Athletic Bilbao
25' Aritz Aduriz 28' Inaki Williams 40' Aritz Aduriz 53' Ander Iturraspe 55' Raul Garcia 74' Raul Garcia 80' Ander Iturraspe
FC Barcelona
40' Samuel Umtiti 45+1' Andres Iniesta 45+1' Jordi Alba 45+1' Sergio Busquets 52' Lionel Messi
2:1

Nieprawdopodobne! Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Gerard Pique został zablokowany, a Lionel Messi trafił w słupek!!!

Rozpaczliwe ataki Barcy i heroiczna obrona Athletic. Czy Baskom uda utrzymać się prowadzenie w pierwszym meczu?

Sędzia doliczył 3 minuty. Trwają ataki Barcelony.

Barcelona. Schodzi: Samuel Umtiti. Wchodzi: Paco Alcacer. Napastnik za stopera!

Barca atakuje, Athletic rozpaczliwie broni się dziewięcioma piłkarzami.

Luis Suarez próbował przelobować golkipera, jednak uderzył zbyt lekko.

Athletic. Schodzi: Inaki Williams. Wchodzi: Gorka Elustondo.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Ander Iturraspe. Athletic gra w "dziewiątkę"! Pomocnik Basków ewidentnie sfaulował Neymara.

Ależ okazja dla Barcelony! Lionel Messi miał sporo czasu na siódmym metrze, jednak wdał się w drybling i stracił piłkę!

Athletic. Schodzi: Aritz Aduriz. Wchodzi: Javi Eraso.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Raul Garcia. Głupota zawodnika Athletic! Pomocnik niepotrzebnie sfaulował rywala i wyleciał z boiska.

Barcelona. Schodzi: Ivan Rakitić. Wchodzi: Andre Gomes.

Tercet Barcelony "MSN" ruszył z błyskawiczną kontrą, jednak wzorowy powrót zanotował Iker Muniain, który przerwał całą akcję.

Athletic. Schodzi: Enric Saborit. Wchodzi: Iker Muniain.

Ładny strzał zza pola karnego oddał Neymar, jednak Gorka Iraizoz zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczkę.

Neymar wycofał piłkę w polu karnym do Messiego, który został zablokowany.

Aritz Aduriz chciał zdobyć przepięknego gola. Napastnik Athletic zdecydował się na lob z 16 metrów, ale uderzył piłkę zbyt lekko i ta wylądowała w rękawicach ter Stegena.

Gorka Iraizoz uprzedził w polu karnym Luisa Suareza.

Po bramce gra toczy się głównie w środku boiska.

Żółtą kartkę otrzymał Raul Garcia.

Żółtą kartkę otrzymał Ander Iturraspe.

Gol! Strzelił Lionel Messi.

Trafienie kontaktowe dla Barcelony po fantastycznie wykonanym rzucie wolnym przez Messiego! Gorka Iraizoz odbił piłkę, ale ta trafiła w poprzeczkę, a następnie odbiła się za linią bramkową.

Luis Suarez kapitalnie przepuścił piłkę, ale w całej sytuacji nieco pogubił się Lionel Messi, który zamiast od razu strzelić, wpadł w gąszcz piłkarzy Athletic.

Początek drugiej części gry.

Koniec pierwszej połowy. Bardzo dobry mecz w wykonaniu Athletic, który prowadzi 2:0. Neymar i Messi przed zejściem do szatni mają jeszcze sporo uwag w kierunku sędziego.

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Busquets.

Żółtą kartkę otrzymał Jordi Alba.

Żółtą kartkę otrzymał Andres Iniesta. Za dyskusje z sędzią.

Neymar został podcięty w polu karnym, padł na murawę, ale sędzia nie wskazał na "wapno".

Sędzia doliczył 3 minuty.

Neymar uderzył z ostrego kąta, lecz Gorka Iraizoz odbił piłkę na kolejny korner.

Jordi Alba dostał piłkę w pole karne, miał sporo miejsca, jednak zbyt długo zwlekał z decyzją i ostatecznie wywalczył tylko rzut rożny.

Żółtą kartkę otrzymał Aritz Aduriz.

Żółtą kartkę otrzymał Samuel Umtiti. Stoper Barcelony powrócił na boisko i od razu podbiegł z pretensjami do Aduriza.

Powtórki wykazują, że Aritz Aduriz specjalnie uderzył Umtitiego w szyję. To powinna być czerwona kartka. Stoper Barcelony z wielkim problemem wstał z murawy i ma wiele do powiedzenia arbitrowi.

Dramatyczne sceny w polu karnym Barcelony. Z bólu zwija się Samuel Umtiti, który ma wyraźne problemy z oddychaniem.

Ciężki mecz dla Barcelony. Goście mają problem ze skonstruowaniem ataku.

Inaki Williams uderzył z ostrego kąta, ale posłał piłkę w trybuny San Mames.

Gol! Strzelił Inaki Williams. Asystował mu Aritz Aduriz.

2:0!!! Barcelona straciła piłkę na własnej połowie i błyskawicznie padł gol dla gospodarzy. Aduriz odegrał piętką, a Inaki Williams po silnym strzale podwyższył rezultat.

Gol! Strzelił Aritz Aduriz. Asystował mu Raul Garcia.

Bramka dla Athletic! Z końcowej linii dośrodkował Raul Garcia, a zupełnie niepilnowany Aduriz skutecznie zamknął akcję na długim słupku. Wysoki Bask trafił do siatki po uderzeniu głową.

Najlepsza okazja dla Barcelony. Lionel Messi kapitalnie dośrodkował w pole karne, a tuż obok słupka główkował Gerard Pique.

Optyczna przewaga Barcelony. W akcjach gości brakuje jednak skutecznego ostatniego zagrania.

Niezbyt ciekawy okres w meczu. FC Barcelona ma optyczną przewagę, ale gościom brakuje skutecznego ostatniego zagrania.

Po ładnej akcji Barcelony niecelnie z 15 metrów uderzył Lionel Messi.

Neymar wpadł w pole karne z lewego skrzydła i groźnie zagrał do środka. Na posterunku jeden z defensorów Athletic.

Przebudziła się Barcelona, która atakuje z coraz większym animuszem. Tymczasem przypominamy o piłkarskim profilu na Facebooku - TUTAJ.

Agresywny początek w wykonaniu gospodarzy. W pierwszych minutach zdecydowanie dominuje Athletic, który praktycznie nie schodzi z połowy Barcelony.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego tuż obok słupka główkował Ander Iturraspe. Środkowy pomocnik Athletic świetnie urwał się rywalom.

Zaczynamy!

Była to jedyna porażka Athletic na własnym boisku w tym sezonie. W kolejnych meczach Baskowie wygrali 10-krotnie i 1 zremisowali.

Zespoły w tym sezonie spotkają się po raz drugi. Pod koniec sierpnia, również w Bilbao, FC Barcelona wygrała 1:0 w ramach rozgrywek Primera Division.