Zaskakująca próba Wilczka z 23 metrów. Piłka przeleciała jednak metr nad poprzeczką.

3
3
4
89'

Groźnie pod naszą bramką. Prostopadłe podanie i Omladić znalazł się sam przed Szczęsnym. Chorągiewka liniowego powędrowała jednak w górę. Ufff!

4
2
2
2
4
87'

Kibice proszą o gola. Jeszcze jednego.

4
1
1
1
1
84'

Podanie na wolne pole do Grosickiego. Ten w oczach nabierał szybkości, ale daleki wypad bramkarza poza pole karne uratował Słowenię. Było na styk, ale jednak "Grosik" ciut wolniejszy.

3
1
1
1
1
84'

Słowenia. Schodzi: Vid Belec. Wchodzi: Jan Koprivec.

20:10

Nasz kolega redakcyjny słusznie zauważył...

2
1
1
1
2
79'

Gol! Strzelił Łukasz Teodorczyk. Asystował mu Jakub Błaszczykowski.

Mamy to! Akcję dobrym podaniem do Bereszyńskiego rozpoczął Zieliński. Podanie wzdłuż linii bocznej do Błaszczykowskiego. Kuba zagrał z prawej strony tuż przed bramkę, a piłkę nad bramkarzem przeniósł Teodorczyk. Od razu ożywił się wrocławski stadion. Wiara wróciła!

76'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Pazdan. Taktyczny faul na Kurticiu.

2
1
1
1
3
75'

Faul Pihlera na Błaszczykowskim w odległości około 30 metrów od bramki Słowenii. Piotr Zieliński zawiesił piłkę w polu karnym, ale tam gdzie zagrał nie było żadnego z biało-czerwonych.

3
1
1
1
2
73'

Kamil Grosicki w swoim stylu na pełnej szybkości ruszył z pressingiem do bramkarza, ale ten błędu nie popełnił.

3
71'

Polska. Schodzi: Bartosz Kapustka. Wchodzi: Kamil Grosicki. Wielki aplauz na trybunach. Czy znów zobaczymy popisy "TurboGrosika"?

70'

Żółtą kartkę otrzymał Rene Krhin. Faul na Kapustce.

Słowenia
2
69'

Omladić podciął Jędrzejczyka. Dośrodkowanie Zielińskiego, ale żaden z Polaków nie przejął piłki. Idzie nam jak po grudzie.

1
67'

Pierwsza akcja Kuby na prawym skrzydle, zakończona jednak prostą stratą.

1
65'

Słowenia. Schodzi: Benjamin Verbic. Wchodzi: Aleks Pihler.

Aleks Pihler #14
Benjamin Verbic #21
1
1
62'

Gramy ofensywniej. Od początku II połowy na dwóch napastników. Teraz za defensywnego pomocnika, piłkarz mający pokierować rozegraniem. Oby Nawałka miał nosa.

1
59'

A tymczasem publiczność we Wrocławiu skanduje głośne "Gro-si-cki".

3
58'

Centra Słoweńców z prawego skrzydła. Nic z tego nie będzie. Pewna, twarda, zdecydowana interwencja Cionka.

1
20:10

Święta prawda... niestety

1
55'

Kolejna pomysłowa piłka od Wilczka. Tym razem dopadł do niej Bartosz Kapustka. Wyłożenie na 8. metr, ale tam nie było Teodorczyka.

2
53'

Słowenia. Schodzi: Josip Ilicić. Wchodzi: Andraz Sporar.

Andraz Sporar #13
1
50'

Zapachniało wyrównaniem! Wilczek idealnie obsłużył Teodorczyka. Snajper Anderlechtu był już w szesnastce, ale niepotrzebnie przekładał sobie piłkę na prawą nogę i został zablokowany przez Mevlję.

2
48'

Niesygnalizowane podanie Ilicicia. Prawą stroną przedzierał się Jasmin Kurtić, ale został zastopowany przez Jędrzejczyka.

1
46'

Opaskę kapitańską w naszym zespole przejął Wojciech Szczęsny.

3
46'

Słowenia. Schodzi: Miral Samardzić. Wchodzi: Antonio Delamea Mlinar.

Antonio Delamea Mlinar #23
Miral Samardzić #4
1
46'

Słowenia. Schodzi: Miha Zajc. Wchodzi: Rok Kronaveter.

Rok Kronaveter #18
Miha Zajc #19
46'
46'

Zaczynamy II połowę. Jest kilka zmian po obu stronach.

