90'

Arbiter doliczył 2 minuty.

1
87'

Messi mógł zapisać na swoje konto drugą asystę, ale po jego podaniu Lucas Digne przegrał pojedynek z bramkarzem Betisu.

1
84'

Gol! Strzelił Ruben Castro.

Drugi gol napastnika przyjezdnych. Po centrze z rzutu wolnego piłka szczęśliwie została pod nogami Castro, a ten celnie huknął po długim rogu.

82'

Gol! Strzelił Luis Suarez.

Wow! Cudowny strzał z rzutu wolnego z 22 metrów. Piłka poszybowała nad murem i wpadła w samo okienko.

3
80'

Ataki pozycyjne gospodarzy, ale to już bardziej zabawa niż gra.

77'

Żółtą kartkę otrzymał Ruben Castro.

76'

Barcelona. Schodzi: Jordi Alba. Wchodzi: Lucas Digne.

75'

Munir El Haddadi w tempo zagrał do nadbiegającego Messiego, a ten uderzył bez przyjęcia. Na posterunku był Antonio Adan i sparował piłkę w boczny sektor.

73'

Messi posłał piłkę nad głowami obrońców, ale zamykającego akcję Albę, uprzedził Musonda.

70'
68'

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Ceballos. Faul na Umtitim.

Daniel Ceballos #15
Real Betis
1
66'

Stały fragment po faulu na Messim, tuż przed polem karnym Betisu. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale huknął 2 metry nad poprzeczką.

1
62'

Żółtą kartkę otrzymał Luis Suarez. Za komentowanie decyzji sędziego.

59'

Real Betis. Schodzi: Petros. Wchodzi: Fabian Ruiz.

wchodzi Wchodzi
Fabian Ruiz #17
schodzi Schodzi
Petros #7
58'

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Arda Turan.

Trwa demolka. Strata Musondy i szybkie podanie do Messiego. Argentyńczyk płasko uderzył z 17 metrów, a piłka wpadła tuż przy słupku.

2
56'

Gol! Strzelił Luis Suarez. Asystował mu Lionel Messi.

Totalnie rozklepana obrona Betisu. Kilka szybkich podań i Urugwajczyk skierował piłkę do pustej bramki.

55'

Real Betis. Schodzi: Felipe Gutierrez. Wchodzi: Charly Junior Musonda.

Charly Junior Musonda #16
52'

Ponownie Adan. Golkiper gości zatrzymał piłkę po strzale Luisa Suareza. Zaskakuje łatwość z jaką Katalończycy dochodzą do pozycji strzałowych.

51'

Kolejne bomby w kierunku bramki Adana! Próbował Messi, ale i tym razem górą bramkarz Betisu. Po chwili płaskie, minimalnie niecelne uderzenie Rakiticia.

1
1
1
1
1
50'

Strzał Messiego z 16 metrów, ale znakomicie piłkę odbił Antonio Adan. Dobitka Turana znalazła drogę do siatki, ale arbiter gola nie uznał... był spalony.

48'

Alba zagrywał na środek pola karnego, gdzie niepewnie zachował się Pezzella. Z niezdecydowania rywala skorzystać chciał Messi, ale uderzył z powietrza kilka metrów obok słupka.

46'

Początek II odsłony.

1
1
1
1
1
45'

Żółtą kartkę otrzymał Alvaro Cejudo. Faul na Turanie.

Alvaro Cejudo #5
Real Betis
1
42'

Gol! Strzelił Luis Suarez. Asystował mu Sergi Roberto.

Świetnie na prawej flance prezentuje się Roberto. Przed momentem zagrał w punkt urugwajskiemu napastnikowi, a ten podwyższył prowadzenie płaskim strzałem w długi róg.

40'

Szybkie wznowienie gry przez Bravo. Messi zagrał na prawą stronę do rozpędzonego Roberto, a ten wstrzelił piłkę przed bramkę. Adan lekko zmienił jej kierunek, ale to wystarczyło, by zmylić rywali, czekających w szesnastce.

37'

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Sergi Roberto.

Piękne uderzenie sprzed pola karnego i wyciągnięty Adan nie sięgnął piłki!

36'

Real Betis. Schodzi: Jonas Martin. Wchodzi: Daniel Ceballos.

Jonas Martin #6
33'

Nerwowo na murawie. Z ostrością zagrania przesadził Alba, który znokautował Petrosa. Kontuzji nabawił się też Jonas Martin.

30'

Na raty z 15 metrów strzelał Messi. Pierwsze uderzenie zablokowane przez obrońcę, a drugie zatrzęsło poprzeczką.

28'

Kontrowersyjna decyzja! Aissa Mandi mocno pracował rękoma i przewrócił w polu karnym Luisa Suareza. Sędzia jednak nie wskazał na 11. metr.

1
26'

Płaskie zagranie Roberto tuż przed bramkę gości. Na piłkę nabiegał Arda Turan, ale miał na plecach obrońcę i nie był w stanie celnie uderzyć.

24'

Groźna kontra Betisu. Antonio Sanabria zwlekał z podaniem, a zupełnie wolny biegł Castro. Gdy już postanowił oddać futbolówkę, zagranie świetnie przeciął Samuel Umtiti.

21'

Rzut wolny z 21 metrów po faulu Denisa Suareza. Fantastyczny strzał Castro w samo okienko!

2
18:04

To dopiero 1. kolejka, ale jak sądzicie....

Kto zdobędzie mistrzostwo w tym sezonie?
Real Madryt
ktoś inny
1
18'

Kolejna "klepka", ale w kluczowym momencie Sergi Roberto przy przyjęciu piłki pomagał sobie ręką.

17'

Totalna dominacja Barcelony. Betis był pod polem karnym gospodarzy jedynie w pierwszej akcji meczu.

1
15'

Luis Enrique wezwał do linii bocznej Pique. Trener gospodarzy ma jakieś zastrzeżenia co do ustawienia.

12'

Messi prostopadle do Suareza. We wszystko wmieszał się jednak Pezzella. Stoper lekko podbił piłkę, czym ułatwił interwencję swojemu bramkarzowi.

9'

Kolejne świetne podanie Messiego i zrobiło się groźnie. Luis Suarez z kilku metrów starał się chytrze uderzyć piętą, ale nie trafił w piłkę.

1
6'

Gol! Strzelił Arda Turan. Asystował mu Jordi Alba.

Dośrodkowanie Messiego z prawej strony pola karnego. Suarez przepuścił piłkę, a ta trafiła do Alby. Krótkie podanie przed bramkę, gdzie lot piłki zmienił Turan. Jeden z obrońców starał się jeszcze ratować sytuację, ale piłka była już w bramce.

1
3'

Piękne podanie Busquetsa do Luisa Suareza. Urugwajczyk przyjął piłkę na klatkę piersiową, ale kiedy szykował się do strzału, rozległ się gwizdek sygnalizujący ofsajd.

2'

Odważny początek gości. Klepka w stylu Barcelony przed polem karnym gospodarzy. Skończyło się jedynie rzutem rożnym.

18:04

Lionel Messi odebrał właśnie puchar za triumf w poprzednim sezonie. Jeszcze pamiątkowe zdjęcie mistrzów i za moment zaczynamy zmagania.

1
18:04

Spotkanie poprowadzi Alberto Undiano Mallenco.

1
18:04

Pora zaczynać! Startuje Primera Division! Czy zdziesiątkowana Barcelona rozpocznie sezon od wygranej?