Real Madryt
12' Casemiro 28' Casemiro 77' Sergio Ramos 78' Luka Modrić 81' Mateo Kovacić 86' James Rodriguez
FC Barcelona
33' Lionel Messi 39' Samuel Umtiti 73' Ivan Rakitić 90+2' Lionel Messi 90+3' Lionel Messi
2:3

Koniec tego fantastycznego meczu! Real przegrywa 2:3. Magiczny dotyk Leo Messiego w ostatniej akcji meczu i w Barcelonie powróciła wiara w mistrzostwo.

Żółtą kartkę otrzymał Lionel Messi. Za zdjęcie koszulki.

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Jordi Alba.

Fenomentalny wyjście z własnej połowy w wykonaniu Sergiego Roberto. Podanie na lewą stronę i odegranie do Messiego. Argentyńczyk uderza z 16 metrów, do siatki, tuż przy słupku!

Ten niesamowity mecz skończy się za 2 minuty.

Długie podanie od Ronaldo do Asensio. Rezerwowy łatwo zwiódł Pique i huknął przy bliższym słupku. Kapitalnie broni bramkarz Barcelony!

To jeszcze nie koniec! Gospodarze idą za ciosem. Ponownie strzela James Rodriguez, ale tym razem ter Stegen "przytulił" piłkę.

Gol! Strzelił James Rodriguez. Asystował mu Marcelo.

Niebywałe. Real trafia w dziesiątkę! Dośrodkowanie z lewej strony boiska i na bliższy słupek wzorowo nabiegł Rodriguez. Celny strzał nad głową bramkarza.

Pewny chwyt ter Stegena po strzale z dystansu.

Lionel Messi jest dzisiaj poza zasięgiem Królewskich. Który to już raz ruszył środkiem, w mgnieniu oka nabierając prędkości. Silny strzał z 20 metrów, ale Navas też ma swój dzień.

Real. Schodzi: Karim Benzema. Wchodzi: James Rodriguez.

Żółtą kartkę otrzymał Mateo Kovacić. Atak z tyłu na nogi Messiego.

Mogło być już po meczu, ale Keylor Navas w sobie tylko znany sposób odbił strzał Pique z kilku metrów!

Żółtą kartkę otrzymał Luka Modrić. Niesportowe zachowanie.

Czerwoną kartkę otrzymał Sergio Ramos.

Brutalny atak na nogi Messiego i obrońca Realu musi przedwcześnie opuścić boisko. Z całą pewnością rozgorzeje dyskusja czy była to słuszna decyzja, ale naszym zdaniem arbiter miał podstawy, by wyrzucić piłkarza.

Płaskie uderzenie Ronaldo w sam środek bramki, ale w niedzielny wieczór trzeba się bardziej postarać, by pokonać bramkarzy broniących w El Clasico.

Gol! Strzelił Ivan Rakitić.

Świetuje cała Katalonia! Cudowny strzał Rakiticia sprzed pola karnego i piłka poza zasięgiem Navasa.

Piękne podanie od Kovacicia do Asensio. Uderzenie przy bliższym słupku i fantastycznie broni Marc-Andre ter Stegen!

Atomowe uderzenie sprzed pola karnego i piąstkowanie Navasa. Bramkarz słusznie nie starał się łapać piłki, mimo iż ta leciała prosto w niego.

Real. Schodzi: Casemiro. Wchodzi: Mateo Kovacić.

Barcelona. Schodzi: Paco Alcacer. Wchodzi: Andre Gomes.

Ależ się dzieje! Cudowna obrona Navasa po strzale Suareza z ostrego kąta!

Niewyobrażalne "pudło" Ronaldo! Marco Asensio idealnie obsłużył Portugalczyka, ale zobaczyliśmy koszmarny strzał z kilku metrów, po którym piłka poszybowała nad poprzeczką. Komu jak komu, ale jemu to nie przystoi.

Z prawego skrzydła dośrodkował Asensio, a w polu karnym "nożycami" uderzał Cristiano Ronaldo... obok.

Marcelo mocno wstrzelił futbolówkę w pole karne Barcelony. Akcję na dalszym słupku zamykał Ronaldo, ale w ostatniej chwili uprzedził go Alba.

Spięcie Carvajala z Suarezem. Sędzia jednak dobrze prowadzi zawody i nie pozwala na rozbuchanie niezdrowych emocji.

Zgadzamy się...

