Primera Division: 2. kolejka
28 sie 2016 20:15
90+3'

NIEPRAWDOPODOBNE!!! Lionel Messi podał do Luisa Suareza, który miał przed sobą tylko jednego defensora Athletic i pustą bramkę! Urugwajczyk trafił w nogę rywala.

90'

Sędzia doliczył 3 minuty.

90'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Mikel Balenziaga.

Athletic Bilbao
90'

Kontrowersyjna decyzja arbitra. Ivan Rakitić lekko kopnął w nogę Muniaina, który bardzo teatralnie upadł.

90'

Żółtą kartkę otrzymał Inaki Williams. Za dyksujse z sędzią.

89'

Piłkarze Athletic i kibice domagają się rzutu karnego. Sędzia pozostał niewzruszony.

88'

Athletic atakuje coraz większą liczbą piłkarzy. Będzie emocjonująca końcówka.

86'

Ależ blisko!!! Benat Etxebarria z 24 metrów huknął tuż obok słupka! Piłka prześlizgnęła się po bocznej siatce Barcy.

85'

Athletic będzie miał rzut wolny z dogodnej odległości od bramki Barcy.

84'
ZMIANA

Barcelona. Schodzi: Arda Turan. Wchodzi: Rafinha.

83'

Żółtą kartkę otrzymał Benat Etxebarria.

83'

We własnym polu karnym górował Marc-Andre ter Stegen, który skutecznie piąstkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

81'

Luis Suarez nawinął dwóch rywali w polu karnym, jednak próba jego strzału pozostawiła wiele do życzenia.

79'

Barcelona dobrze gra w defensywie. Mistrzowie Hiszpanii nie dopuszczają rywala do podbramkowych okazji.

76'
ZMIANA

Athletic. Schodzi: Markel Susaeta. Wchodzi: Iker Muniain.

74'

Nieco ponad kwadrand do końca meczu. Czy Athletic zdoła jeszcze odpowiedzieć na gola Barcelony?

71'
ZMIANA

Barcelona. Schodzi: Denis Suarez. Wchodzi: Andre Gomes.

70'

Luis Suarez wycofał przed pole karne do Messiego, który silnie strzelił nad bramką gospodarzy.

69'

Markel Susaeta huknął z dystansu, jednak posłał futbolówkę w trybuny San Mames.

68'

Marc-Andre ter Stegen zabawił się przed polem karnym. Na szczęście kibiców Barcelony, zachował zimną krew i nie dał sobie odebrać piłki.

66'

I kolejna szybka akcja Athletic! Ostatecznie z 15 metrów wprost w bramkarza strzelił Inaki Williams.

65'

Raul Garcia mógł zaliczyć "wejście smoka". Ofensywny pomocnik Basków uderzył po ziemi zza pola karnego, jednak piłka przeleciała metr obok słupka.

64'

Baskowie po zmianie stron mają większe problemy z dostaniem się pod pole karne rywala. Barcelona stara się kontrolować wydarzenia boiskowe.

62'
ZMIANA

Athletic. Schodzi: Ander Iturraspe. Wchodzi: Mikel Vesga.

wchodzi Wchodzi
Mikel Vesga #12
schodzi Schodzi
62'
ZMIANA

Athletic. Schodzi: Javi Eraso. Wchodzi: Raul Garcia.

62'

Żółtą kartkę otrzymał Javi Eraso.

59'

Żółtą kartkę otrzymał Sergi Roberto.

FC Barcelona
57'

Znów blisko gola dla Barcy! Po dośrodkowaniu Rakticia z pierwszej piłki obrok bramki huknął Luis Suarez.

56'

Żółtą kartkę otrzymał Ander Iturraspe.

54'

Lionel Messi! Argentyńczyk ładnie ruszył wzdłuż linii pola karnego i uderzył płasko centymetry obok słupka!

52'

Po kornerze źle główkował Gerard Pique.

50'

Spokojny początek drugiej połowy. Przypominamy o piłkarskim profilu na Facebooku.

47'

Po centrze z kornera wyraźnie nad bramką główkował Aymeric Laporte.

46'

Początek drugiej połowy.

