Holandia
28' Davy Klaassen 38' Davy Klaassen  (1:0)
Belgia
37' Jan Vertonghen 59' Yannick Ferreira Carrasco 82' Yannick Ferreira Carrasco  (1:1)
1:1

Remis w klasyku.

Szymon Marciniak przedłużył mecz o 3 minuty.

Belgia. Schodzi: Steven Defour. Wchodzi: Youri Tielemans.

Wprowadzenie na boisko Romelu Lukaku było świetnym ruchem selekcjonera Belgii. Napastnik znany z Premier League miał następną szansę na zmianę wyniku, a presja, która wywiera spowodowała, że Holendrzy rozsypali się.

Yannick Ferreira Carrasco doprowadził do remisu 1:1. Strzał zza pola karnego odbił się od pośladka Joela Veltmana i poszybował za kołnierz Maartena Stekelenburga.

Laurent Ciman wpadł w pułapkę ofsajdową i jego trafienie do bramki Holandii nie zostało uznane za gola.

Po rzucie rożnym piłka wracała kilkakrotnie w szesnastkę Holandii aż w końcu wylądowała pod stopami Romelu Lukaku. Po prostu kosmiczne pudło napastnika reprezentacji Belgii po wstrzeleniu Thorgana Hazarda. Musiał tylko umiejętnie dostawić stopę i wepchnąć futbolówkę z bliska do siatki.

Romelu Lukaku pokazał się w przodzie i Maarten Stekelenburg musiał się wykazać. Dobra interwencja doświadczonego bramkarza i tylko korner dla Belgii.

Holandia. Schodzi: Wesley Sneijder. Wchodzi: Tonny Vilhena.

Joshua Brenet wymenewrował dwóch Belgów i zakończył swój rajd strzałem. Piłka poturlała się tuż obok bramki i nawet uderzyła w słupek ją podtrzymujący. To mogło być piękne trafienie.

Poniewierają się piłkarze w centrum boiska, a jeśli dodać do tego liczne zmiany personalne, dużo jest przerw w grze. Rwane tempo jest w smak Pomarańczowym.

Coraz mniej czasu na wyrównanie mają goście. Jeden strzał z dystansu, drugi z rzutu wolnego to za mało, by odebrać Holendrom prowadzenie.

Holandia. Schodzi: Jeremain Lens. Wchodzi: Memphis Depay.

To kolejna zmiana w obozie gospodarzy spowodowana urazem mięśniowym.

Belgia. Schodzi: Kevin De Bruyne. Wchodzi: Thorgan Hazard.

Belgia. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Romelu Lukaku.

Kevin De Bruyne jest coraz bliżej celu! Pomocnik Manchester City huknął z rzutu wolnego mimo ostrego kąta i Maarten Stekelenburg musiał przypilnować krótkiego słupka. Faulował Joel Veltman.

Żółtą kartkę otrzymał Yannick Ferreira Carrasco.

Na trybunach w Amsterdamie.

Płaska centra w pole bramkowe reprezentacji Belgii. Rządzi tam niepodzielnie Simon Mignolet i nie pozwolił nikomu na przejęcie piłki.

Dośrodkowanie Driesa Mertensa zostało zablokowane, a chwilę wcześniej Maarten Stekelenburg zatrzymał uderzenie z dystansu Axela Witsela.

Holandia pozwala rozgrywać przyjezdnym, a sama wyprowadza błyskawiczne kontrataki. Podobnie jak na początku pierwszej połowy kibice nie oglądają składnych akcji.

Pospieszyli się gospodarze i nie zrobili jakiegokolwiek użytku z rzutu wolnego. Piłka poturlała się spokojnie pod nogi Simona Mignoleta.

Zablokowane uderzenie Kevina de Bruyne zza pola karnego. Belgowie pozostali w okolicy pola karnego przeciwnika i mieli jeszcze korner.

Holandia. Schodzi: Davy Klaassen. Wchodzi: Joshua Brenet.

Gra wznowiona po przerwie!

Belgia. Schodzi: Thomas Meunier. Wchodzi: Thomas Foket.

Pomarańczowi są bliżej zwycięstwa po golu Davy'ego Klaassena.

Holandia prowadzi dzięki bramce z rzutu karnego.

Wesley Sneijder pokłócił się z Szymonem Marciniakiem. Kapitan reprezentacji Holandii miał apetyt na pojedynek sam na sam, ale wcześniej Polak przerwał grę po "stołeczku" Basa Dosta.

Rozpoczął się doliczony czas, a piłka jest pod stopami Maartena Stekelenburga.

Stoperzy z Belgii Laurent Ciman oraz Christian Kabasele rozgrywają wysoko blisko koła środkowego. Ten drugi zastąpił w jedenastce awizowanego Vincenta Kompany'ego.

Po zdobyciu gola Pomarańczowi przyjmują przeciwników na własnej połowie i troszczą się przede wszystkim o to, by nie stracić prowadzenia przed przerwą.

Gol! Strzelił Davy Klaassen.

Potężne uderzenie z rzutu karnego w środek bramki i Holandia jest na prowadzeniu! Simon Mignolet wybrał narożnik i tylko obserwował jak piłka wpada do jego siatki.