Kogo widzielibyście na murawie w pierwszej kolejności?
Kamil Grosicki
Jakub Błaszczykowski
Piotr Zieliński
3
2
45'

Sędzia doliczył 2 minuty.

45'

Zgranie piłki głową przez Jędrzejczyka. Tuż przedc bramką Teodorczyk walczył o piłkę z Samardziciem. Zdaniem arbitra Polak faulował.

1
44'

Przedzieraliśmy się prawą stroną i udało się. Bartosz Bereszyński wpadł w pole karne, ale dograł już niedokładnie.

1
41'

W powietrznym pojedynku Teodorczyk przesadził z agresją względem Krhina. Arbiter zastosował przywilej korzyści, ale widząc leżącego Słoweńca przerwał grę.

3
40'

Nieprzyjemne dla bramkarza uderzenie z 25 metrów. Piłka odbiła się tuż przed Borucem, ale ten zdołał odbić ją do boku.

2
37'

Kilka minut gry na naszej połowie. Ma się jednak wrażenie, że rywalom chodzi tylko o utrzymanie się przy piłce. Chęci gry do przodu nie widać.

2
1
34'

Na piłkę w polu karnym polował Cionek, ale piąstkowanie bramkarza wyjaśniło sytuację.

1
1
33'

Jeśli atakujemy to tylko prawym skrzydłem. Przed momentem kolejna centra właśnie z tego sektora boiska... zbyt mocna.

3
31'

Tym razem solidna centra Mączyńskiego z prawej strony boiska. Piłkę strącił głową Thiago Cionek, ale nie było to czyste uderzenie.

3
2
30'

Żółtą kartkę otrzymał Miha Zajc. Ostry faul na Bereszyńskim.

Słowenia
5
2
26'

Kontra Polaków zakończona płaskim strzałem Krychowiaka z 22 metrów. Kapitan długo holował futbolówkę, ale wobec braku możliwości rozegrania zdecydował się na indywidualne zakończenie. Piłka miała moc, ale Belec pewnie ją zatrzymał.

1
2
24'

Gol! Strzelił Miha Mevlja. Asystował mu Josip Ilicić.

Chytre podanie w pole karne i pierwszy z nadbiegających piłkarzy pokonał Boruca. Strzał w krótki róg i niespodziewanie to goście na prowadzeniu. Z kryciem spóźnił się w tej sytuacji Teodorczyk.

Miha Mevlja #17
Słowenia
5
17
23'

Niepotrzebny faul Wszołka na lewej flance. Teraz Słowenia z szansą na precyzyjną centrę.

1
3
21'

Dośrodkowanie Mączyńskiego minęło wszystkich wyskakujących w powietrze. Po chwili kolejna niedokładna centra. Tym razem podawał Krychowiak.

1
1
20'

Ładnie zastawiał się Łukasz Teodorczyk i będzie rzut wolny z prawej strony boiska. Dobra okazja na centrę w pole karne.

2
17'

Teraz dobre podanie na wolne pole do Wszołka. Skrzydłowy miał jednak dalej do piłki od obrońcy i mimo wielkiej ambicji nie przejął jej.

2
1
16'

Kwadrans za nami. Słowenia bez groźnej akcji... Polska też.

1
15'

Póki co dużo chaosu na murawie, a my przecież mamy o co grać.

1
1
12'

Nieprzygotowana pozycja Teodorczyka. Strzał z blisko 30 metrów, ale piłka poszybowała bardzo wysoko.

1
20:10

Nadal 0-0, ale humory dopisują...

2
8'

Świetne przerzucenie piłki przez Krychowiaka na prawą stronę, do podłączającego się skrzydłem Bereszyńskiego. Ten atakowany przez Sikoska zdołał dośrodkować, ale pewnie na przedpolu Vid Belec.

1
6'

Bartosz Kapustka otrzymał dobre podanie od Teodorczyka, ale liczył, że nabierze rywala na prosty zwód. Nic z tego.

2
5'

Spokojny początek. Liczne podania w polskiej defensywie, ale nie zdobywamy terenu.

1
3'

Niepewne wybicie bramkarza Słowenii, ale Jacek Góralski na 35. metrze źle obliczył lot piłki.

1
20:10

Najpierw hymny. Później muzyka z "Gladiatora". Losowanie i za moment ruszamy.

1
20:10

Wychodzą. Polska w narodowych barwach. Słowenia zagra na zielono.