Czy był w Ekstraklasie piłkarz, który po 7. kolejkach miał lepszy dorobek od Igora Angulo? Okazuje się, że był...

1
85'
ZMIANA
85'

Techniczny strzał Kurzawy z 22 metrów, ale piłka trafiła tylko w słupek mocujący siatkę.

5
3
3
5
2
83'

Ludzie podnieśli się z krzesełek, bo piłkę w polu karnym gości otrzymał Igor Angulo. Tym razem jednak gola nie będzie, odgwizdana ręka hiszpańskiego snajpera.

2
1
4
2
5
81'

Marcin Urynowicz z piłką przy nodze pobiegł środkiem boiska i zakończył wszystko mocnym strzałem z 20 metrów, podbitym przez Łasickiego.

3
3
4
4
3
komentarz

Mecz na zabrzańskich trybunach ogląda 20 054 widzów.

24
12
1
2
2
77'

Przerwa w grze. Krwawi nos Matuszka i potrzebna jest pomoc medyczna.

7
4
3
8
3
76'
ZMIANA
75'

Mogło być 5:0, ale tym razem szczęście przy Wiśle! Z 23 metrów nad murem uderzył Rafał Kurzawa, ale obił tylko poprzeczkę.

8
5
4
6
3
74'

Żółtą kartkę otrzymał Nico Varela. Faulowany był Żurkowski.

Wisła Płock
6
4
2
2
3
70'

Centra Koja trafia do Matuszka. Kapitan uderza głową, ale piłkę zatrzymuje stojący obok bramkarza Damian Byrtek.

5
4
3
3
3
69'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Jose Kante.

Wisła w dziesiątke! Walczący o piłkę Hiszpan trafił w nogi Łukasza Wolsztyńskiego.

Wisła Płock
17
10
5
8
8
68'

Soczyście lewą nogą z 18 metrów huknął Kante... metr nad poprzeczką.

2
5
4
3
2
67'

Mocne wstrzelenie futbolówki przed bramkę gospodarzy, ale dobrze piąstkuje Tomasz Loska.

6
7
2
1
2
65'

Rozluźniony Górnik pozwala Wiśle na coraz więcej. Dużo miejsca na 19. metrze miał Jose Kante. Mocny strzał Hiszpana "na raty" obronił Loska.

1
1
4
4
6
64'

Loska w opałach! Kapitalnie z dystansu uderzył Szymański, ale golkiper Górnika odbił piłkę do boku.

3
5
3
5
2
62'

Z lewej strony boiska na wysokości "szesnastki" Górnika faulowany był Kante. Furman dośrodkował bardzo głęboko, ale Loska pozostał na linii. Na jego szczęście piłkę strącił Dani Suarez.

6
3
4
3
2
60'
ZMIANA
58'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Igor Angulo. Asystował mu Łukasz Wolsztyński.

Dzieło zniszczenia jest kontynuowane. To 10. gol Hiszpana w sezonie! Napastnik posłał piłkę nad Kiełpinem. Pytanie tylko po co bramkarz wyszedł poza pole karne?!

83
31
13
8
7
komentarz

Dzisiaj rzeczywiście pomocnik Górnika zagrywa jak Włoch za czasów najlepszej formy.

6
2
1
2
3
55'

Żółtą kartkę otrzymał Jose Kante. Za celowe zagranie ręką, po którym piłka wpadła do zabrzańskiej bramki.

Wisła Płock
6
8
3
5
5
53'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mateusz Wieteska. Asystował mu Rafał Kurzawa.

To musiało być ćwiczone! Kurzawa krótko rozegrał korner z Kądziorem, by po chwili zagrać przed bramkę idealnie na głowę Wieteski.

57
26
5
6
7
51'

Kontra zabrzan i stuprocentowa okazja Wolsztyńskiego! Uderzenie obok lewej nogi bramkarza przeleciało jednak tuż obok słupka.

8
4
2
4
3
48'

Blisko kontaktowego gola była Wisła! Furman zagrał na głowę Byrtka, ale fantastyczną paradą błysnął Tomasz Loska.

5
4
1
2
5
46'
ZMIANA
46'

Zaczynamy grę po przerwie.

2
17:08

Jesteśmy ciekawi jakie jest Wasze zdanie.

2
44'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Igor Angulo. Asystował mu Rafał Kurzawa.

Górnik na fali i ponownie duet Angulo - Kurzawa! Świetne, otwierające podanie nad głowami obrońców i kapitalny strzał z powietrza, przy którym Kiełpin niewiele mógł wskórać.

