Gibraltar. Schodzi: Liam Walker. Wchodzi: Erin Barnett.

#0
schodzi Schodzi
#0
85'

Ukontentowani wysokim prowadzeniem gospodarze pozwalają na harce gościom. Daleko na przedpolu interweniował Eduardo.

82'

Rezerwowy napastnik Gibraltaru Mikey Yome gra odważnie. Po faulu Pepe jego drużyna miała rzut wolny i zapachniało sensacyjnym golem.

79'

Gol! Strzelił Pepe.

Mierzony strzał głową z ostrego kąta po precyzyjnym dośrodkowaniu i 5:0 to już mały pogrom!

Portugalia
76'

Gol! Strzelił Bernardo Silva.

Niby łatwe uderzenie, a jednak skuteczne. Fatalnie interweniował bramkarz Gibraltaru i praktycznie wrzucił sobie piłkę do bramki po strzale Bernardo Silvy.

75'

Gibraltar. Schodzi: Joseph Chipolina. Wchodzi: Robert Guilling.

#0
#0
73'

Gol! Strzelił Joao Cancelo. Asysta: Andre Silva

Szybkie rozegranie w polu karnym i efektowne zakończenie. Joao Cancelo huknął pod poprzeczkę mimo ostrego kąta na 3:0!

72'

Mikey Yome i pierwszy strzał Gibraltaru! Zakręcił obrońcą w polu karnym i znalazł tam odrobinę miejsca. Zabrakło zimnej krwi, by trafić między słupki.

72'

Publiczność czeka na jeszcze jeden zryw mistrzów Europy. Na razie meksykańska fala skoro nie ma co podziwiać.

70'

Joseph Chipolina dostał cios od przeciwnika i chce wejścia na boisku służb medycznych. Kontuzja nie wydaje się poważna.

66'

Seria roszad personalnych, ale obraz meczu bez zmian. Portugalia rozgrywa wysoko, a Gibraltar broni się w jedenastu.

64'

Gibraltar. Schodzi: Kyle Casciaro. Wchodzi: Mikey Yome.

#0
#0
64'

Gibraltar. Schodzi: Aaron Payas. Wchodzi: Jamie Bosio.

#0
#0
63'

Portugalia. Schodzi: Joao Moutinho. Wchodzi: Rafa Silva.

62'

Portugalia. Schodzi: Joao Mario. Wchodzi: Eliseu.

60'

Zalążek kontrataku Gibraltaru, ale piłkarze ze skrawka kontynentu dotarli tylko na 30. metr przed bramką mistrza Europy.

58'

Joao Mario miał dwie szanse na zdobycie swojego gola w drugiej połowie. W obu przypadkach piłka została zablokowana i nawet nie doleciała do golkipera.

55'

Gol! Strzelił Nani. Asystował mu Bernardo Silva.

Miękkie dośrodkowanie Bernardo Silvy po krótkim rozegraniu rzutu rożnego. Piłka spadła na głowę Naniego, który zdobył drugiego gola precyzyjnym strzałem głową!

52'

Strzał Adriena Silvy odbił się rykoszetem i poszybował nad poprzeczką. Po chwili celnie Bernardo Silva i obronił Jamie Robba!

50'

Zbyt głębokie dośrodkowanie do Andre Silvy i zamiast strzału zmiennika był chwyt rezerwowego bramkarza Gibraltaru.

48'

Nie ma huraganowego ataku którejś z drużyn po przerwie. Szybują dośrodkowania ponad polem karnym Gibraltaru.

46'

Gibraltar. Schodzi: Jordan Perez. Wchodzi: Jamie Robba.

#0
#0
46'

Andre Silva za Williama Carvalho.

46'

Gra wznowiona.

46'

Portugalia. Schodzi: Eder. Wchodzi: Adrien Silva.

20:37

Portugalia prowadzi po pierwszej połowie.

45'

Doliczona minuta.

42'

Ricardo Quaresma przyspieszył w odpowiednim momencie i zmusił przeciwnika do wybicia piłki na 8. rzut rożny dla Portugalii.

40'

Gibraltar nie oddał strzału, a nawet nie zagościł pod bramką faworyta. Jedna, ułańska szarża Josepha Chipoliny to mało.

37'

Eder, po chwili Joao Mario. Nie ma gola! Piłka straciła prędkość na nodze defensora i doturlała się w rękawice bramkarza Gibraltaru.

35'

Eder chciał zgrać piłkę w środek pola bramkowego do Naniego. Czujnie przyjezdni i Jordan Perez mógł wyjaśnić sytuację chwytem.