Kapitalna parada Navasa ratuje Królewskich! Ramos i Ronaldo nie upilnowali Pique, ale strzał głową stopera "Barcy" widowiskowo odbił Kostarykanin.

Dobre minuty FC Barcelony! Lionel Messi znalazł podaniem Suareza, ale Urugwajczykowi lekko odskoczyła piłka i nie był w stanie uderzyć tak jak pierwotnie chciał.

Zupełnie nieudany strzał Messiego z 25 metrów.

Teraz "setka" Barcelony! Paco Alcacer sam przed Navasem, ale uderzeniem ze szpica z 12 metrów trafia tylko w nogi bramkarza.

Real bardzo bliski prowadzenia! Marcelo idealną centrą obsłużył Benzemę. Strzał głową z kilku metrów i kapitalna interwencja ter Stegena. Niemiec zrobił "pajacyka" i odbił piłkę nogami. WOW!

Marco Asensio zdecydowanym pressingiem zaatakował bramkarza gości, ale ten nie patyczkował się i wybił piłkę na aut. Szybki wyrzut futbolówki, ale Asensio został wypchniety z szesnastki Barcelony.

Soczysta próba Marcelo, ale ter Stegen wykazał się umiejętnościami.

Groźna kontra Realu. Dani Carvajal dogrywał przed bramkę Barcy. Ostatnim, który mógł przeciać podanie był Gerard Pique i ofiarnym wślizgiem zrobił to. Za plecami Hiszpana już czaił się Ronaldo.

Gra wznowiona.

Piłkarze już na murawie. Za momencik startujemy z drugą połową.

W pierwszej połowie najlepszy na boisku był Lionel Messi. Argentyńczyk zdobył gola, wypracowywał kolegom okazje, a do tego pracuje na czerwoną kartkę dla Casemiro. Na tle piłkarza Barcelony Cristiano Ronaldo wypadł blado.

Koniec I połowy. Do przerwy mamy remis. Zapraszamy za kwadrans.

Centra z kornera. Z piłką minął się Keylor Navas, ale z pomyłki bramkarskiej nie skorzystał Messi.

Casemiro fauluje Messiego. Piłkarze gości domagają się drugiego "żółtka", ale arbiter decyduje inaczej.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Messi gra z dziwnie wyglądającym opatrunkiem na ustach. To efekt ciosu łokciem od Marcelo z 21. minuty.

Kolejny raz środkiem rozpędził się Lionel Messi. Argentyńczyk najpierw szukał zagrania za plecy obrońców, ale połapali się rywale. Zbyt krótkie wybicie i ponownie Messi. Tym razem niecelny strzał z 17 metrów.

Real. Schodzi: Gareth Bale. Wchodzi: Marco Asensio.

Żółtą kartkę otrzymał Samuel Umtiti.

Zwija się z bólu Cristiano Ronaldo. To efekt wślizgu Umtitiego.

Cóż za "bomba" z 23 metrów odpalona przez Modricia! Marc-Andre ter Stegen kapitalnie pofrunął w swoją lewą stronę i odbił piłkę.

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Ivan Rakitić.

Wracamy do stanu wyjściowego! Na kłopoty Messi! Argentyńczyk otrzymał podanie od Rakiticia, ładnie oszukał środkowych obrońców Realu i w sytuacji sam na sam uderzył do siatki obok bezradnie interweniującego Navasa.

Casemiro fauluje Messiego. Jeśli tak dalej będzie grał, Real nie dokończy tego meczu w komplecie.

Gol! Strzelił Casemiro.

Real prowadzi! Centra z kornera i zbyt krótkie wybicie przed pole karne Barcelony. Jeszcze jedna "wrzutka" w pole karne i zamykający akcję Sergio Ramos trafia w słupek. Piłka wraca na boisko pod nogi Casemiro, który strzela do pustej bramki.

Błąd Busquetsa błyskawicznie naprawiony. Defensywny pomocnik stracił piłkę 40 metrów od własnej bramki, ale szybko wrócił i wyłuskał ją Benzemie. Rozkłada ręce Ronaldo, który czekał na podanie.

Marcelo do Ronaldo, a ten odwraca się w kierunku bramki i uderza z linii 16. metra... wysoko nad poprzeczką.

Marcelo łokciem trafił w twarz Messiego. Pluje krwią Argentyńczyk, a wszyscy dookoła zastanawiają się, czy nie było w tym zagraniu celowości.

