Piast Gliwice
9' Denis Gojko 15' Aleksandar Sedlar 52' Michal Papadopulos 90+1' Gerard Badia
Górnik Łęczna
19' Adam Dźwigała 45+1' Piotr Grzelczak 58' Josimar Atoche
2:1

Koniec meczu.

Żółtą kartkę otrzymał Gerard Badia.

Cztery minuty doliczone.

Badia oddał celne uderzenie sprzed pola karnego. Piłka w rękach bramkarza.

Badia ciut za mocno podał do Jankowskiego i ten nie wyszedł sam na sam.

Nie klei się gra Piastowi Gliwice w drugiej połowie. Górnik dąży do wyrównania.

Hernandez upadł w polu karnym Piasta. Karny? Nie, rzut rożny. Po nim tuż obok słupka uderzył Dźwigała.

5007 widzów - tyle pojawiło się dzisiaj na stadionie w Gliwicach.

Wydawało się, że Ziviec ma doskonałą okazję na zdobycie bramki, ale kąt był zbyt ostry i nie zdecydował się na strzał, a na podanie, które było już niedokładne.

60 procent posiadania piłki ma Górnik Łęczna.

Techniczny strzał Bonina z 14 metrów - nad poprzeczką Piasta.

Piast. Schodzi: Denis Gojko. Wchodzi: Tomasz Mokwa.

Śpiączka nie sięgnął niezłego dośrodkowania Bonina.

Leandro dośrodkował na piąty metr i Szmatuła wybił piłkę do boku.

Żółtą kartkę otrzymał Josimar Atoche. Faulowany Murawski. Sporo fauli w ostatnich minutach.

Furę szczęścia miał Grzelczak, który uderzył łokciem rywala. Wprawdzie faul jest, ale piłkarzowi Górnika nie została pokazana druga żółta kartka.

Żółtą kartkę otrzymał Michal Papadopulos. Faulowany Gerson.

Kombinacyjna akcja Górnika. Bonin miał ostry kąt i Szmatuła nie dał się pokonać.

Gojko niepotrzebnie faulował Gersona tuż przy linii, ponieważ ten był w trudnej sytuacji.

Drewniak szukał podaniem Śpiączkę, ale zagrał niedokładnie.

Początek drugiej połowy.

Przerwa.

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Grzelczak. Faulowany Pietrowski.

Minuta doliczona.

Sedlar nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Szybkie tempo meczu w ostatnich minutach. Akcja za akcję.

Kolejny raz bramkę rywali szturmował Śpiączka. Ostry kąt i silny strzał na korner wybił Jakub Szmatuła.

Jankowski był w polu karnym rywali, ale nie zdołał oddać strzału, ponieważ został zablokowany.

Korner dla Górnika, ale teraz Szmatuła wybił piłkę na piątym metrze.

Przerwa w grze, ponieważ Sedlar zderzył się z własnym bramkarzem.

Sekulski próbował zagrać na środek pola karnego, ale został zablokowany.

Grzelczak rozmawia z arbitrem, twierdzi, że nie faulował Murawskiego. Sędzia jest jednak innego zdania.

Górnik Łęczna atakuje rywali coraz wyżej i to przynosi efekty. Piłka przy nogach zawodników gości.

Wydawało się, że kolejne bramki dla Piasta są kwestią czasu, ale to Górnik się obudził.

Gol! Strzelił Adam Dźwigała. Po rzucie rożnym piłka była bita na piąty metr, gdzie niepilnowany Dźwigała uderzył wprawdzie w środek bramki, ale to wystarczyło, żeby zdobyć bramkę.

Piast konsekwentnie utrzymuje się przy piłce, lecz Śpiączka znów się urwał skrzydłem. Oddał strzał, ale boczna siatka.

Gol! Strzelił Aleksandar Sedlar. Asystował mu Gerard Badia. 2:0! Krótko rozegrany rzut rożny i Badia dośrodkował na piąty metr. Sedlar głową wpakował piłkę do siatki.

Cały czas przeważa Piast. Od początku meczu prezentował się lepiej.

Gol! Strzelił Denis Gojko. Asystował mu Łukasz Sekulski. 1:0 dla Piasta! Długie podanie bramkarza, Jankowski wygrywa pojedynek główkowy. Piłka trafia do Sekulskiego, który w tempo zagrał do Gojko, a ten strzałem tuż przy słupku zdobył bramkę.

Górnik Łęczna cofnięty na własną połowę, ale przed chwilą piłkę w polu karnym rywali dostał Śpiączka. Płaski strzał nie zaskoczył bramkarza.

Piast prowadzi grę od pierwszych minut boiska.

Leandro zastawił się i odebrał piłkę szarżującemu Gojko.