Manchester City
11' Raheem Sterling 39' Ilkay Gundogan  (1:1) 51' Kevin De Bruyne  (2:1) 60' Aleksandar Kolarov 74' Ilkay Gundogan  (3:1)
FC Barcelona
20' Ivan Rakitić 21' Lionel Messi  (0:1) 29' Neymar 76' Sergio Busquets
3:1

Manchester City zwyciężył z FC Barcelona na własnym stadionie!

Jeszcze jedno nieudane uderzenie Lionela Messiego, gospodarze wywalczyli korner, a ich kibice odliczają sekundy do historycznego zwycięstwa z FC Barcelona.

Viktor Kassai doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu.

Man City. Schodzi: Kevin De Bruyne. Wchodzi: Nolito.

Już cofnęli się gospodarze i czekają na ruch FC Barcelona. Przeciwnik rozgrywa wysoko, szuka luk w defensywie, ale zawsze w ostatnim momencie coś staje mu na przeszkodzie.

Ironiczna reakcja trybun po nieudanym strzale Lionela Messiego z rzutu wolnego. Każda taka próba gości odbiera im impet i przybliża lidera Premier League do zwycięstwa.

Faul przed polem karnym i któraś z gwiazd FC Barcelona spróbuje powtórzyć wyczyn Kevina de Bryune i uderzyć bezpośrednio z rzutu wolnego do bramki.

Barcelona. Schodzi: Andre Gomes. Wchodzi: Rafinha.

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Busquets.

Już szaleńczo musi zaatakować drużyna z Katalonii. Neymar wpadł w pułapkę ofsajdową i nic nie wyniknie z tego rozegrania gości.

Gol! Strzelił Ilkay Gundogan. Asystował mu Sergio Aguero.

Totalna bierność FC Barcelona w obronie i 3:1! Kevin De Bruyne podał na skraj pola karnego do Jesusa Navasa. Dośrodkowanie Hiszpana odbił przypadkowo, ale szczęśliwie Sergio Aguero, a Ilkay Gundogan dopadł do piłki i wkopał ją z bliska do siatki!

Wilfredo Caballero wykopał piłkę niedokładnie, więc FC Barcelona wznowiła grę z autu, będąc w okolicy ławek rezerwowych.

Man City. Schodzi: Raheem Sterling. Wchodzi: Jesus Navas.

Dzieje się bardzo dużo. Nie ma dwóch minut na nudę. Po strzale w poprzeczkę Manchester City zrewanżował się dwoma atakami zakończonymi strzałami Kevina De Bruyne i Raheema Sterlinga.

Poprzeczka! To Andre Gomes huknął z czystej pozycji w obramowanie po kolejnym, szybkim wypadzie FC Barcelona na połowę Manchester City. Piłkę dostarczył mu Luis Suarez.

Płaskie podanie wzdłuż linii bramkowej zamknął Kevin De Bruyne. Belg zaatakował futbolówkę wślizgiem, ale podobnie jak Sergio Aguero nie skierowali jej w światło bramki.

Barcelona. Schodzi: Ivan Rakitić. Wchodzi: Arda Turan.

Man City. Schodzi: Fernandinho. Wchodzi: Fernando.

Żółtą kartkę otrzymał Aleksandar Kolarov.

Pep Guardiola szykuje pierwszą zmianę personalną. Jego podopieczni pozostają z piłką na połowie przeciwnika.

12 boiskowych minut wystarczyło gospodarzom, by odwrócić wynik. Idą za ciosem i nie pozwalają na jakąkolwiek odpowiedź drużynie z Primera Division.

Niezmiennie w natarciu drużyna z fabrycznego miasta. Szarżował Nicolas Otamendi i gospodarze mieli jeszcze korner, po którym sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

Gol! Strzelił Kevin De Bruyne.

Piękne uderzenie Belga z rzutu wolnego ponad murem prosto do bramki FC Barcelona. Marc-Andre ter Stegen nie zdążył zareagować i Manchester City prowadzi 2:1!

Mocne otwarcie drugiej połowy przez Manchester City i po faulu na Davidzie Silvie będzie mieć szansę na skuteczne uderzenie z rzutu wolnego z 22. metra.

Tylko boczna siatka po strzale Raheema Sterlinga. 21-latek wygonił się z piłką za bardzo do boku, a pierwotnie miał wyśmienitą okazję do zdobycia gola.

Gra wznowiona po przerwie.

Piłkarze wracają na boisko z szatni. Najpierw przywotani brawami gospodarze.

Czy Manchester City zdobędzie zwycięskiego gola po przerwie?

Remis po intensywnych 45 minutach.

Tym razem Lionel Messi domagał się rzutu karnego, jednak sędzia słusznie zauważył, że Fernandinho najpierw dotknął piłkę, a dopiero po sekundzie nogi Argentyńczyka.

Fernandinho uderzył płasko i pół metra zdecydowało o tym, że Manchester City nie odwrócił wyniku w kilka minut! Gorąco na Etihad Stadium.

Gol! Strzelił Ilkay Gundogan. Asystował mu Raheem Sterling.

