FC Barcelona
18' Luis Suarez 67' Luis Suarez 68' Jordi Alba 90' Lionel Messi
Espanyol Barcelona
10' Pablo Piatti 13' Aaron Martin 66' Felipe Caicedo 79' David Lopez
4:1

Koniec! Świetny mecz Barcelony i piękne gole w derbach stolicy Katalonii. Mistrzowie Hiszpanii wygrali 4:1.

Neymar stanął przed wyśmienitą okazją, ale jego strzał z ostrego kąta obronił Roberto.

Sędzia dodał 5 minut.

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Luis Suarez.

Piękne zwieńczenie meczu!!! Argentyńczyk zagrał do Suareza, ten z pierwszej piłki przelobował linię obrony, a akcję wykończył strzałem z powietrza Messi.

Lionel Messi znów namieszał w polu karnym, ale strzelił po ziemi obok słupka.

Barca znów przejęła inicjatywę. Gospodarze szukają jeszcze jednego gola.

Gol! Strzelił David Lopez. Pewna zwycięstwa Barcelona odpuściła krycie i straciła gola. Po ładnej akcji z 15 metrów pod poprzeczkę uderzył David Lopez.

Barcelona. Schodzi: Sergio Busquets. Wchodzi: Samuel Umtiti.

Espanyol. Schodzi: Felipe Caicedo. Wchodzi: Oscar Melendo.

Gol! Strzelił Jordi Alba. Asystował mu Lionel Messi.

Co robi Lionel Messi?!?! Argentyńczyk wpadł między czterech (!) rywali, zostawił piłkę Albie, który mocnym strzałem podwyższył rezultat.

Gol! Strzelił Luis Suarez.

2:0 po kapitalnej akcji Messiego!!! Argentyńczyk przy linii pola karnego minął trzech (!) rywali i uderzył po ziemi. Jego strzał odbił Roberto, ale na posterunku stał Luis Suarez, który dobił piłkę do siatki!

Żółtą kartkę otrzymał Felipe Caicedo.

Barcelona. Schodzi: Denis Suarez. Wchodzi: Rafinha.

Barcelona kontroluje wydarzenia na boisku i nie dopuszcza Espanyolu pod własne pole karne.

Neymar został wypuszczony w pole karne, ale szybciej przy piłce był golkiper Espanyolu.

Niecelny strzał Neymara z dystansu.

Espanyol. Schodzi: Diego Lopez. Wchodzi: Roberto.

Diego Lopez doznał kontuzji kolana.

Bramkarz Diego Lopez sygnalizuje, że potrzebuje zmiany! Kontuzja golkipera Espanyolu.

Świetna okazja dla Barcelony! Lionel Messi kapitalnie zagrał w pole karne do Luisa Suareza, którego uderzenie obronił Diego Lopez.

Lionel Messi szuka swojego gola. Argentyńczyk przy próbie strzału poślizgnął się i uderzył wyraźnie obok słupka.

Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy. Gospodarze atakowali w ostatnich minutach, ale wynik już się nie zmienił. Na razie 1:0 dla Barcelony.

FC Barcelona przyspieszyła tempo w końcówce pierwszej połowy. Defensorzy Espanyolu nie popełniają jednak błędów i nie pozwalają rywalom na oddanie strzału.

Sergio Busquets wrócił do gry.

Felipe Caicedo brutalnie zaatakował nogi Busquetsa, który potrzebuje interwencji lekarzy.

Javi Lopez uderzył z ostrego kąta obok spojenia słupka z poprzeczką.

Espanyol nie stworzył jeszcze żadnej groźnej okazji. FC Barcelona nie podkręca tempa i czyha na błyskawiczne kontry. Jedna z nich już zakończyła się bramką.

Brzydkie zachowanie Busquetsa, który tak powstrzymywał Davida Lopeza, że... wsadził mu palca w oko. Stoper Espanyolu po chwili wrócił do gry.

Ależ blisko drugiego gola! Neymar kapitalnie minął rywala w polu karnym, wycofał do Messiego, który uderzył tuż obok słupka.

Lionel Messi uderzył z rzutu wolnego z mur Espanyolu. Barca kontroluje wydarzenia boiskowe.

Luis Suarez ma już 11 goli w tym sezonie La Liga i wraz z Lionelem Messim przewodzi w klasyfikacji strzelców.

Gol! Strzelił Luis Suarez. Asystował mu Andres Iniesta.

Bramka dla Barcelony. Iniesta kapitalnie zagrał z własnej połowy do Luisa Suareza, który perfekcyjnie przyjął piłkę, wpadł w pole karne i uderzył obok bezradnego Diego Lopeza. 1:0!

Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła źle z główki uderzył Gerard Moreno.

Żółtą kartkę otrzymał Aaron Martin. Piłkarze Espanyolu nie przebierają w środkach.

Ciekawy początek, Espanyol nie ogranicza się do defensywy, a my przypominamy o piłkarskim profilu na Facebooku -> TUTAJ.

Żółtą kartkę otrzymał Pablo Piatti.

Kapitalna kontra Barcy! Z własnej połowy ruszył Luis Suarez, wypuścił w uliczkę Neymara, a ten odegrał na drugą stronę pola karnego do Messiego. Argentyńczyk zamykał akcję, ale strzelił obok bramki.

Pierwsze minuty dla Barcelony. Goście grają jednak bardzo uważnie w defensywie i nie dają rozwinąć skrzydeł mistrzowi.

Zaczynamy derby Barcelony!

Piłkarze wychodzą na boisko przy dźwiękach hymnu FC Barcelony.

W ostatnim czasie Espanyol spisuje się nadspodziewanie dobrze. Popularne "Papużki" nie przegrały 9 kolejnych meczów w Primera Division. Szczególnie dobrze spisuje się golkiper Diego Lopez, który w 6 ostatnich spotkaniach puścił tylko 1 gola!

7 ostatnich derbów Barcelony na Camp Nou kończyło się zwycięstwami gospodarzy ze średnią 3.1 goli na mecz.