8
2
8
89'

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Głowacki. Atak na nogi Jurado, choć wydaje nam się, że tu akurat faulu nie było.

13
4
2
1
3
86'

Wisła już zrezygnowana, a Arka zaczyna już "urywanie sekund" przy każdej sposobności.

20
21
3
2
3
83'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Nalepa. Ostry atak na nogi Kostala.

5
4
5
7
24
81'

Gol! Strzelił Ruben Jurado.

Piesio oddał strzał, który nie powinien sprawić problemów Buchalikowi, ten jednak nieporadnie wybijał piłkę i skorzystał z tego Jurado. Strzał głową z bliskiej odległosci i Arka ma spokojną głowę.

Arka Gdynia
105
52
10
7
17
77'

Czas upływa, a Wisła nie stwarza zagrożenia pod bramką Arki. Gospodarze za to, wedle zasady, że atak jest najlepszą obroną, co raz częściej niepokoją Buchalika.

14
6
1
2
74'
72'

Nieprzygotowana pozycja, ale i tak niezły strzał z dystansu da Silvy. Buchalik pofrunął w swoją prawą stronę, ale interweniować nie musiał... niecelnie.

9
4
1
4
6
71'
13
7
12
7
5
69'

29 metrów przed bramką gospodarzy faulowany był Carlitos. Chytrze rozegrany stały fragment, zgranie głową Głowackiego i z kilku metrów uderzył Ivan Gonzalez. Kapitalnie nogami broni Pavels Steinbors!

11
6
2
1
2
67'

Wisła w ataku pozycyjnym, Arka pracuje w destrukcji. Tak to aktualnie wygląda.

6
4
3
3
8
63'

Żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Piesio. Ostro potraktowany Arsenić.

12
8
9
11
14
60'
5
3
5
2
2
60'
57'

Zablokowany strzał da Silvy z 18 metrów.

3
2
3
4
3
54'

Małecki z ostrego kąta szukał dalszego rogu i pomylił się nieznacznie. Piłka dziś leży na nodze "Małego".

4
8
3
3
4
53'

Szarża Siemaszki w polu karnym przyjezdnych i dogranie do da Silvy. Obrońców wyręczył Boguski, uniemożliwiając rywalowi oddanie strzału.

7
8
1
2
4
50'

Cóż za akcja gospodarzy i cóż za parada Buchalika! Siemaszko z Nalepą rozmontowali obronę gości, ale strzał z powietrza odbił bramkarz Wisły!

11
7
5
4
7
49'

Żółtą kartkę otrzymał Marcus Vinicius da Silva. "Pyskówka" z arbitrem.

7
4
3
7
15
49'

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Siemaszko. Niesportowe zachowanie.

6
3
5
7
15
48'

Dośrodkowanie Nalepy tuż przed bramkę Buchalika, gdzie nabiegał Michał Marcjanik. Strącenie piłki, ale dobre zachowanie bramkarza.

3
1
3
1
6
46'

Początek II połowy.

5
2
2
2
2
45'

Zoran Arsenić uderza z kilku metrów tuż nad bramką! Zapachniało nam teraz golem do szatni, ale obrońca gości fatalnie spudłował.

7
5
2
3
7
43'

Szansa przed Wisłą po faulu Helstrupa na Boguskim. Piękny strzał nad murem Carlitosa, ale Pavels Steinbors fantastycznie broni!

14
9
1
4
8
41'

Obrońcy Białej Gwiazdy zbyt krótko wybili piłkę z własnego pola karnego, a do futbolówki na 17. metrze dopadł Grzegorz Piesio. Atomowy strzał zatrzymał się na słupku!

12
7
6
5
15
40'

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Gonzalez. Faulowany da Silva.

Wisła Kraków
12
7
1
2
8
38'

Gol! Strzelił Yannick Kakoko. Asystował mu Grzegorz Piesio.

Gospodarze już prowadzą! Przepchnięty Boguski i szybkie, prostopadłe podanie do Kakoko. Linii obronnej nie trzymał Cywka, stąd nie było spalonego. Mocny strzał w długi róg i gdyńska publiczność w szaleństwie.