84
36
12
6
15
43'

Wysokie dośrodkowanie z lewego skrzydła przed bramkę Loski, ale ten pewnie spisał się na przedpolu.

9
1
2
2
3
41'

Gospodarze szukają drugiego trafienia. Michał Koj i jego daleki wyrzut piłki z autu w pole karne Wisły. W obronie popracował jednak Jose Kante.

3
2
2
4
6
38'
GOOOOOOL!!!

Stały fragment i instynkt Angulo! Centra na bliższy słupek, gdzie wzorowo futbolówkę głową strącił hiszpański superstrzelec Górnika.

76
32
10
8
16
35'

Stępiński sprowadził Kądziora do parteru, a wszystko działo się z lewej strony pola karnego Wisły. Centra trafia do Suareza, ale ten główkował nad poprzeczką.

5
2
1
3
34'

2 kornery bite przez Furmana. Raz na środek pola karnego, raz na bliższy słupek, ale bez spodziewanego efektu.

3
2
1
3
32'

Wysoko zaatakowali gospodarze i przynosi to efekty. Okres przewagi Górnika.

16
4
2
2
2
31'

Prostopadłe podanie do Angulo. Hiszpan ruszył, ale minimalnie szybszy był bramkarz.

2
1
4
1
30'

Drugi raz groźnie z dystansu uderzył Żurkowski. Kiełpin odbił piłkę do boku!

5
2
2
4
6
27'

Mocno z 24 metrów kropnął Szymon Żurkowski! Kiełpin nie zaryzykował chwytu, choć piłka zmierzała w sam środek bramki. Niepewne piąstkowanie, ale bez dobitki.

5
3
1
2
1
26'

Brzydki atak na nogi Matuszka. Sędzia nie dostrzegł jednak zagrania Merebaszwiliego. Oj upiekło się Gruzinowi.

4
3
1
2
3
24'

Faul Kądziora na Stępińskim i szansa na centrę dla Furmana. Były piłkarz Legii dośrodkował jednak do rąk Loski.

6
5
1
2
1
22'

Daleki wyrzut z autu w szesnastkę Wisły, Kiełpin jednak chwyta futbolówkę bez najmniejszych problemów.

6
4
4
5
8
19'

Czujność Kiełpina sprawdził Kądzior. Uderzenie sprzed pola karnego w poszukiwaniu dalszego rogu, ale bramkarz był na posterunku.

8
2
1
2
4
18'

Rasak podciął Kądziora i błyskawicznie zareagował pan Musiał. Nie ma jednak "żółtka", a jedynie rozmowa z winowajcą.

3
2
2
1
3
15'

Głębokie dośrodkowanie Kurzawy i zdecydowany atak na Kiełpina. Sędzia uznał, że gospodarze przesadzili z agresją.

4
1
4
2
2
13'

Damian Kądzior z prawego skrzydła zagrał przed bramkę gości, ale tam obrońcy uprzedzili Angulo.

2
1
1
3
4
10'

Kontra Wisły po źle wybitym kornerze. Giorgi Merebaszwili dośrodkował na 6. metr, Loska minął się z piłką, ale żaden z Nafciarzy nie skorzystał z błędu.

2
4
1
2
2
7'

Mocne wstrzelenie przed bramkę Górnika. Mateusz Piątkowski atakował piłkę "szczupakiem", ale lepiej ustawiony był Wieteska. Wisła miała jeszcze rzut rożny, ale bez zagrożenia.

3
1
2
1
1
5'

Długie, dobrze pomyślane podanie do Piątkowskiego, ale Suarez strącając piłkę czubkiem głowy uprzedził napastnika.

4
2
1
3
1
4'

Trochę chaosu przed bramką Loski, ale radzi sobie defensywa gospodarzy.

5
3
3
3
1
1'

50 sekund gry i świetnie srodkiem ruszył Łukasz Wolsztyński. Napastnik powinien szybciej zdecydować się na uderzenie, ale zwlekał i przyblokował go Byrtek.

3
2
2
5
3
17:08

Minuta ciszy ku czci zmarłego byłego piłkarza Górnika Leszka Brzezińskiego.

5
3
1
2
1
17:08

Kapitanowie Szymon Matuszek i Seweryn Kiełpin wyprowadzają swoje jedenastki na boisko. Górnik zagra na biało, Wisła na niebiesko-biało.

5
3
2
2
2
17:08

Górnik Zabrze to najskuteczniejsza drużyna w lidze (strzeliła 12 goli). Wisła Płock wręcz przeciwnie, żaden inny zespół nie strzelił mniejszej ilości goli (tylko 3).