Sampdoria Genua
5' Bruno Fernandes 67' Dennis Praet 71' Ricardo Alvarez 75' Ricardo Alvarez
ACF Fiorentina
26' Gonzalo Rodriguez 60' Gonzalo Rodriguez 89' Khouma Babacar
2:2

Gorąca końcówka bez goli i mecz w Genui zakończył się remisem!

Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

Gol! Strzelił Khouma Babacar. Asystował mu Riccardo Saponara.

W końcu wstrzelił się Khouma Babacar! Specjalista od goli w ostatnich minutach huknął z dystansu ponad Emiliano Viviano na 2:2!

Mało czasu na wyrównanie pozostało ACF Fiorentina. Dużo do powiedzenia w przodzie ma Nikola Kalinić, ale podobnie jak drugi napastnik Khouma Babacar, ma dziś pecha.

Pokazał się Nikola KalinićEmiliano Viviano nawet nie drgnął i tylko obserwował jak futbolówka po strzale głową zmiennika trafiła w słupek bramki Sampdorii Genua.

Żółtą kartkę otrzymał Ricardo Alvarez.

Sampdoria. Schodzi: Dodo. Wchodzi: Vasco Regini.

Gol! Strzelił Ricardo Alvarez. Asystował mu Patrick Schick.

Zmiennik natychmiast odzyskał prowadzenie dla Sampdorii Genua! Podanie na skraj pola karnego od Patricka Schicka i Ricardo Alvarez znalazł miejsce na celne uderzenie obok Carlosa Sancheza w narożnik bramki gości!

Sampdoria. Schodzi: Karol Linetty. Wchodzi: Ricardo Alvarez.

Żółtą kartkę otrzymał Dennis Praet.

Sampdoria. Schodzi: Bruno Fernandes. Wchodzi: Dennis Praet.

Kwadrans po przerwie był zdecydowanie najlepszy w wykonaniu ACF Fiorentina. Sprawdziło się porzekadło do trzech razy sztuka, bo tyle świetnych sytuacji podbramkowych mieli goście. Teraz Sampdoria Genua musi postarać się o odzyskanie prowadzenia.

Gol! Strzelił Gonzalo Rodriguez. Asystował mu Borja Valero.

Stoper zapolował na piłkę dośrodkowaną z narożnika boiska i mocno główkował pod poprzeczkę bramki Sampdorii Genua! Nie byli w stanie zatrzymać rywale Gonzalo Rodrigueza!

Cristian Tello tym razem nie podawał, a sam oddał strzał po solowym rajdzie. Próba z ostrego kąta i futbolówka odbiła się od słupka bramki Sampdorii!

Dynamicznie poruszają się po boisku piłkarze. Mocno zdeterminowana jest ACF Fiorentina, by przynajmniej doprowadzić do remisu w Genui.

Dośrodkowanie z prawego skrzydła przechwycone przez czujnego Emiliano Viviano. Bramkarz Sampdorii Genua szybko wznowił grę dalekim wykopem na połowę przeciwnika.

Cristian Tello do Khoumy Babacara i błyskawicznie po przerwie ACF Fiorentina mogła śmiało pomyśleć o wyrównaniu. Nie wykorzystał świetnego podania napastnik.

Gra wznowiona po przerwie!

Sampdoria Genua chce zmniejszyć stratę w tabeli do przyjezdnych.

Sampdoria Genua pilnuje szybko zdobytego prowadzenia.

Doliczona minuta.

Brawa dla Karola Linettego. Pognał ile tchu w płucach za Federico Bernardeschim i choć miał do piłki dalej, zatrzymał przeciwnika. Sędzia zobaczył tam faul.

Pierwsza tak poważna interwencja Emiliano Viviano. Bramkarza Sampdorii Genua poczęstował płaskim uderzeniem Cristian Tello po zejściu z prawego skrzydła przed pole karne.

Lucas Torreira nie podnosi się z boiska po niebezpiecznym zderzeniu. Przerwa w grze i trener Sampdorii Genua wykorzystuje ją, by porozmawiać z Dodo.

Wysoko zawieszona piłka w polu karnym ACF FiorentinaCiprian Tatarusanu poradził sobie z dośrodkowaniem Dodo z rzutu wolnego.