I wszystko wydawało się być pod kontrolą gości aż stracili piłkę na rzecz Sergio Aguero pod własnym polu karnym. Ta powędrowała jak po sznurku przez Raheema Sterlinga do Ilkaya Gundogana, który z kilku metrów uderzył na 1:1!

Od kilku minut FC Barcelona jest na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Może nie oddaje niebezpiecznych strzałów, ale spycha coraz głębiej Anglików.

Zbyt krótko wybita piłka po rzucie wolnym i Andre Gomes miał możliwość oddania strzału z półdystansu. Nie przebił się przez obrońców z Manchesteru.

O jeden zwód za daleko. Neymar i Luis Suarez szukali miejsca do oddania strzału w polu karnym Citizens aż zostali zablokowani.

Przyjezdni odprowadzili piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Manchester City nie oddał nawet strzału. Od bramki Marc-Andre ter Stegen.

Żółtą kartkę otrzymał Neymar.

Neymar zatańczył w polu karnym Manchester City i znalazł odrobinę miejsca do strzału. Czujnie przypilnował krótkiego słupka Wilfredo Caballero. Tylko korner dla FC Barcelona.

Prostopadłe podanie Lionela Messiego poturlało się za linię końcową, więc Wilfredo Caballero rozpoczął od własnej bramki.

W odpowiedzi na gola Ilkay Gundogan strzelił zza pola karnego celnie, ale blisko dobrze ustawionego Marca-Andre ter Stegena.

Ma prawo denerwować się Pep Guardiola. Było kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt sekund, by zneutralizować atak zespołu z Barcelony.

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Neymar.

FC Barcelona wybroniła rzut wolny i przeprowadziła ekspresowy kontratak. Najlepszy asystent Ligi Mistrzów Neymar zbiegł z lewego skrzydła do środka i podał w tempo do topowego strzelca Lionela Messiego. Argentyńczyk wbiegł między obrońców w pole karne, po czym uderzył obok bramkarza na 0:1!

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Rakitić.

Ivan Rakitić potraktował bezpardonowo Nicolas Otamendi w bocznym sektorze boiska. Po chwili kolejny faul Chorwata i...

Wielkie starcie trenerów. Pep Guardiola obiecywał, że ma plan na pokonanie FC Barcelona.

Marc-Andre ter Stegen zachował się dobrze na przedpolu i złapał płaskie dośrodkowanie Sergio Aguero. Napastnik gospodarzy zbiega często na prawą stronę boiska.

Argentyńczycy w rolach głównych. Javier Mascherano sfaulował Sergio Aguero, który próbował odwrócić się z piłką przed polem karnym FC Barcelona.

Rozgoryczeni są gospodarze, ale nie rezygnują z prób odzyskania piłki na połowie przeciwnika. Kiedy się nie udaje, reagują faulem.

Żółtą kartkę otrzymał Raheem Sterling za rzekomą próbę wymuszenia rzutu karnego. Kontrowersyjna decyzja sędziego, więc kibice protestują.

Lionel Messi wrzucił miękkie podanie z rzutu wolnego za linię obrońców Manchester City. Nie było tam nikogo poza bramkarzem, który odprowadził piłkę poza boisko.

Dotychczas bez celnych strzałów. Sporo jest natomiast fauli i za moment Viktor Kassai może sięgnąć do kieszonki po kartkę.

Niedokładne podanie crossowe Neymara w kierunku Lucasa Digne i grę wznowił Wilfredo Caballero. Boczny obrońca FC Barcelona nie zdążył wrócić za Raheemem Sterlingiem i za faul sędzia mógł pokazać kartkę.

Po rzucie wolnym Lucas Digne wybiegł z piłką poza boisko, a po wrzucie z autu Pablo Zabalety rozgorzała walka o panowanie w środku pola.

FC Barcelona nie wzruszyła się wysokim pressingiem przedstawiciela Premier League i Fernandinho musiał przerwać jej akcję faulem w centrum boiska.

W ostatnim momencie Luis Suarez został zatrzymany w polu karnym Manchester City. Urus zapewnił drużynie z Barcelony poprzednie zwycięstwo na Etihad Stadium.

W posiadaniu piłki grający w ciemnych strojach z różowymi akcentami goście. Manchester City w błękitno-morskich trykotach.

Pierwszy gwizdek i rozpoczęła FC Barcelona!

Piłkarze są na murawie. Kapitanami drużyn są Pablo Zabaleta i Lionel Messi.

Kto wygra mecz?

FC Barcelona wygrała dwa poprzednie mecze na Etihad Stadium.

Manchester City nie pokazał w Barcelonie nowej jakości, a stanowił tylko tło dla Dumy Katalonii, która zwyciężyła 4:0. Jeżeli drużyna Pepa Guardioli nie zapunktuje w rewanżu na własnym stadionie, najpewniej straci miejsce premiowane awansem.

Sędzia: Viktor Kassai (Węgry)

Ławka rezerwowych FC Barcelona: Jasper Cillessen - Denis Suarez, Arda Turan, Rafinha, Paco Alcacer, Nili Perdomo, Marlon.

Ławka rezerwowych Manchester City: Angus Gunn - Vincent Kompany, Fernando, Nolito, Jesus Navas, Gael Clichy, Kelechi Iheanacho.