SportoweFakty
Lotto Ekstraklasa: 8. kolejka
08 wrz 2017 20:30
19:23
Witamy z Gdyni! Po reprezentacyjnej przerwie czas wrócić na ligowe podwórko. Na stadionie GOSiR Arka powalczy o punkty z krakowską Wisłą.
19:23
Spotkanie poprowadzi Bartosz Frankowski z Torunia, choć według oficjalnego twitterowego konta krakowskiego zespołu arbitrem tego spotkania miał być ktoś inny.
Wpadka Wisły Kraków na Twitterze. Tomasz Frankowski miał sędziować mecz z Arką
2
2
19:23
W tym meczu trudno wskazać faworyta, chyba, że jesteście innego zdania?
19:23
Garść statystyk kwadrans przed pierwszym gwizdkiem.
2
4
1
1
1
19:23
Stroje obu ekip bez zaskoczeń. Gospodarze w żółto-niebieskich barwach, goście w charakterystycznych dla siebie czerwonych koszulkach i białych spodenkach.
4
4
2
1
1
19:23
Na stadionie w Gdyni będzie dziś można skorzystać z systemu VAR.
4
6
1
1
2
2'
Długie, dobre podanie na wolne pole do Małeckiego, a ten na pełnym biegu popędził lewą flanką. Zamiast podania obejrzeliśmy strzał, zablokowany przez jednego z obrońców.
6
4
4
3
5
4'
Arka odpowiada bardzo podobną akcją. Tuż przed linią końcową boiska piłkę dogonił Yannick Kakoko, ale wycofanie na 10. metr przecina Arsenć.
9
4
1
1
4
5'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Patryk Małecki. Asystował mu Zoran Arsenić.
Cóż za uderzenie z dystansu! Gol, że palce lizać! Nie ma słów, by opisać uderzenie skrzydłowego Wisły. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.
84
43
23
28
45
8'
Arka stara się odpowiedzieć od razu. Kilka mocno bitych piłek w pole karne Wisły, ale krakowska obrona czuwała.
10
9
8
9
13
11'
Sadlok fauluje da Silvę z prawej strony boiska na wysokości pola karnego Wisły. Po centrze zakotłowało się tuż przed Buchalikiem, ale wiślak zdołał wyłapać piłkę.
5
8
8
3
6
15'
Ponownie Małecki w roli głównej, tym razem na praweym skrzydle. Świetne wyłożenie piłki na 15. metr, gdzie nabiegł Tomasz Cywka. Płaski strzał i z problemami broni Pavels Steinbors.
10
8
6
7
10
17'
Nalepa "wycina" Boguskiego i powinien za to zobaczyć kartkę. Tym razem kończy się tylko na pogrożeniu palcem.
5
5
2
3
13
19'
Da Silva do Sołdeckiego, a ten bez namysłu uderzył z 20 metrów... wysoko nad poprzeczką.
3
4
1
5
7
21'
Wisła blisko drugiego gola! Cywka minął dwóch rywali, zbiegł do linii końcowej i wycofał do Carlitosa. Hiszpan uderzył po długim rogu, ale pomylił się o pół metra.
16
10
5
4
10
24'
Próba prostopadłego podania do Siemaszki, ale obrońcy Wisły dobrze się zaasekurowali.
8
9
2
1
7
26'
Centra Marciniaka, przedłużenie głową i piłkę na wślizgu na dalszym słupku zaatakował Rafał Siemaszko. Niewiele zabrakło, a mielibyśmy remis.
8
2
4
2
9
28'
Tomasz Cywka wpadł w pole karne i po zderzeniu z Grzegorzem Piesio padł na murawę. Karnego oczywiście nie ma, to była gra ciało w ciało.
4
4
3
3
5
29'
Carlitos oszukał dwóch rywali i uderzył na bramkę z linii pola karnego. Steinbors z problemami, ale obronił.
7
3
2
2
4
31'
Bardzo daleki wyrzut piłki z autu w pole karne Wisły. Obrona gości w starchu, ale "główka" Piesio jest jednak niecelna.
3
3
3
2
4
33'
Świetnie z piłką prawą flanką zabrał się Rafał Boguski. Zagranie do Małeckiego przecinają jednak obrońcy Arki.
6
5
3
1
5
33'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Rafał Siemaszko. Asystował mu Adam Marciniak.