Fabio Quagliarella! Efektu zero, ale kibicom spodobała się próba przelobowania Cipriana Tatarusanu z 45. metra. Bardzo odważne, nawet nonszalanckie.

Karol Linetty do Edgara Barreto, a ten prostopadle w pole karne ACF Fiorentina, tyle że prosto pod nogi Cipriana Tatarusanu. Przyjezdni ripostowali, ale gra została przerwana po faulu Khoumy Babacara.

Federico Bernardeschi został wypchnięty z pola karnego Sampdorii Genua. Pognał dynamicznie z kontratakiem Bartosz Bereszyński i jego płaskie podanie w kierunku Fabio Quagliarelli zostało zatrzymane w ostatnim momencie.

Żółtą kartkę otrzymał Gonzalo Rodriguez.

Rozkręcili się aktorzy widowiska. Do bezpańskiej piłki przed polem karnym dopadł Khouma Babacar i brawurowym lobem spróbować pokonać Emiliano Viviano. To mogło się udać!

Ciprian Tatarusanu! Wyjście na przedpole w idealnym momencie utrudniło zdobycie gola Bruno Fernandesowi. To była najlepsza sytuacja podbramkowa gospodarzy od momentu zmiany wyniku.

Z rzutu wolnego uderzył oczywiście Federico Bernardeschi. Interesująca, płaska próba z 20. metra i futbolówka ominęła nieznacznie bramkę Sampdorii Genua.

Minuty bez sytuacji podbramkowych. ACF Fiorentina uspokoiła sytuację na własnej połowie i wywalczyła rzut wolny blisko linii pola karnego Sampdorii Genua.

Karol Linetty brał udział w akcji Sampdorii Genua, która nie zakończyła się strzałem. ACF Fiorentina miała szansę na odpowiedź, ale również zaatakowała bezskutecznie.

Patrick Schick po raz drugi na spalonym. Musi być bardziej skoncentrowany młody napastnik. W przeciwnym razie partnerzy przestaną mu podawać piłkę.

ACF Fiorentina przyjechała o 20 minut za późno na stadion, ale wciąż sprawia wrażenie nieobecnej. Próbował oddać pierwsze, celne uderzenie Josip Ilicić, ale został zablokowany na linii pola karnego.

Mocne uderzenie zza pola karnego. Fabio Quagliarella postraszył Cipriana Tatarusanu, ale nie zmusił do interwencji, ponieważ nie trafił w światło bramki.

Kolejne podanie z głębi pola. Tym razem do Patricka Schicka, który jednak nie może kontynuować ataku. Sędzia asystent zasygnalizował spalonego młodego napastnika.

Gol! Strzelił Bruno Fernandes.

Bardzo udana odpowiedź Sampdorii Genua! Podanie za plecy obrońców ACF Fiorentina, gdzie Bruno Fernandes nie zastanawiał się ani sekundy, a huknął niemal w samo okienko!

Josip Ilicić przedzierał się lewym skrzydłem. Zaopiekowali się tam Słoweńcem obrońcy Sampdorii Genua i próbują szybko odpowiedzieć.

Pressing Sampdorii Genua i gospodarze szybko odebrali piłkę swoim przeciwnikom. Bartosz BereszyńskiKarol Linetty i spółka w niebieskich koszulkach oraz białych spodenkach.

Długo wyczekiwany początek pojedynku w Genui!

Sędzia: Carmine Russo.

Ławka rezerwowych ACF Fiorentina: Marco Sportiello - Federico Chiesa, Sebastian Cristoforo, Sebastien De Maio, Ianis Hagi, Nikola Kalinić, Fabio Maistro, Jan Mlakar, Maxi Olivera, Carlos Salcedo, Riccardo Saponara, Nenad Tomović.

Ławka rezerwowych Sampdorii Genua: Wladimiro Falcone, Christian Puggioni - Ricardo Alvarez, Ante Budimir, Luca Cigarini, Filip Djuricić, Angelo Palombo, Daniel Pavlović, Dennic Praet, Vasco Regini, Lorenco Simić, Andrea Tessiore.

Pojedynek z udziałem dwóch reprezentantów Polski rozpocznie się o godzinie 12.50. W podstawowym składzie Sampdorii Genua na mecz z ACF Fiorentina są Bartosz Bereszyński i Karol Linetty.