Liga Mistrzów: Grupa C
01 lis 2016 20:45
90+2'

Jeszcze jedno nieudane uderzenie Lionela Messiego, gospodarze wywalczyli korner, a ich kibice odliczają sekundy do historycznego zwycięstwa z FC Barcelona.

90'

Viktor Kassai doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu.

1
88'

Man City. Schodzi: Kevin De Bruyne. Wchodzi: Nolito.

85'

Już cofnęli się gospodarze i czekają na ruch FC Barcelona. Przeciwnik rozgrywa wysoko, szuka luk w defensywie, ale zawsze w ostatnim momencie coś staje mu na przeszkodzie.

1
82'

Ironiczna reakcja trybun po nieudanym strzale Lionela Messiego z rzutu wolnego. Każda taka próba gości odbiera im impet i przybliża lidera Premier League do zwycięstwa.

1
80'

Faul przed polem karnym i któraś z gwiazd FC Barcelona spróbuje powtórzyć wyczyn Kevina de Bryune i uderzyć bezpośrednio z rzutu wolnego do bramki.

1
77'

Barcelona. Schodzi: Andre Gomes. Wchodzi: Rafinha.

76'

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Busquets.

1
1
77'

Już szaleńczo musi zaatakować drużyna z Katalonii. Neymar wpadł w pułapkę ofsajdową i nic nie wyniknie z tego rozegrania gości.

1
74'

Gol! Strzelił Ilkay Gundogan. Asystował mu Sergio Aguero.

Totalna bierność FC Barcelona w obronie i 3:1! Kevin De Bruyne podał na skraj pola karnego do Jesusa Navasa. Dośrodkowanie Hiszpana odbił przypadkowo, ale szczęśliwie Sergio Aguero, a Ilkay Gundogan dopadł do piłki i wkopał ją z bliska do siatki!

3
1
3
73'

Wilfredo Caballero wykopał piłkę niedokładnie, więc FC Barcelona wznowiła grę z autu, będąc w okolicy ławek rezerwowych.

1
70'

Man City. Schodzi: Raheem Sterling. Wchodzi: Jesus Navas.

67'

Dzieje się bardzo dużo. Nie ma dwóch minut na nudę. Po strzale w poprzeczkę Manchester City zrewanżował się dwoma atakami zakończonymi strzałami Kevina De Bruyne i Raheema Sterlinga.

1
65'

Poprzeczka! To Andre Gomes huknął z czystej pozycji w obramowanie po kolejnym, szybkim wypadzie FC Barcelona na połowę Manchester City. Piłkę dostarczył mu Luis Suarez.

1
63'

Płaskie podanie wzdłuż linii bramkowej zamknął Kevin De Bruyne. Belg zaatakował futbolówkę wślizgiem, ale podobnie jak Sergio Aguero nie skierowali jej w światło bramki.

1
61'

Barcelona. Schodzi: Ivan Rakitić. Wchodzi: Arda Turan.

60'

Man City. Schodzi: Fernandinho. Wchodzi: Fernando.

60'

Żółtą kartkę otrzymał Aleksandar Kolarov.

Manchester City
1
1
58'

Pep Guardiola szykuje pierwszą zmianę personalną. Jego podopieczni pozostają z piłką na połowie przeciwnika.

1
55'

12 boiskowych minut wystarczyło gospodarzom, by odwrócić wynik. Idą za ciosem i nie pozwalają na jakąkolwiek odpowiedź drużynie z Primera Division.

1
53'

Niezmiennie w natarciu drużyna z fabrycznego miasta. Szarżował Nicolas Otamendi i gospodarze mieli jeszcze korner, po którym sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

1
51'

Gol! Strzelił Kevin De Bruyne.

Piękne uderzenie Belga z rzutu wolnego ponad murem prosto do bramki FC Barcelona. Marc-Andre ter Stegen nie zdążył zareagować i Manchester City prowadzi 2:1!

5
1
4
49'

Mocne otwarcie drugiej połowy przez Manchester City i po faulu na Davidzie Silvie będzie mieć szansę na skuteczne uderzenie z rzutu wolnego z 22. metra.

47'

Tylko boczna siatka po strzale Raheema Sterlinga. 21-latek wygonił się z piłką za bardzo do boku, a pierwotnie miał wyśmienitą okazję do zdobycia gola.

46'

Gra wznowiona po przerwie.

1
19:53

Piłkarze wracają na boisko z szatni. Najpierw przywotani brawami gospodarze.

1
Czy Manchester City zdobędzie zwycięskiego gola po przerwie?
1
1
43'

Tym razem Lionel Messi domagał się rzutu karnego, jednak sędzia słusznie zauważył, że Fernandinho najpierw dotknął piłkę, a dopiero po sekundzie nogi Argentyńczyka.

1
41'

Fernandinho uderzył płasko i pół metra zdecydowało o tym, że Manchester City nie odwrócił wyniku w kilka minut! Gorąco na Etihad Stadium.

39'

Gol! Strzelił Ilkay Gundogan. Asystował mu Raheem Sterling.