19:49

Na tę chwilę liderem Primera Division jest... UD Las Palmas, które zaliczyło drugie okazałe zwycięstwo:

45'

Żółtą kartkę otrzymał Markel Susaeta. Za ostry faul.

45'

Arda Turan mógł dołożyć do asysty gola! Lionel Messi znalazł w polu karnym niepilnowanego Turka, który z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę.

41'

Kolejny strzał Basków z dystansu. Tym razem spróbował Benat Etxebarria i znów piłka wylądowała w rękawicach bramkarza Barcy.

39'

Zza pola karnego płasko uderzył Aritz Aduriz, jednak dobrze interweniował Marc-Andre ter Stegen.

38'

Żółtą kartkę otrzymał Luis Suarez. Za dyskusje z arbitrem.

38'

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Busquets. Za dyskusje za arbitrem.

38'

Piłkarze Barcelony wściekli na sędziego. Benat Etxebarria ewidentnie symulował w środku boiska, arbiter nie widział zajścia, jednak odgwizdał faul dla Athletic. Fatalna decyzja.

37'

Lionel Messi dostał piłkę w pole karne, oddał niesygnalizowany strzał, ale świetną interwencją popisał się Gorka Iraizoz.

36'

Samuel Umtiti huknął z półwoleja z 14 metrów, jednak piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką Athletic.

34'

Przed dobrą okazją stanął Denis Suarez. Pierwszy strzał pomocnika Barcy został zablokowany, drugi obronił Gorka Iraizoz.

31'

Baskowie stawiają wysoki pressing, co czasami skutkuje błędami gości.

28'

Barcelona nie narzuca dzisiaj swojego tempa. Mistrzowie oddają inicjatywę i czyhają na szybkie wypady.

25'

Bramka nieco podcięła skrzydła gospodarzom, którzy nie atakują już z takim animuszem jak w pierwszych minutach spotkania.

21'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ivan Rakitić. Asystował mu Arda Turan. Athletic miał przewagę, ale to Barcelona zdobyła gola!!! Zupełnie niepilnowany na lewym skrzydle był Turan, który z narożnika pola karnego dośrodkował wprost na głowę Rakiticia.

3
20'

Gorka Iraizoz interweniował wślizgiem poza 20 metrem, czym zdołał uprzedzić nacierającego Messiego.

17'

Athletic prezentuje się coraz lepiej i często gości w polu karnym mistrza Hiszpanii. Dobre zawody rozgrywa jednak stoper Samuel Umtiti, który już 3 razy ratował swój zespół.

14'

Obiecujący start w wykonaniu Athletic. Szykuje się ciężka przeprawa dla Barcelony.

12'

Ależ fatalny błąd popełnił bramkarz Barcelony!!! Marc-Andre ter Stegen zagrał wprost pod nogi rywala, co powinien wykorzystać Benat Etxebarria. Pomocnik Basków huknął jednak wprost w twarz niemieckiego golkipera.

10'

Żółtą kartkę otrzymał Samuel Umtiti. Stoper Barcy zagrał ręką.

8'

Ciekawy i widowiskowy początek meczu. Obie ekipy starają się przejąć inicjatywę.

5'

Piłka w siatce po strzale Messiego, ale wcześniej na pozycji spalonej znajdował się Luis Suarez.

4'

Pierwsza kapitalna okazja dla Barcelony! Goście wyszli z kontratakiem, który niecelnym strzałem z 17 metrów zakończył Denis Suarez.

19:49

Jedna zmiana w podstawowym składzie Barcelony. Zamiast sprzedanego Claudio Bravo między słupkami stoi Marc-Andre ter Stegen.

19:49

San Mames nie jest zawsze gościnne dla Barcelony. Poprzednie 2 mecze w Bilbao Duma Katalonii wygrywała 1:0 i 2:1, z kolei rok temu w pierwszym spotkaniu o Superpuchar Hiszpanii gospodarze niespodziewanie roznieśli Barcę 4:0.

19:49

FC Barcelona sezon w Hiszpanii zaczęła od wygranej 6:2 z Betisem, z kolei Athletic Bilbao przegrał na wyjeździe ze Sportingiem Gijon 1:2.