Francja. Schodzi: Layvin Kurzawa. Wchodzi: Lucas Digne.

87'

Prostopadłe podanie do Parolo, ale ofiarny wślizg Kante wyjaśnił sytuację.

1
86'

Celny strzał Pogby z 26 metrów, ale zmiennik Buffona spisał się bez zarzutu i złapał piłkę.

80'

Gol! Strzelił Layvin Kurzawa. Asystował mu Paul Pogba.

Trochę przypadku w polu karnym Italii i zrobiło się 1:3. Najpierw dogranie Kurzawy wybił jeden z obrońców, ale piłka przypadkowo trafiła do Pogby, który chytrym podaniem obsłużył bocznego obrońę. Płaski strzał, tuż przy dalszym słupku i cisza na trybunach.

77'

Z każdym krokiem bardziej rozpędzał się Pogba. Francuz biegł środkiem boiska, ale w okolicach 20. metra "odbił się" od włoskiej obrony.

75'

Włochy. Schodzi: Eder. Wchodzi: Andrea Belotti.

71'

Sprytne zagranie tuż za plecy obrońców Francji, ale Alessandro Florenzi był na minimalnym spalonym.

69'

Dobra centra z lewego skrzydła. Nad głowami obrońców wyskoczył Graziano Pelle, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

66'

W drugiej połowie tempo meczy dużo wolniejsze. Włosi w ataku pozycyjnym. Francja czeka.

63'

Bonaventura przedarł się lewą flanką i zagrał wzdłuż bramki. Na piłkę wielki apetyt miał Graziano Pelle, ale został wzorowo przyblokowany.

60'

Podobnym strzałem odpowiedział Dimitri Payet, ale i tym razem dobrze spisał się golkiper. Pewny chwyt Donnarummy.

59'

Zaskakująca próba Riccardo Montolivo z 25 metrów. Piłka zmierzała w lewy róg, ale Mandanda zdołał ją odbić.

56'

Głęboka centra we francuskie pole karne, ale Pelle nie miał szans, z interweniującym na przedpolu bramkarzem.

52'

Sidibe ładnie wyprowadził piłkę z własnej połowy, pobiegł prawą stroną boiska i wycofał przed pole karne, na 18. metr. Nadbiegający Andre-Pierre Gignac chybił celu dość znacznie.

49'

Środkiem przedzierał się Pogba, ale ściągany za koszulkę przez De Sciglio, stracił równowagę.

46'

Początek II połowy.

45+1'

Tuż przed przerwą próbowali jeszcze gospodarze. Centry, raz z prawej, raz z lewej strony nie przyniosły jednak strzału na bramkę.

45'

W I połowie piłkarze pograją jeszcze 60 sekund.

43'

Teraz dla odmiany czujnie w bramce Gianluigi Buffon. Włoski weteran dobrze wyszedł na 5. metr i wyłapał piłkę zgraną głową przez Martiala.

41'

Podanie "w uliczkę" do Edera, ale tego, szybkim wyjściem z bramki uprzedził Steve Mandanda.

38'

Ładna, klepka Włochów tuż przed polem karnym Mandandy. Piłka chodziła jak po sznurku, co z pewnoscią musiało się podobać. Akcję strzałem w długi róg zakończył Antonio Candreva... daleko obok słupka.

36'

Długa piłka w poszukiwaniu Edera. Napastnik przyjął ją w polu karnym, ale spychany przez Varane'a, stracił równowagę. O faulu nie mogło być mowy.

1
33'

Protestują gospodarze. Po centrze z kornera, Daniele De Rossi uderzał głową, a piłkę zatrzymał Kurzawa. Zdaniem Włochów zagrał ręką. Holenderski sędzia był innego zdania.

1
31'

Włosi próbowali prawym skrzydłem, ale Antonio Candreva został zastopowany przez Kurzawę.

28'

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Layvin Kurzawa.

Wszystko dzieje się bardzo szybko! Kolejny gol! Tym razem po zbyt krótkim wybiciu piłki z kornera, futbolówka natychmiastowo wróciła w szesnastkę. Głową strącił ją Kurzawa, a z bierności obrońców użytek zrobił Giroud. Strzał w długi róg i Francja ponownie na prowadzeniu.

27'

Prostopadłe podanie Griezmanna, ale Candreva wślizgiem wybił piłkę spod nóg Kurzawy.

24'

Indywidualna akcja Martiala zakończona soczystym uderzeniem z 17 metrów. Piłka trafiła jednak w plecy jednego z defensorów.

21'

Gol! Strzelił Graziano Pelle. Asystował mu Eder.

Już remis! Prawą stroną boiska urwał się Eder. Płaskie dogranie w pole karne trafiło do rosłego napastnika Włochów, który błyskawicznie odwrócił się w kierunku bramki, oszukał Varane'a i uderzył obok zaskoczonego bramkarza.

20'

Pierwszy korner dla Trójkolorowych, ale Griezmann zagrywał niedokładnie.

17'

Gol! Strzelił Anthony Martial. Asystował mu Paul Pogba.

Goście na prowadzeniu po olbrzymim błędzie Barzagliego. Obrońca powinien przejąć piłkę po podaniu z głębi pola, ale nie trafił w nią. Sytuacja sam na sam została wykorzystana z zimną krwią.

13'

Błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Chiellini. Włoch zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę i skorzystał z tego Antoine Griezmann. Uderzenie snajpera Atletico Madryt zostało jednak zablokowane.

10'

10 minut za nami. Francja jeszcze bez składnej akcji.

7'

Faul Kurzawy, który nieprzepisowo zatrzymał Candrevę na prawej flance, na wysokości pola karnego Francuzów. Po wstrzeleniu w szesnastkę, piłka zatańczyła miedzy nogami piłkarzy. Strzału jednak nie było.

4'

Żółtą kartkę otrzymał Djibril Sidibe. Brzydki faul, po którym De Rossi mógł nabawić się groźnej kontuzji.

2'

Prawą stroną przedzierał się Parolo. Pomocnikowi udało się minąć jednego rywala, a drugiemy założyć siatkę. Skończyło się jednak tylko kornerem.

Na kogo stawiacie?
Włochy
Francja
remis
20:42

Spotkanie poprowadzi Bjorn Kuipers (Holandia).

20:42

Serdecznie zapraszamy wszystkich na śledzenie, bardzo ciekawie zapowiadającego się towarzyskiego spotkania Włochów z Francuzami. W zespole gospodarzy debiut na selekcjonerskiej ławce zaliczy Giampiero Ventura.