FC Barcelona
90'

Sędzia doliczył 2 minuty.

90'

Lionel Messi oddał silny strzał z 16 metrów, ale Sergio Rico na raty złapał futbolówkę.

88'

Sevilla nie ma pomysłu na zdobycie choćby kontaktowej bramki. Andaluzyjczycy będą mieli trudne zadanie, aby odrobić tę stratę w rewanżu na Camp Nou.

84'

Lionel Messi został zablokowany i wywalczył rzut rożny. Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia.

83'

Żółtą kartkę otrzymał Luis Suarez.

81'

Gol! Strzelił Munir El Haddadi. Asystował mu Lionel Messi. Wprowadzony napastnik Barcelony świetnie wykończył sytuację sam na sam! 2:0!

78'

Żółtą kartkę otrzymał Franco Vazquez. Pomocnik Sevilli zaatakował łokciem Messiego.

76'
75'

Niespodziewana podbramkowa okazja dla Sevilli! Javier Mascherano nabił piłką Vitolo, co mogło zaskoczyć Claudio Bravo. Golkiper zanotował jednak skuteczną interwencję. Gospodarze zaczynają atakować!

72'

Zaczyna robić się gorąca atmosfera nie tylko na trybunach, ale również na boisku. Coraz więcej fauli i pretensji w kierunku arbitra.

70'

Żółtą kartkę otrzymał Steven N'Zonzi.

69'

Sevilla. Schodzi: Matias Kranevitter. Wchodzi: Ganso.

66'

Gorąco w polu karnym Barcy. Ostatecznie Sergi Roberto zdecydował się wybić piłkę na korner.

63'

Lionel Messi wypuścił w uliczkę Sergiego Roberto, którego silny strzał sparował do boku Sergio Rico.

58'

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Busquets.

57'

Sevilla wyraźnie się pogubiła i pachnie kolejnymi golami dla Barcy!

56'

Sevilla. Schodzi: Sergio Escudero. Wchodzi: Pablo Sarabia. W momencie gola Sevilla grała w "dziesiątkę" przez kontuzję Escudero.

56'

Powinno być 2:0! Lionel Messi znalazł się sam przed bramkarzem, ale przegrał z nim pojedynek!

54'

Gol! Strzelił Luis Suarez. Barcelona na prowadzeniu po kapitalnej zespołowej akcji! Denis Suarez dograł z głębi pola za plecy obrońców, Arda Turan od razu zbił piłkę klatką piersiową wprost pod nogi Suareza, który huknął nie do obrony!

52'

Szykuje się kolejna zmiana. Sergio Escudero ma problem z plecami i najprawdopodobniej zejdzie z boiska.

51'

Barca ryzykownie rozgrywała piłkę we własnym polu karnym, ale Claudio Bravo nie popełnił błędu i zażegnał niebezpieczeństwo. Sevilla wciąż nie daje rozwinąć skrzydeł rywalowi.

49'

Luis Suarez skutecznie przepchnął sie w polu karnym i czubkiem głowy zmienił lot piłki. Na posterunku stał jednak golkiper Sevilli.

49'

Gabriel Mercado długo się nie namyślał i wybił piłkę sprzed nóg nacierającego Ardy Turana.

48'

Bardzo nieudanie z dystansu uderzył Franco Vazquez. Pomocnik Sevilli miał sporo miejsca przed polem karnym, ale nie wykorzystał okazji.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

45'

Sędzia doliczył 3 minuty.

45'

Bardzo nieudany strzał z dystansu Turana.

42'

Gabriel Mercado wygrał pojedynek z Messim. Gdyby nie stoper Sevilli, Argentyńczyk wybiegłby do sytuacji sam na sam z bramkarzem.

40'

Sevilla świetnie gra pressingiem i Barca ma olbrzymie problemy z wyjściem z własnej połowy.

39'

Piłka odbiła się od głowy Rami'ego. Stoper Sevilli nie spodziewał się jednak takiego obrotu spraw i nie zdołał oddać celnego strzału.

38'

Franco Vazquez wpadł w pole karne, lecz jego dogranie zostało zablokowane przez Mascherano. Rzut rożny dla Sevilli.

37'

Sergio Rico uprzedził Turana. Niestety nie jest to porywające widowisko.

37'

Andres Iniesta na ławce rezerwowych przykłada sobie lód do kolana.

36'

Barcelona. Schodzi: Andres Iniesta. Wchodzi: Denis Suarez. Druga wymuszona zmiana w zespole gości!

34'

Do wejścia szykuje się Denis Suarez. Czyżby Iniesta nie mógł kontynuować gry?

33'

Zaczyna robić się coraz ostrzej. Sędzia musi co chwilę przerywać grę gwizdkiem.

32'

Żółtą kartkę otrzymał Gabriel Mercado. Stoper sfaulował Luisa Suareza.

31'

Vitolo groźnie wpadł w pole karne Barcy, jednak zagrał wprost pod nogi rywala. To kolejne niecelne podanie zawodników Sevilli w pobliżu "szesnastki" Dumy Katalonii.

29'

Andres Iniesta wrócił już do gry.

29'

Kolejna kontuzja w Barcelonie?! Andres Iniesta zwija się z bólu i trzyma się za prawe kolano.

27'

Barcelona. Schodzi: Jeremy Mathieu. Wchodzi: Lucas Digne.

26'

Jeremy Mathieu doznał urazu i nie będzie mógł kontynuować meczu.

23'

Luis Suarez odebrał piłkę na połowie rywala i popędził z kontrą. Akcja zakończyła się jednak bardzo niecelnym strzałem Busquetsa, który dodatkowo był na pozycji spalonej w momencie podania.

21'

Sevilla od jakiegoś czasu skutecznie oddala grę od własnego pola karnego. Rywalizacja toczy się głównie w środku boiska.

17'

Sevilla odważniej ruszyła do przodu, ale groźnych okazji pod bramką Barcy na razie brakuje.

14'

Vitolo otrzymał piłkę na linię pola karnego Barcy, lecz momentalnie pojawiło się obok niego 3 rywali i uderzenie zostało zablokowane.

12'

Arda Turan złożył się do ekwilibrystycznej przewrotki, jednak nie trafił w piłkę.

9'

Andres Iniesta zagrał z klepki z Turanem w polu karnym Sevilli, ale nie zdołał dopaść do podania Turka.

6'

To powinna być bramka dla Barcelony! Luis Suarez kapitalnie przyjął sobie piłkę i znalazł się sam przed golkiperem. Jego płaski strzał zdołał jednak w wielkim stylu obronić Sergio Rico!

5'

Na razie bez fajerwerków w Sewilli. Barca stara się rozgrywać piłkę na połowie rywala.

Jak zakończy się pierwszy mecz o Superpuchar Hiszpanii?