Sevilla FC
90+2'

Claudio Bravo świetnie zatrzymał nacierającego z ostrego kąta Vitolo.

90+1'

Lionel Messi ładnie przymierzył z linii pola karnego, jednak piłka poszybowała tuż obok słupka.

90'

Sędzia doliczył 2 minuty.

90'

Żółtą kartkę otrzymał Pablo Sarabia.

88'

Żółtą kartkę otrzymał Vitolo.

Sevilla FC
86'

Jordi Alba uderzył z główki nad poprzeczką. Lewy defensor Barcy był jednak na pozycji spalonej.

83'

Grająca w przewadze Sevilla w końcu ruszyła odważniej do przodu. Bramkarz Barcelony nie musiał jednak interweniować.

80'

Barcelona będzie grać w dziesiątkę do końca spotkania. Lekkiego urazu nabawił się Javier Mascherano, a trener gospodarzy wykorzystał już wszystkie zmiany.

77'

Całkowita dominacja Barcelony po przerwie. Sevilla nie stworzyła sobie żadnej sytuacji.

22:36

Barcelona. Schodzi: Denis Suarez. Wchodzi: Ivan Rakitić.

72'

Vitolo zdjął piłkę z głowy Jordiego Alby i przy okazji... uprzedził własnego golkipera. Przez chwilę bramka Sevilli była pusta, ale zawodnik gości ze spokojem zażegnał niebezpieczeństwo.

68'

Piłkę w pole karne otrzymał Lionel Messi, jednak zbytnio się odchylił i uderzył wyraźnie nad poprzeczką.

66'

Barcelona od początku drugiej połowy nie oddaje inicjatywy rywalowi. Gospodarze bawią się piłką i szukają kolejnych goli.

62'

Sevilla. Schodzi: Wissam Ben Yedder. Wchodzi: Vitolo.

61'

Barcelona. Schodzi: Lucas Digne. Wchodzi: Jordi Alba.

59'

W dwumeczu FC Barcelona prowadzi 5:0. Zanosi się jednak na kolejne bramki dla Dumy Katalonii, ponieważ Sevilla wyraźnie odpuściła spotkanie.

55'

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Lucas Digne. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Argentyńczyk popisał się celnym strzałem z główki!

1
1
1
1
1
55'

Jewhen Konoplianka uderzył groźnie z dystansu, ale na posterunku stał golkiper Barcelony.

52'

Arda Turan miał olbrzymią okazję na hat-tricka! Po zagraniu Messiego Turek chciał przelobować Sergio Rico, ale uderzył nad poprzeczką.

46'

Gol! Strzelił Arda Turan. Cóż za bramka!!! Turek dopadł do piłki na ok. 25 metrze, strzelił bez zastanowienia i trafił w okienko bramki Sevilli!

46'

Początek drugiej połowy.

45'

Poprzeczka ratuje Barcelonę! Po strzale Mariano bramkarz gospodarzy odbił piłkę przed siebie, a po chwili Mercado trafił z ostrego kąta w poprzeczkę!

43'

Spokojna gra Barcelony. Spośród nowych nabytków klubu bardzo korzystnie prezentują się Lucas Digne i Andre Gomes. Zupełnie niewidoczny jest za to Denis Suarez.

39'

Lucas Digne dośrodkował wprost na nogę Denisa Suareza, który w dogonej sytuacji nie trafił w piłkę.

36'

Sytuacja wraca do normy - Barcelona długo rozgrywa piłkę, a piłkarze gości wydają się już nie mieć nadziei na skuteczny powrót w tym dwumeczu.

32'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Vicente Iborra podbiegł do piłki ustawionej na 11 metrze, ale jego uderzenie w świetnym stylu obronił Claudio Bravo!

31'

Żółtą kartkę otrzymał Samuel Umtiti.

31'

Rzut karny dla Sevilli! Samuel Umtiti zagrał piłkę ręką!

30'

Barca spokojnie kontroluje wydarzenia boiskowe. Na tę chwilę mistrzowie Hiszpanii prowadzą w dwumeczu 3:0.

26'

Samuel Umtiti zablokował strzał Konoplianki z ostrego kąta. To kolejna bardzo dobra interwencja stopera Barcy.

25'

Andre Gomes strzelił po ziemi kilka metrów obok bramki Sevilli.

24'

Lionel Messi znów szukał Turana w polu karnym. Tym razem Turek na minimalnym spalonym.

20'

Bramka całkowicie podcięła skrzydła piłkarzom Sevilli, którzy muszą teraz strzelić 3 gole, aby myśleć o zdobyciu trofeum.  Barca spokojnie rozgrywa futbolówkę i szuka kolejnych okazji do trafienia.

16'

Kapitana akcja Barcy! Arda Turan przerzucił piłkę z lewego skrzydła w pole karne, Aleix Vidal wycofał w kierunku Messiego, a ten uderzył nieznacznie obok słupka bramki Sevilli.

12'

Joaquin Correa przebiegł kilkanaście metrów środkiem boiska, miał po lewej stronie niepilnowanego kolegę, jednak zdecydował się na płaski strzał wprost w golkipera Barcy.

10'

Gol! Strzelił Arda Turan. Asystował mu Lionel Messi. Bramka dla Barcelony!!! Argentyńczyk wypuścił w pole karne Turka, który uderzył po ziemi obok bezradnego golkipera Sevilli.

9'

Uspokoiło się spotkanie. Barca stara się przejąć inicjatywę.

5'

I kolejna okazja dla Sevilli. Piłka po strzale z główki Ben Yeddera zatrzymała się na poprzeczce. Ewentualna bramka i tak nie zostałaby uznana, ponieważ napastnik gości w momencie podania był na minimalnym spalonym.

4'

Robi się gorąco pod bramką Barcy! Sevilla musi zdobyć minimum 2 bramki, aby myśleć o trofeum.

3'

Pierwsza okazja dla Sevilli! Wissam Ben Yedder dostał piłkę w pole karne, ale jego płaski strzał świetnie obronił Claudio Bravo.

Kto zdobędzie Superpuchar Hiszpanii?
Sevilla
22:36

W pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii FC Barcelona wygrała na wyjeździe 2:0.