Był rajd Messiego, teraz błysnął Cristiano Ronaldo. Portugalczyk z lewej strony boiska łatwo ograł Roberto i bez zastanowienia huknął po długim rogu. Marc-Andre ter Stegen z problemami odbił piłkę do boku.

Odpowiada Real. Sporo miejsca do strzału z 16 metrów miał Karim Benzema, ale piłce wyraźnie brakowało mocy i pewnie złapał ją Marc-Andre ter Stegen.

Rajd Messiego! Rozpędzony Argentyńczyk oddał piłkę dopiero tuż przed polem karnym, ale zbyt mocno podawał do Rakiticia.

Pierwsze minuty to napór Realu, ale z każdą minutą gra Barcelony nabiera rumieńców.

Nerwowo grają obrońcy. Najpierw kilka minut temu poślizgnął się Gerard Pique, a przed momentem niepewnie do własnego bramkarza zagrywał Sergio Ramos. W obu przypadkach skończyło się na strachu.

Żółtą kartkę otrzymał Casemiro. Taktyczny faul na Messim w środku boiska.

Postraszyła Barcelona. Jordi Alba z piłką przy nodze na lewej stronie boiska. Płaskie wycofanie na 17. metr, gdzie nabiegał Suarez. Mocny strzał Urugwajczyka minął lewy słupek bramki Królewskich.

Przerwa w grze. Przed polem karnym Realu leżał Luis Suarez. Szybka pomoc medyczna i gra wznowiona.

Iniesta stracił piłkę pod polem karnym gospodarzy i Real ruszył z szybką kontrą. Podanie na wolne pole i długie susy Ronaldo. Portugalczyk dopadł do piłki, ściął do środka i uderzył. Marc-Andre ter Stegen obronił bez większych problemów.

Od pierwszych minut trwa napór Realu. Ronaldo prostopadłym podaniem uruchomił Carvajala, ale prawy obrońca dośrodkował prosto na głowę Rakiticia.

Płaskie dogranie Carvajala i w starciu z Umtitim w polu karnym Barcelony pada Cristiano Ronaldo. Sędzia nakazuje grać dalej!

Pan Hernandez Hernandez rozpoczął El Clasico.

Wychodzą! Real zagra na biało. Barcelona w klubowych, bordowo-granatowych barwach.

Spiker na Santiago Bernabeu wyczytuje składy w jakich zagrają obie drużyny. Brawa witają gospodarzy, gwizdy dla przyjezdnych.

Jeszcze nie pytaliśmy, zatem na kogo stawiacie?

Piłkarze już na rozgrzewce, a przed stadionem rzesze kibiców.

W oczekiwaniu na pierwszy gwizdek przygotowaliśmy dla Was 15 pytań. Czy dobrze znacie El Classico? Pochwalcie się swoimi wynikami.

Jeśli Królewscy ograją Barcelonę ich przewaga nad Katalończykami wzrośnie do 6 punktów. Do tego mają o jeden mecz rozegrany mniej. Trener Realu Zinedine Zidane uważa jednak, że El Clasico nie przesądzi o mistrzostwie.

W składzie "Barcy" zabraknie Neymara. Komitet ds. Rozgrywek RFEF zdyskwalifikował Brazylijczyka na trzy mecze za zachowanie, którego piłkarz dopuścił się podczas spotkania Primera Division z Malagą (0:2). Po tym jak sędzia Jesus Gil Manzano ukarał Neymara dwiema żółtymi kartkami, Brazylijczyk ironicznie klaskał w kierunku arbitra technicznego i za ten gest został zawieszony. Była jednak pewna szansa na jego występ, jednak Barcelona postanowiła nie ryzykować.

Nie zadajemy pytania kto jest lepszym piłkarzem, Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi. Obaj nieziemsko grają w piłkę, obaj mogą zadecydować o losach dzisiejszej rywalizacji. Oby obaj czarowali na boisku, dla dobra spektaklu.

Emocje mamy niemal gwarantowane. O spotkaniach Realu Madryt z FC Barceloną zawsze mówi się jeszcze długo po ostatnim gwizdku sędziego. Piękne zagrania, cudowne gole, błyski gwiazd i zaskakujace zwroty akcji. To futbol w najlepszym wydaniu.

Serdecznie witamy i razem z Wami zacieramy ręce! Wielkimi krokami zbliża się, bowiem mecz, którym żyje cały piłkarski świat. Proszę Państwa przed nami El Clasico!