Idealnie, z lewego skrzydła, wprost na głowę napastnika. Lepiej się tego dosrodkować nie dało. Siemaszko uderza i piłka poza zasięgiem bramkarza. Mamy 1:1 w Gdyni!
76
43
10
18
45
38'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Yannick Kakoko. Asystował mu Grzegorz Piesio.
Gospodarze już prowadzą! Przepchnięty Boguski i szybkie, prostopadłe podanie do Kakoko. Linii obronnej nie trzymał Cywka, stąd nie było spalonego. Mocny strzał w długi róg i gdyńska publiczność w szaleństwie.
79
46
9
14
36
40'
ŻÓŁTA KARTKA
Żółtą kartkę otrzymał Ivan Gonzalez. Faulowany da Silva.
Wisła Kraków
12
7
1
2
8
41'
Obrońcy Białej Gwiazdy zbyt krótko wybili piłkę z własnego pola karnego, a do futbolówki na 17. metrze dopadł Grzegorz Piesio. Atomowy strzał zatrzymał się na słupku!
12
7
6
5
15
43'
Szansa przed Wisłą po faulu Helstrupa na Boguskim. Piękny strzał nad murem Carlitosa, ale Pavels Steinbors fantastycznie broni!
14
9
1
4
8
45'
Zoran Arsenić uderza z kilku metrów tuż nad bramką! Zapachniało nam teraz golem do szatni, ale obrońca gości fatalnie spudłował.
7
5
2
3
7
46'
Początek II połowy.
5
2
2
2
2
48'
Dośrodkowanie Nalepy tuż przed bramkę Buchalika, gdzie nabiegał Michał Marcjanik. Strącenie piłki, ale dobre zachowanie bramkarza.
3
1
3
1
6
49'
Żółtą kartkę otrzymał Rafał Siemaszko. Niesportowe zachowanie.
6
3
5
7
15
49'
Żółtą kartkę otrzymał Marcus Vinicius da Silva. "Pyskówka" z arbitrem.
7
4
3
7
15
50'
Cóż za akcja gospodarzy i cóż za parada Buchalika! Siemaszko z Nalepą rozmontowali obronę gości, ale strzał z powietrza odbił bramkarz Wisły!
11
7
5
4
7
53'
Szarża Siemaszki w polu karnym przyjezdnych i dogranie do da Silvy. Obrońców wyręczył Boguski, uniemożliwiając rywalowi oddanie strzału.
7
8
1
2
4
54'
Małecki z ostrego kąta szukał dalszego rogu i pomylił się nieznacznie. Piłka dziś leży na nodze "Małego".
4
8
3
3
4
57'
Zablokowany strzał da Silvy z 18 metrów.
3
2
3
4
3
60'
ZMIANA
60'
ZMIANA
5
3
5
2
2
63'
Żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Piesio. Ostro potraktowany Arsenić.
12
8
9
11
14
67'
Wisła w ataku pozycyjnym, Arka pracuje w destrukcji. Tak to aktualnie wygląda.
6
4
3
3
8
69'
29 metrów przed bramką gospodarzy faulowany był Carlitos. Chytrze rozegrany stały fragment, zgranie głową Głowackiego i z kilku metrów uderzył Ivan Gonzalez. Kapitalnie nogami broni Pavels Steinbors!
11
6
2
1
2
71'
ZMIANA
13
7
12
7
5
72'
Nieprzygotowana pozycja, ale i tak niezły strzał z dystansu da Silvy. Buchalik pofrunął w swoją prawą stronę, ale interweniować nie musiał... niecelnie.
9
4
1
4
6
74'
ZMIANA
77'
Czas upływa, a Wisła nie stwarza zagrożenia pod bramką Arki. Gospodarze za to, wedle zasady, że atak jest najlepszą obroną, co raz częściej niepokoją Buchalika.
14
6
1
2
81'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Ruben Jurado.
Piesio oddał strzał, który nie powinien sprawić problemów Buchalikowi, ten jednak nieporadnie wybijał piłkę i skorzystał z tego Jurado. Strzał głową z bliskiej odległosci i Arka ma spokojną głowę.
Arka Gdynia
105
52
10
7
17
83'
Żółtą kartkę otrzymał Michał Nalepa. Ostry atak na nogi Kostala.
5
4
5
7
24
86'
Wisła już zrezygnowana, a Arka zaczyna już "urywanie sekund" przy każdej sposobności.
20
21
3
2
3
89'
Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Głowacki. Atak na nogi Jurado, choć wydaje nam się, że tu akurat faulu nie było.