Koncert Edina Dzeko i klasyczny hat-trick w Villarreal! Bośniak praktycznie zamknął Hiszpanom drogę do najlepszej szesnastki Ligi Europy!

12
79'

Gol! Strzelił Edin Dzeko. Asystował mu Juan Jesus.

3:0! Nokaut w Villarreal. Edin Dzeko dostał podanie za plecy obrońców od Juana Jesusa i mimo interwencji Sergio Asenjo zdobył swojego drugiego dziś gola.

76'

Kwadrans do końca pojedynku i AS Roma zaczyna koncentrować się na chronieniu swojej przewagi. 2:0 to ogromna zaliczka przed rewanżem we własnej twierdzy.

1
73'

Trochę zeszło powietrze z gospodarzy. Po bramce Edina Dzeko piłka jest częściej w okolicach pola karnego Sergio Asenjo niż Alissona. Być może AS Roma pokusi się o trzeciego gola.

1
1
71'

Roma. Schodzi: Antonio Ruediger. Wchodzi: Juan Jesus.

66'
65'

Gol! Strzelił Edin Dzeko. Asystował mu Mohamed Salah.

Wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych Mohamed Salah podłączył się w tempo do kontrataku AS Roma i oddał piłkę Edinowi Dzeko. Bośniak po profesorsku poradził sobie z przeciwnikiem w polu karnym i zakończył akcję strzałem na 2:0!

59'

Pojedynek w powietrzu. Starli się za sobą Federico Fazio oraz Nicola Sansone. Stoper AS Roma, który imponuje skutecznoscią w Serie A, nie mógł przepuścić piłkarza ofensywnego Villarreal CF.

2
55'

Najlepsza dziś interwencja Alissona. Dubler Wojciecha Szczęsnego ustawił się idealnie na linii bramkowej i sparował na korner uderzenie Mario Gaspara. Kibice widzieli już futbolówkę w bramce.

3
52'

Świetna, solowa akcja Cedrica Bakambu. Wyprowadził w pole kilku obrońców AS Roma i wypracował sobie miejsce do oddania strzału. Dopiero ostatni element akcji nie wyszedł napastnikowi Villarreal CF.

4
48'

Muszą zaatakować gospodarze. Dobrze zorganizowana jest na początku drugiej części spotkania AS Roma i nie pozwala zagrozić Alissonowi.

5
46'

Gra została wznowiona po przerwie!

6
44'

Żółtą kartkę otrzymał Mario Gaspar.

7
1
42'

Ostatnie minuty przed przerwą i jakby spokojniejszy jest Luciano Spalletti. Jego podopieczni nie dość, że zdobyli gola, to jeszcze po zmianie wyniku nie pozwalają na cokolwiek gospodarzom.

7
39'

Mieli pretensje do sędziego przyjezdni. Byli przekonani, że Kevin Strootman padł ofiarą faulu przed polem karnym Villarreal CF. Mają rzymianie zawodników, którzy wykonaliby z chęcią taki rzut wolny.

6
36'

Alisson starannie ustawił mur AS Roma, ponieważ Villarreal CF miało dobrą pozycję, by wyrównać z rzutu wolnego. Manu Trigueros strzelił w stojącego w murze Edina Dzeko.

5
34'

Krótka przerwa w grze spowodowana kontuzją Bruno Peresa. Mają chwilę na przemyślenia gospodarze.

6
32'

Gol! Strzelił Emerson Palmieri.

Technika, siła, wszystko idealne! Strzał Emersona Palmieriego zza pola karnego zaskoczył Sergio Asenjo i AS Roma prowadzi w Hiszpanii. Podobać mogła się cała akcja przyjezdnych. Przenieśli piłkę płynnie przez 100 metrów od Alissona do siatki Villarreal CF!

30'

Aktywnie ruszył do przodu Mario Gaspar i ktoś powinien zamknąć jego dośrodkowanie. Tak jak zrobił to kilkanaście sekund później, po przeciwnej stronie boiska Edin Dzeko. Strzał Bośniaka zatrzymał na linii Sergio Asenjo.

6
27'

Dużo czasu na oddanie strzału z 20. metra miał Samuel Castillejo i właśnie dlatego jest tak mocno poirytowany, że spudłował i nie sprawdził czujności Alissona.

6
25'

Gospodarze w ataku pozycyjnym. Widać to coraz wyraźniej, że AS Roma oddała inicjatywę, co oczywiście nie oznacza, że za moment nie postanowi odpowiedzieć.

6
1
22'

Kevin Strootman stracił piłkę w kole środkowym, co sprowokowało niebezpieczny kontratak Villarreal CF. Na szczęście dla AS Roma gospodarze nie byli precyzyjni i szybcy.

6
20'

Edin Dzeko opanował futbolówkę przed polem karnym przeciwnika, prostym zwodem wyprowadził w pole Hiszpanów, po czym strzelił obok słupka. Nie mógł w to uwierzyć Luciano Spalletti.

9
15'

Kwadrans pojedynku obejrzeli już kibice na El Madrigal. Piłkarze są ostrożni, zdają sobie sprawę z klasy przeciwnika i spieszą się powoli. Chciał temu zadać kłam Cedric Bakambu, ale po przyspieszeniu, wpadł prosto w defensora AS Roma.

6
13'

Dla odmiany stały fragment miała AS Roma. Dośrodkowanie z rzutu rożnego oczywiście w kierunku świetnie grającego głową Edina Dzeko, ale wyżej wyskoczyli gospodarze.

6
11'

Stephan El Shaarawy faulował w centrum boiska i Danny Makkelie przyznał rzut wolny przedstawicielowi Primera Division. Zanim gra zostanie wznowiona, rzymianie ustawią się na własnej połowie.

7
10'

Manu Trigueros pochwalił partnera za pomysł na podanie, nawet jeżeli futbolówka uciekła zawodnikom Villarreal CF prosto w rękawice Alissona. Brazylijczyk tradycyjnie zastępuje w europejskich pucharach Wojciecha Szczęsnego.

8
5'

Bruno Soriano przebijał się na lewej stronie boiska. Przyjezdni spodziewali się zagrożenia z tej strefy boiska i w samą porę ustawili się w obronie.

9
3'

Przedstawiciel Primera Division w tradycyjnych, żółtych strojach, natomiast drużyna z wiecznego miasta w bordowych z pomarańczowymi akcentami.

8
20:46

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia).

10
20:46

Ławka rezerwowych Villarreal CF: Andres Fernandez - Antonio Rukavina, Alvaro Gonzalez, Rodrigo Hernandez, Denis Czeryszew, Adrian Lopez, Rafael Santos Borre.

9
1
20:46

Ławka rezerwowych AS Roma: Wojciech Szczęsny - Juan Jesus, Mario Rui, Leandro Paredes, Diego Perotti, Mohamed Salah, Francesco Totti.

12
20:46

AS Roma wraca na El Madrigal po 13 latach. W poprzedniej dekadzie klub z wiecznego miasta przegrał w Villarreal i nie odrobił strat na własnym stadionie. Teraz stawką dwumeczu z niedawnym półfinalistą Ligi Europy jest miejsce w najlepszej szesnastce.