Sędzia doliczył 2 minuty.

86'

Juergen Klopp może być bardzo zadowolony. Jego zespół nie tylko awansuje dalej, ale uczyni to tak naprawdę niewielkim wysiłkiem.

84'

Górne podanie w kierunku osamotnionego Divocka Origi. Czarnoskóry zawodnik nie czekają na kolegów postanowił poszukać szczęścia. Jego uderzenie okazało się jednak bardzo niecelne.

81'

Chaotyczny fragment spotkania. Obie stron chyba najchętnie zeszłyby już do szatni.

79'

Żółtą kartkę otrzymał Will Hughes.

Derby County
77'

Żółtą kartkę otrzymał Bradley Johnson.

76'

Żółtą kartkę otrzymał Marko Grujić.

Liverpool FC
75'

Za chwilę rozpocznie się ostatni kwadrans tego meczu. Co słychać na innych boiskach? Chelsea remisuje z Leicester 2:2, a Arsenal prowadzi z Nottingham Forest 3:0.

73'

Bezrobotny przez większą część meczu Karius mógł zaskodzić swojej drużynie. Jego niepewne wyjście do wrzutki z rzutu rożnego sprokurowało zamieszanie, które na szczęście dla LFC zakończyło się niecelnym uderzeniem.

71'

Mogło być ciekawiej, zapachniało nawet strzałem. Ostatecznie jednak Bent został zatrzymany.

69'

Goście nieco oddali inicjatywę rywalowi. Ten jednak nie potrafi się pozbierać po dwóch ciosach z początku drugiej połowy.

66'

Gospodarze starają się zagrozić bramce Kariusa ze stałych fragmentów.

61'

Intuicyjna interwencja Mitchella uchroniła Derby przed stratą czwartego gola!

59'

Jak myślicie, zespół Kloppa będzie się oszczędzał, czy też poszuka kolejnych goli?

57'

Liverpool. Schodzi: Jordan Henderson. Wchodzi: Emre Can.

56'

Derby. Schodzi: Andreas Weimann. Wchodzi: Timi Elsnik.

wchodzi Wchodzi
Timi Elsnik #30
schodzi Schodzi
55'

Gol! Strzelił Divock Origi.

Idealne, prostopadłe podanie, Divock Origi wpadł w pole karne, popatrzył i mocnym strzałem w krótki róg pokonał Mitchella! Goście mogą już chyba cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

52'

Nic z tego. Dobrze ustawiony Bent wyjaśnił sytuację.

52'

Rzut rożny dla przyjezdnych. Będzie 3:0?

50'

Gol! Strzelił Philippe Coutinho.

Doskonałym podaniem do wbiegającego między obrońców Coutinho popisał się Roberto Firmino. Jego kolega z zespołu nie mógł tego zmarnować i pewnym strzałem po ziemi podwyższył prowadzenie The Reds.

49'

Pierwsze minuty po zmianie stron nerwowe. Arbiter często używa gwizdka.

46'

Derby. Schodzi: Chris Baird. Wchodzi: Tom Ince.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

45+2'

Żółtą kartkę otrzymał Alberto Moreno.

45+1'

Bardzo odważne i skuteczne wyjście Kariusa zażegnało niebezpieczeństwo. Liverpool mógł mieć problem!

45'

Pogramy dodatkowe 120 sekund.

43'

Ładna akcja Derby, dośrodkowanie z lewego skrzydła na strzał głową prosto w Kariusa zamienił Darren Bent.

42'

Przewaga zespołu z Premier League nie podlega dyskusji.

40'

Dynamiczna dwójkowa akcja Roberto Firmino z Philippe Coutinho i tylko korner dla LFC.

39'

Mocne uderzenie Philippe Coutinho z rzutu wolnego. Jonathan Mitchell przeniósł piłkę nad poprzeczką.

38'

Philippe Coutinho huknął z dystansu. Trafił jednak w plecy obrońcy. Po chwili Brazylijczyk był faulowany.

37'

Niezła wrzutka w pole karne Liverpoolu. W ostatniej chwili piłkę zmierzającą do rywala "sprzątnął" Lucas Leiva.

35'

Nathaniel Clyne popełnił prosty techniczny błąd. Aut dla Derby County.

32'

Matip wyskoczył wysoko do centry z rzutu rożnego, lecz jego strzał głową nie mógł zagrozić bramce Mitchella.

31'

Roberto Firmino wpadł w pole karne Derby, ale dobrze zachował się jeden z obrońców, blokując jego strzał.

29'

Nieźle zapowiadający się kontratak Liverpoolu został zmarnowany przez niedokładne podanie Coutinho.

27'

Czy piłkarzy Derby County będzie stać na podjęcie ryzyka jeszcze przed przerwą?

26'

Ekipa Kloppa chce iść za ciosem. Divock Origi nie dał sobie odebrać futbolówki, a następnie mocnym strzałem próbował zaskoczyć dobrze ustawionego Mitchella.

24'

Gol! Strzelił Ragnar Klavan.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka została podbita przez interweniującego obrońcę i spadła idealnie na nogę pozostawionego bez opieki w polu karnym Ragnara Klavana, dla którego jest to pierwszy gol w barwach LFC.

23'

Czy teraz będzie ciekawiej? Po interwencji Bairda goście zyskali korner.

22'

Bardzo dobrze zorganizowani są gospodarze. Liverpool ma problemy z przedostaniem się pod bramkę Jonathana Mitchella.

21'

Chorągiewka sędziego w górze. Kolejny zawodnik Derby był na spalonym.

20'

Dwadzieścia minut gry za nami. Póki co faworyt z Anfield nie stworzył sobie prawdziwej "setki".

18'

Joel Matip podał prosto pod nogi rywala. Kontrataku jednak nie będzie.

17'

Zmiana nie będzie konieczna. Kapitan Liverpoolu wrócił na boisko.

16'

Przerwa w grze. Pomocy medycznej potrzebuje Jordan Henderson.

14'

Piłka leciała bardzo długo, ale mimo to Bradley Johnson zdołał sobie wypracować pozycję i oddał - lekki - strzał głową.

13'

Gospodarze zaczynają dłużej utrzymywać się przy piłce na połowie rywala. Właśnie zyskali stały fragment gry przy linii bocznej boiska.

11'

Weimann został złapany na spalonym.

10'

Philippe Coutinho zszedł do środka, poszukał płaskim podaniem jednego z kolegów, ale zawiodła komunikacja i futbolówka trafiła pod nogi rywali, którzy chcieli zaskoczyć Liverpool szybkim kontratakiem. Bez powodzenia.

8'

Roberto Firmino! Zabrakło naprawdę niewiele, a odważne uderzenie z dystansu znalazłoby drogę do bramki!

6'

Liverpool jak na faworyta przystało prowadzi grę, wymieniając bardzo dużo podań.

4 '

Ofiarna interwencja defensora Derby mogła skończyć się "swojakiem". Zamiast niego będziemy mieli jednak mieli rzut rożny dla przyjezdnych.

3'

Lucas Leiva próbował przenieść ciężar gry na lewe skrzydło, gdzie ustawiony był Alberto Moreno. Obrońcę LFC uprzedził jeden z rywali.

2'

Juergen Klopp dokonał siedmiu zmian w wyjściowej jedenastce względem ligowego meczu z Chelsea, zakończonego zwycięstwem The Reds (2:1).