79
46
9
14
36
33'

Gol! Strzelił Rafał Siemaszko. Asystował mu Adam Marciniak.

Idealnie, z lewego skrzydła, wprost na głowę napastnika. Lepiej się tego dosrodkować nie dało. Siemaszko uderza i piłka poza zasięgiem bramkarza. Mamy 1:1 w Gdyni!

76
43
10
18
45
33'

Świetnie z piłką prawą flanką zabrał się Rafał Boguski. Zagranie do Małeckiego przecinają jednak obrońcy Arki.

6
5
3
1
5
31'

Bardzo daleki wyrzut piłki z autu w pole karne Wisły. Obrona gości w starchu, ale "główka" Piesio jest jednak niecelna.

3
3
3
2
4
29'

Carlitos oszukał dwóch rywali i uderzył na bramkę z linii pola karnego. Steinbors z problemami, ale obronił.

7
3
2
2
4
28'

Tomasz Cywka wpadł w pole karne i po zderzeniu z Grzegorzem Piesio padł na murawę. Karnego oczywiście nie ma, to była gra ciało w ciało.

4
4
3
3
5
26'

Centra Marciniaka, przedłużenie głową i piłkę na wślizgu na dalszym słupku zaatakował Rafał Siemaszko. Niewiele zabrakło, a mielibyśmy remis.

8
2
4
2
9
24'

Próba prostopadłego podania do Siemaszki, ale obrońcy Wisły dobrze się zaasekurowali.

8
9
2
1
7
21'

Wisła blisko drugiego gola! Cywka minął dwóch rywali, zbiegł do linii końcowej i wycofał do Carlitosa. Hiszpan uderzył po długim rogu, ale pomylił się o pół metra.

16
10
5
4
10
19'

Da Silva do Sołdeckiego, a ten bez namysłu uderzył z 20 metrów... wysoko nad poprzeczką.

3
4
1
5
7
17'

Nalepa "wycina" Boguskiego i powinien za to zobaczyć kartkę. Tym razem kończy się tylko na pogrożeniu palcem.

5
5
2
3
13
15'

Ponownie Małecki w roli głównej, tym razem na praweym skrzydle. Świetne wyłożenie piłki na 15. metr, gdzie nabiegł Tomasz Cywka. Płaski strzał i z problemami broni Pavels Steinbors.

10
8
6
7
10
11'

Sadlok fauluje da Silvę z prawej strony boiska na wysokości pola karnego Wisły. Po centrze zakotłowało się tuż przed Buchalikiem, ale wiślak zdołał wyłapać piłkę.

5
8
8
3
6
8'

Arka stara się odpowiedzieć od razu. Kilka mocno bitych piłek w pole karne Wisły, ale krakowska obrona czuwała.

10
9
8
9
13
5'

Gol! Strzelił Patryk Małecki. Asystował mu Zoran Arsenić.

Cóż za uderzenie z dystansu! Gol, że palce lizać! Nie ma słów, by opisać uderzenie skrzydłowego Wisły. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

84
43
23
28
45
4'

Arka odpowiada bardzo podobną akcją. Tuż przed linią końcową boiska piłkę dogonił Yannick Kakoko, ale wycofanie na 10. metr przecina Arsenć.

9
4
1
1
4
2'

Długie, dobre podanie na wolne pole do Małeckiego, a ten na pełnym biegu popędził lewą flanką. Zamiast podania obejrzeliśmy strzał, zablokowany przez jednego z obrońców.

6
4
4
3
5
19:23

Na stadionie w Gdyni będzie dziś można skorzystać z systemu VAR.

4
6
1
1
2
19:23

Stroje obu ekip bez zaskoczeń. Gospodarze w żółto-niebieskich barwach, goście w charakterystycznych dla siebie czerwonych koszulkach i białych spodenkach.

4
4
2
1
1
19:23

Garść statystyk kwadrans przed pierwszym gwizdkiem.

2
4
1
1
1
19:23

W tym meczu trudno wskazać faworyta, chyba, że jesteście innego zdania?