KGHM Zagłębie Lubin
29' Jarosław Jach 45' Jakub Tosik 71' Filip Starzyński 90+2' Arkadiusz Woźniak
0:1

Koniec spotkania. Choć Korona miała przewagę, to musi uznać wyższość rywala. Gola na wagę wygranej Zagłębia zdobył Starzyński.

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Woźniak.

Groźna akcja Zagłębia zakończona łatwym do obrony strzałem Pawłowskiego.

Sędzia doliczył trzy minuty.

Zagłębie ruszyło z kontrą, ale piłkę stracił Starzyński.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelny strzał oddał Rymaniak.

Groźna akcja Zagłębia. Jednak po dośrodkowaniu ze skrzydła na spalonym był Nespor.

Głową z pięciu metrów strzelił Górski. Była to niecelna próba. Korona za wszelką cenę chce doprowadzić do wyrównania.

Z rzutu wolnego z ostrego kąta strzelał Starzyński. Trafił w poprzeczkę.

Mecz z trybun obserwuje 6 463 widzów.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelił Rymianiak. Pewnie piłkę złapał Polacek.

Gol! Strzelił Filip Starzyński. Pewny strzał Starzyńskiego w lewy róg. Bramkarz Korony rzucił się w przeciwną stronę.

Indywidualna akcja Pawłowskiego. Piłkarz Zagłębia został powalony w polu karnym przez Jukicia. Rzut karny dla Zagłębia!

Ofiarna interwencja Todorovskiego. Wybił piłkę spod nogi Możdżenia, a ten kopnął go w łydkę. To musiało boleć.

Blisko szczęścia był Aankour. Piłka po jego strzale trafiła w boczną siatkę. Zabrakło kilku centymetrów.

Możdżeń dograł do Aankura. Jego strzał zblokował Jach i Korona ma rzut rożny.

Starzyński ruszył z akcją, ale po kilkunastometrowym biegu stracił piłkę.

Świerczok wyłożył piłkę Janoszce, ale ten spudłował.

Dużo szczęścia miało Zagłębie. W zamieszaniu w polu karnym nie odnaleźli się gracze Korony i Polacek chwycił piłkę.

Dobra akcja Korony zakończona złym podaniem Kallaste.

Kwiecień doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. To już druga wymuszona zmiana w Koronie.

Dwa dośrodkowania ze skrzydeł w wykonaniu graczy Korony nie przyniosły żadnego zagrożenia pod bramką Polacka.

W polu karnym Świerczok nie zdołał opanować piłki. Ubiegł go obrońca Korony.

Tosik w polu karnym podał do Janusa, a jego strzał został zablokowany.

Początek drugiej połowy.

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Tosik.

Koniec pierwszej połowy. Gospodarze prowadzili grę, ale nie potrafili swojej przewagi udokumentować golem. Do przerwy bez bramek.

Zagłębie blisko zdobycia gola. Piłkę z linii bramkowej wybił Kwiecień!

W końcówce pierwszej połowy Zagłębie jest coraz groźniejsze.

Po dośrodkowaniu w pole karne Polacek pewnie złapał piłkę.

Zakotłowało się w polu karnym Zagłębia, ale obrońcy gości zdołali wybić piłkę na aut.

Piłka w siatce Korony, ale gol nie został uznany. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na spalonym był Guldan.

Aankur niedokładnie zagrał w pole karne i piłkę pewnie złapał Polacek.

Tym razem z rzutu wolnego z ponad 30 metrów uderzył Żubrowski. Polacek sparował piłkę na rzut rożny.

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Jarosław Jach.

Natychmiastowa odpowiedź Zagłębia. Po strzale Świerczoka piłka trafiła w słupek.

Powinno być 1:0 dla Korony! Możdżeń uderzył z rzutu wolnego z 26 metrów. Piłka odbiła się od słupka, przeciela wzdłuż linii bramkowej i opuściła boisko.

Zagłębie spokojnie rozgrywa piłkę, a Korona pressingiem próboje ją odzyskać.

Wrzutka Rymaniaka prosto w ręce Polacka.

Groźna akcja Zagłębia zakończona niecelnym strzałem Janusa.

Korona ma przewagę, ale póki co nie potrafi jej udokumentować celnym strzałem.

Niedokładne podanie w kierunku Górskiego. Piłkę przechwycił Polacek.

Groźny strzał Możdżenia z dwudziestu metrów. Piłka nieznacznie przeleciała obok słupka. Korona groźniejsza od pierwszego gwizdka.

Tosik ze skrzydła dograł do Świerczoka, a ten z ośmiu metrów strzelił nad poprzeczką.

Starzyński próbował odegrać do Świerczoka, ale ten stracił piłkę.

Abalo zszedł z boiska trzymając się za bark. Za chwilę dojdzie do zmiany.

Krótka przerwa w grze. O pomoc medyczną prosi Abalo, który ostro został potraktowany przez Tosika.

Błąd obrońcy Zagłębia starał się ratować Polacek. Górski minął bramkarza Zagłębia, ale nie zdołał dobrze dośrodkować w pole karne.

Korona w natarciu. Tym razem ze strzałem Możdżenia bez problemu poradził sobie Polacek.

Korona blisko zdobycia gola! W poprzeczkę trafił Nabil Aankour.

Dobry powrót Dziwniela, który odegrał piłkę do Polacka i przerwał akcję Korony.

Rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego!

Sędzią będzie Szymon Marciniak.

W tym spotkaniu po raz pierwszy w Polsce sędziowie będą mogli korzystać z systemu VAR.

W Zagłębiu było znacznie spokojniej. Zespół został wzmocniony kilkoma piłkarzami.

Po właścicielskiej zmianie doszło również do kadrowej rewolucji.

Jest to mecz kończący 1. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Za Koroną burzliwy okres. Z klubem pożegnał się m.in. najlepszy trener ubiegłego sezonu - Maciej Bartoszek.