I wszystko wydawało się być pod kontrolą gości aż stracili piłkę na rzecz Sergio Aguero pod własnym polu karnym. Ta powędrowała jak po sznurku przez Raheema Sterlinga do Ilkaya Gundogana, który z kilku metrów uderzył na 1:1!

3
3
38'

Od kilku minut FC Barcelona jest na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Może nie oddaje niebezpiecznych strzałów, ale spycha coraz głębiej Anglików.

1
35'

Zbyt krótko wybita piłka po rzucie wolnym i Andre Gomes miał możliwość oddania strzału z półdystansu. Nie przebił się przez obrońców z Manchesteru.

1
34'

O jeden zwód za daleko. Neymar i Luis Suarez szukali miejsca do oddania strzału w polu karnym Citizens aż zostali zablokowani.

32'

Przyjezdni odprowadzili piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Manchester City nie oddał nawet strzału. Od bramki Marc-Andre ter Stegen.

1
29'

Żółtą kartkę otrzymał Neymar.

FC Barcelona
1
2
28'

Neymar zatańczył w polu karnym Manchester City i znalazł odrobinę miejsca do strzału. Czujnie przypilnował krótkiego słupka Wilfredo Caballero. Tylko korner dla FC Barcelona.

1
26'

Prostopadłe podanie Lionela Messiego poturlało się za linię końcową, więc Wilfredo Caballero rozpoczął od własnej bramki.

1
24'

W odpowiedzi na gola Ilkay Gundogan strzelił zza pola karnego celnie, ale blisko dobrze ustawionego Marca-Andre ter Stegena.

23'

Ma prawo denerwować się Pep Guardiola. Było kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt sekund, by zneutralizować atak zespołu z Barcelony.

21'

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Neymar.

FC Barcelona wybroniła rzut wolny i przeprowadziła ekspresowy kontratak. Najlepszy asystent Ligi Mistrzów Neymar zbiegł z lewego skrzydła do środka i podał w tempo do topowego strzelca Lionela Messiego. Argentyńczyk wbiegł między obrońców w pole karne, po czym uderzył obok bramkarza na 0:1!

4
3
20'

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Rakitić.

1
2
19'

Ivan Rakitić potraktował bezpardonowo Nicolas Otamendi w bocznym sektorze boiska. Po chwili kolejny faul Chorwata i...

18'

Wielkie starcie trenerów. Pep Guardiola obiecywał, że ma plan na pokonanie FC Barcelona.

1
17'

Marc-Andre ter Stegen zachował się dobrze na przedpolu i złapał płaskie dośrodkowanie Sergio Aguero. Napastnik gospodarzy zbiega często na prawą stronę boiska.

15'

Argentyńczycy w rolach głównych. Javier Mascherano sfaulował Sergio Aguero, który próbował odwrócić się z piłką przed polem karnym FC Barcelona.

1
13'

Rozgoryczeni są gospodarze, ale nie rezygnują z prób odzyskania piłki na połowie przeciwnika. Kiedy się nie udaje, reagują faulem.

11'

Żółtą kartkę otrzymał Raheem Sterling za rzekomą próbę wymuszenia rzutu karnego. Kontrowersyjna decyzja sędziego, więc kibice protestują.

2
1
10'

Lionel Messi wrzucił miękkie podanie z rzutu wolnego za linię obrońców Manchester City. Nie było tam nikogo poza bramkarzem, który odprowadził piłkę poza boisko.

1
8'

Dotychczas bez celnych strzałów. Sporo jest natomiast fauli i za moment Viktor Kassai może sięgnąć do kieszonki po kartkę.

6'

Niedokładne podanie crossowe Neymara w kierunku Lucasa Digne i grę wznowił Wilfredo Caballero. Boczny obrońca FC Barcelona nie zdążył wrócić za Raheemem Sterlingiem i za faul sędzia mógł pokazać kartkę.

5'

Po rzucie wolnym Lucas Digne wybiegł z piłką poza boisko, a po wrzucie z autu Pablo Zabalety rozgorzała walka o panowanie w środku pola.

4'

FC Barcelona nie wzruszyła się wysokim pressingiem przedstawiciela Premier League i Fernandinho musiał przerwać jej akcję faulem w centrum boiska.

3'

W ostatnim momencie Luis Suarez został zatrzymany w polu karnym Manchester City. Urus zapewnił drużynie z Barcelony poprzednie zwycięstwo na Etihad Stadium.

2'

W posiadaniu piłki grający w ciemnych strojach z różowymi akcentami goście. Manchester City w błękitno-morskich trykotach.

1
19:53

Piłkarze są na murawie. Kapitanami drużyn są Pablo Zabaleta i Lionel Messi.

2
Kto wygra mecz?
19:53

FC Barcelona wygrała dwa poprzednie mecze na Etihad Stadium.

19:53

Manchester City nie pokazał w Barcelonie nowej jakości, a stanowił tylko tło dla Dumy Katalonii, która zwyciężyła 4:0. Jeżeli drużyna Pepa Guardioli nie zapunktuje w rewanżu na własnym stadionie, najpewniej straci miejsce premiowane awansem.