu zastanawia się do teraz jakim sposobem nie trafił w piłkę, będąc tuż przed bramką FK Rostów po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

21'

Holendrzy wymieniają podania na połowie przeciwnika, a ten w jedenastu stłoczony na 30 metrach.

19'

Anwar El Ghazi strzelił płasko zza pola karnego i goście musieli liczyć na interwencję własnego bramkarza. Nie zawiedli się.

18'

Nabrali energii piłkarze FK Rostów do rozbijania ataków Ajaxu, natomiast gospodarze jakby zaskoczeni, jakby zbici z pantałyku.

16'

Ajax Amsterdam w trudnej sytuacji. Bezmyślne przewinienie miało srogie konsekwencje.

13'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Christian Noboa.

Perfekcyjne uderzenie środkowego pomocnika z rzutu wolnego w narożnik bramki Jaspera Cillessena i FK Rostów prowadzi w Amsterdamie!

12'

Davy Klaassen faulował tuż przed linią własnego pola karnego i będzie szansa na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego do bramki Ajaxu.

10'

Kocioł pod bramką Sosłana Dżanajewa i nerwowo wyglądaję interwencje obrońców w granatowych strojach.

8'

Żółtą kartkę otrzymał Aleksandr Erokhin.

FK Rostów
7'

Davy Klaassen wbiegł między dwóch obrońców z Rosji i główkował niebezpiecznie po dośrodkowaniu Anwara El Ghaziego. Na linii interweniował bramkarz FK Rostów!

5'

Pierwsza składna akcja klubu z Rosji. Szybka wymiana podań na połowie Ajaxu Amsterdam i dopiero środkowi obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo.

4'

Dmitrij Połoz na spalonym. Napastnik FK Rostów daje znać sędziemu, że aprobuje jego decyzję.

2'

Mocny początek Ajaxu Amsterdam. Piłkarze w białych strojach z czerwonymi akcentami przenieśli grę pod pole karne FK Rostów.

20:18

Piłkarze gotują się w tunelu do wyjścia na boisko. Kibice machają białymi flagami na trybunach.

20:11

Sędzia: William Collum (Szkocja).

20:11

Ławka rezerwowych Ajaxu Amsterdam: Diederik Boer - Kenny Tete, Daley Sinkgraven, Mateo Cassierra, Lasse Schoene, Kasper Dolberg, Nick Viergever.

20:11

Ławka rezerwowych FK Rostów: Nikita Medvedev - Saeid Ezatolahi, Igor Kirejew, Sardar Azmoun, Nikita Kovalev.

20:11

Ajax Amsterdam podejmie FK Rostów, który próbuje awansować do Ligi Mistrzów po raz pierwszy w historii. Wicemistrz Holandii nie ma już w składzie Arkadiusza Milika. Na dodatek nie wygrał żadnego z czterech dotychczasowych meczów z przedstawicielem Rosji.