Żółtą kartkę otrzymał Jan Vertonghen.

Rzut karny dla Holandii. Szymon Marciniak nie miał wątpliwości, że Jan Vertonghen przytrzymał przeciwnika za koszulkę w szesnastce! Belg nawet nie protestował.

Faul i szansa na uderzenie do bramki Holandii z rzutu wolnego. Odpowiedzialność wziął na swoje barki Kevin De Bruyne i zdecydowanie chybił.

Wycofanie aż do Simona Mignoleta. Trudno jest Belgom przedostać się atakiem pozycyjnym pod bramkę Holandii.

Żółtą kartkę otrzymał Davy Klaassen.

Dries Mertens główkował nieznacznie nad poprzeczką, a Maarten Stekelenburg nawet nie drgnął i obserwował jak piłka szczęśliwie minęła jego bramkę.

Holandia. Schodzi: Vincent Janssen. Wchodzi: Bas Dost.

Szykuje się druga wymuszona zmiana w zespole z Holandii. Vincent Janssen jednak nie jest w stanie dalej walczyć z Czerwonymi Diabłami.

Georginio Wijnaldum wzruszył ramionami w kierunku Szymona Marciniaka. Polak już podjął decyzję i co prawda gwizdnął rzut wolny, ale nie pokazał Belgowi żółtej kartki.

Dłuższe są akcje reprezentacji Belgii. Gospodarze stawiają na szybkie wyprowadzenie futbolówki.

Jordy Clasie wprowadził się do gry i już przerwał niebezpieczne rozegranie Belgii z wykorzystaniem Driesa Martensa. Piłka dla Oranje.

Belgowie tuż przed pojedynkiem w Amsterdamie.

Holandia. Schodzi: Stijn Schaars. Wchodzi: Jordy Clasie.

Dośrodkowanie w kierunku Vincenta Janssena i Simon Mignolet ponownie interweniował na przedpolu. Ucierpiał Holender, ale chce kontynuować grę w przeciwieństwie do Stijna Schaarsa, który z powodu kontuzji opuści boisko.

Zrobiło się gorąco jak na zawołanie. Laurent Ciman zagrał głową za krótko w kierunku własnego bramkarza i Simon Mignolet musiał ratować sytuację na przedpolu. Golkiper sprzątnął piłkę sprzed nosa napastnika, a sędzia nie widział podstaw do odgwizdania rzutu karnego.

Obiecująco wyglądają pierwsze ataki obu drużyn, ale brakuje ostatniego podania, soczystego strzału. Na konkrety trzeba jeszcze poczekać.

Najdłuższe dziś rozegranie czerwonych, a może lazurowych Diabłów. Zablokowane dośrodkowanie i Kevin De Bruyne mógł wrzucić piłkę z rzutu rożnego.

Virgil van Dijk wybiegł wysoko za przeciwnikiem, ale nie miał innego pomysłu na zahamowanie ataku, niż faul. Szymon Marciniak uniemożliwił Belgom szybkie wykonanie stałego fragmentu.

Belgowie zabrali się do kontrataku po nieudanym wykonaniu rzutu rożnego przez rywala. Yannick Ferreira Carrasco nie doczekał się otwierającego podania.

Akcja Pomarańczowych zakończona płaskim dośrodkowanie z prawego skrzydła. Radzi sobie, choć nie bez problemu Christian Kabasele.

Szymon Marciniak gwizdnął najpierw zagranie ręką Yannicka Ferreiry Carrasco, a po chwili faul na połowie Belgów. Dwa razy rzut wolny dla Holandii.

Holendrzy w pomarańczowych strojach, a autorzy pierwszego ataku Belgowie w lazurowych koszulkach i czarnych spodenkach.

Pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka!

Przywitanie kapitanów na środku boiska. Pojedynek rozpocznie się z małym opóźnieniem.

Zbliża się prestiżowe starcie. Axel Witsel jest w podstawowym składzie Belgii.

Ławka rezerwowych reprezentacji Belgii: Thibaut Courtois, Matz Sels - Michy Batshuayi, Luis Pedro Cavanda, Thomas Foket, Thorgan Hazard, Christian Kabasele, Romelu Lukaku, Kevin Mirallas, Divock Origi, Christian Benteke, Youri Tielemans.

Ławka rezerwowych reprezentacji Holandii: Michel Vorm, Steven Berghuis - Joshua Brenet, Jordy Clasie, Memphis Depay, Nigel de Jong, Bas Dost, Bruno Martins Indi, Bart Ramselaar, Tonny Vilhena, Marvin Zeegelaar.

Pojedynek będzie sędziować Szymon Marciniak. Na liniach będą pomagać Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Listkiewicz.

Najsilniejsze reprezentacje z Beneluksu zmierzą się towarzysko po raz pierwszy od 2012 roku. Holandia, która nie zagrała na ostatnich mistrzostwach Europy, nie potrafi pokonać regionalnego rywala od blisko 20 lat. Również w trwających eliminacjach do mundialu lepiej powodzi się Belgom.