32'

Obraz spotkania jest jednoznaczny. Portugalia ma gigantyczną przewagę umiejętności, ale prowadzi skromnie i nie może zlekceważyć Gibraltaru.

30'

Tymczasem na boisku kosmiczne pudło Edera. Bohater finału Euro 2016 miał zakończyć celnym strzałem akcję Naniego i Joao Mario, ale huknął na wiwat.

29'

Ciekawostka jest taka, że Gibraltar grał pierwsze mecze międzynarodowe na terytorium Portugalii.

27'

Gol! Strzelił Nani. Asystował mu Bruno Alves.

Zamieszanie po stałym fragmencie i świetną pracę wykonał tam stoper Bruno Alves. Obrońca kopnął piłkę przytomnie na drugi słupek, gdzie był Nani. Autor gola przymierzył płasko z kilku metrów i Portugalia prowadzi 1:0!

Portugalia
1
25'

Gibraltar. Schodzi: Anthony Bardon. Wchodzi: Anthony Hernandez.

#0
#0
23'

Gra wznowiona po krótkiej przerwie. Niezłe dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale nie zakończone strzałem w kierunku bramki Gibraltaru.

21'

Ricardo Quaresma wywalczył rzut wolny w bocznym sektorze boiska. Choć to nie Portugalczyk faulował, to urazu nabawił się gracz z Gibraltaru.

19'

Potężne uderzenie Joao Mario zza linii pola karnego i piłka przeleciała niczym pocisk tuż nad poprzeczką bramki Gibraltaru!

18'

Nani zbiegł na krótki słupek i zapolował na dośrodkowanie Ricardo Quaresmy. Doszedł do piłki, ale nie główkował celnie w światło bramki.

17'

Portugalia w ataku pozycyjnym. Próbuje wykorzystać skrzydła, by rozciągnąć obronę Gibraltaru, ale od kilku minut bez groźnych strzałów.

15'

Trochę uspokoili sytuację piłkarze z Gibraltaru, co nie oznacza, że przenieśli grę na połowę faworyta.

13'

Jayce Mascarenhas-Ilivero popisał się świetną interwencją we własnym polu karnym, a następnie Portugalia nie zrobiła użytku z rzutu rożnego.

11'

Mnożą się błędy Gibraltarczyków w obronie proporcjonalnie do naporu Portugalii. Ciekawe jak długo będzie bezbramkowo.

9'

Jordan Perez przesunął się na linii bramkowej i sparował futbolówkę po uderzeniu Naniego. Ma pretensję do swoich partnerów z bloku obronnego.

8'

Pierwsza odpowiedź Gibraltaru i pojedynek dwóch "trójek". Pepe uniemożliwił dojście do piłki Josephowi Chipolina.

6'

Piłka niezmiennie na połowie grających w białych strojach gości. Eder uwolnił się spod opieki przeciwnika, ale nie oddał celnego strzału.

4'

Od początku naładowani energią są mistrzowie Europy. Szanse na zaskoczenie bramkarza mieli Eder oraz Nani.

1
3'

Pierwsze niebezpieczne dośrodkowanie Ricardo Quaresmy z prawego skrzydła na głowę Edera. Obrońcy Gibraltaru zablokowali strzelca i tylko korner.

20:37

Hymny narodowe już wybrzmiały. Drużyny powitane gorąco na stadionie Boavisty Porto. W tym klubie grali w przeszłości Rafał Grzelak i Przemysław Kazimierczak.

Czy reprezentacja Portugalii rozgromi Gibraltar?
20:37

Ławka rezerwowych reprezentacji Gibraltaru: Jamie Robba - Erin Barnett, Jamie Bosio, George Cabrera, James Coombes, Robert Guilling, Kyle Goldwin, Anthony Hernandez, Jeremy Lopez, Robert Montovio, Dean Andrew Torrilla, Mikey Yome.

20:37

Ławka rezerwowych reprezentacji Portugalii: Marafona, Rui Patricio - Cedric Soares, Eliseu, Jose Fonte, Andre Gomes, Neto, Danilo Pereira, Rafa Silva, Bernardo Silva, Adrien Silva.

20:12

Świeżo upieczeni mistrzowie Europy wracają do gry. Pierwszym przeciwnikiem reprezentacji Portugalii będzie bliski geograficznie, ale daleki poziomem Gibraltar. Ostatnio o drużynach ze skrawka kontynentu słychać coraz więcej dobrego, a ta najważniejsza spróbuje postawić się Portugalczykom.