Paris Saint-Germain
27' Thiago Silva 72' Thiago Silva
FC Metz
42' Guido Milan
2:0

Koniec meczu.

Dwie minuty doliczone.

Indywidualna akcja di Marii, ale Argentyńczyk został już zablokowany w polu karnym.

PSG atakuje i kontroluje przebieg meczu. Goście nawet nie potrafią wyjść z własnej połowy.

PSG. Schodzi: Edinson Cavani. Wchodzi: Blaise Matuidi.

Cavani! Kolejne pudło Urugwajczyka - tym razem z pięciu metrów po dograniu di Marii.

Metz. Schodzi: Opa Nguette. Wchodzi: Youssef Maziz.

PSG. Schodzi: Marco Verratti. Wchodzi: Thiago Motta.

Thomas Meunier odważnie włączył się do ofensywnej akcji, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

Metz. Schodzi: Ivan Balliu. Wchodzi: Jonathan Rivierez.

Gol! Strzelił Thiago Silva. Asystował mu Angel di Maria. 2:0! Kopia sytuacja z pierwszej połowy - z rzutu rożnego dośrodkował di Maria, a niepilnowany Silva z sześciu metrów wpakował piłkę do siatki.

Ivan Balliu siedzi na murawie i możliwe, że będzie konieczna zmiana.

Powinno być 2:0! Kolejną wyśmienitą okazję zmarnował Cavani. Jego strzał z sześciu metrów obronił nogami bramkarz Metz.

PSG wyszło z kontrą, ale ta załamała się przy polu karnym Metz i przeistoczyła się w atak pozycyjny.

PSG. Schodzi: Jonathan Ikone. Wchodzi: Hatem Ben Arfa.

Metz. Schodzi: Thibaut Vion. Wchodzi: Mevlut Erdinc.

Alphonse Areola pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony boiska.

Znów groźnie w polu karnym Metz. Cavani tym razem nie strzelał, a zagrał do di Marii, którego strzał wybił jeden z obrońców.

Znów kapitalną okazję miał Cavani. Otrzymał idealnie dośrodkowanie od di Marii, ale z pięciu metrów uderzył nad poprzeczką.

Diallo oddał celny strzał głową, jednak zupełnie niegroźny dla bramkarza PSG.

Di Maria zagrał na lewą stronę pola karnego, gdzie płaski strzał oddał Ikone. Kolejna dobra interwencja bramkarza.

Początek drugiej połowy.

Przerwa.

Żółtą kartkę otrzymał Guido Milan.

Dobra, składna akcja PSG, ale Nkunku miał już ostry kąt i jego strzał wybił na korner bramkarz Metz.

Rabiot nieładnie sfaulowany w środku boiska, jednak sędzia nie użył nawet gwizdka.

Ikone wpadł w pole karne i zagrał na dziesiąty metr do Cavaniego, któremu zupełnie nie wyszedł strzał.

Kolejny korner dla PSG, ale tym razem goście poradzili sobie z dośrodkowaniem.

Gol! Strzelił Thiago Silva. 1:0 dla PSG! Silva urwał się defensywie rywali po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i z pięciu metrów silnym strzałem głową zdobył bramkę.

Sprzed pola karnego uderzył Nkunku, ale piłka leciała po ziemi i to niemal w środek bramki.

Korner dla PSG, ale bramkarz gości był faulowany na piątym metrze.

Metz stara się oddalić grę od własnej połowy poprzez dłuższe utrzymanie przy piłce.

Powinno być 1:0 dla paryżan! Na wprost bramki był Cavani, ale świetnie nogami jego strzał obronił David Oberhause.

Spora przewaga PSG, piłka co chwilę ląduje w polu karnym Metz.

I następne podanie do Cavaniego - tym razem oddał strzał głową, lecz wyraźnie obok słupka.

Kolejne podanie w pole karne do Cavaniego, jednak napastnik PSG został przyblokowany.

Cavani szukał podaniem di Marię, ale zagrał mu zbyt mocno.

Dośrodkowanie Maxwella na piąty metr, gdzie niepewnie interweniował bramkarz. Po kornerze dla PSG nic nie wyniknęło.

Podanie w pole karne do Cavaniego, jednak Urugwajczyk był na spalonym.