Gol! Strzelił Filip Piszczek. Asystował mu Adrian Danek.

Nic tego nie zapowiadało! Kolew zagrał na prawe skrzydło do Danka, który po chwili dośrodkował płasko w pole karne Cracovii, gdzie Piszczek wyprzedził Malarczyka i wpakował piłkę do siatki.

7
12
14
83'

I znów Gliwa uratował Sandecję przed stratą gola! Tym razem błysnął refleksem po "główce" Szczepaniaka.

1
1
3
4
3
83'

Wow! Malarczyk skleił piłkę na pierś w narożniku pola karnego Sandecji i uderzył na bramkę Gliwy, nim futbolówka dotknęła murawy, ale golkiper gospodarzy stanął na wysokości zadania i sparował piłkę na rzut rożny.

3
2
2
2
3
80'
ZMIANA

Sandecja. Schodzi: Adrian Basta. Wchodzi: Adrian Danek.

5
2
4
1
1
77'

I znów po centrze Drewniaka do pozycji strzeleckiej doszedł Helik, ale tym razem Gliwa zdołał obronić uderzenie obrońcy Cracovii.

4
5
2
3
2
76'

Bardzo mądrze gra Cracovia w ostatnich minutach. Pasy utrzymują się przy piłce daleko od swojego pola karnego. To powoduje, że zapał gospodarzy gaśnie z każdą minutą.

4
4
2
3
2
75'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Grzegorz Baran.

Sandecja będzie kończyła w "10". Kapitan beniaminka został wyrzucony z boiska po faulu na Hernandezie.

8
7
2
4
5
71'

Śmiała próba Hernandeza! Drewniak zagrał z rzutu rożnego przed pole karne Sandecji, gdzie Hiszpan złożył się do uderzenia "nożycami". Pomocnik Cracovii dobrze trafił piłkę, ale posłał ją nad bramką rywali.

2
5
1
4
4
69'
ZMIANA
66'
ZMIANA
66'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Michał Helik.

Obrońca Cracovii został ukarany za grę na czas.

2
2
2
2
5
62'

Kolew! Bułgar uderzył z półobrotu prosto z powietrza tak, że piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Cracovii.

3
2
7
2
2
60'

Po uderzeniu Hernandeza Piszczek trącił piłkę głową i ta poszybowała nad bramką Gliwy.

1
5
2
2
2
59'

Żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Baran.

2
3
1
2
2
59'

Piatek uciekł Baranowi, który próbując naprawić swój błąd, sfaulował kapitana Cracovii tuż przed swoim polem karnym.

2
53'

Po zmianie stron Cracovia nie jest już tak bierna jak pod koniec pierwszej połowy. Pasy wyszły z założenia, że najlepszą obroną jest atak.

4
1
1
50'

Piłkarze żadnej z drużyn nie wyszli z szatni, jakby byli wystrzeleni z procy. Senny początek drugiej połowy w Niecieczy.

2
3
1
46'

Początek drugiej połowy.

2
2
1
45'

Pierwsza połowa została przedłużona o dwie minuty.

1
1
2
44'

Piłkarze Cracovii nie mogli opuścić swojego pola karnego przez dobrych kilkadziesiąt sekund, ale gościom udało się nie dopuścić do zagrożenia pod bramką i ostatecznie wyszli z tego oblężenia.

3
1
2
40'

Cracovia wykonała kopię rzutu wolnego z 9. minuty, który dał jej prowadzenie. Tym razem jednak uderzona przez Drewniaka piłka spadła na głowę Wójcickiego, a ten w dobrej sytuacji nie potrafił skierować futbolówki w kierunku bramki Sandecji.

1
2
1
1
5
39'

Sandecja ma zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, ale bije głową w mur. Cracovia broni się w dobrze zorganizowany sposób.

3
3
1
37'
ZMIANA
33'

Po centrza Brzyskiego z rzutu wolnego piłka trafiła do Kolewa, który zagłówkował tuż obok bramki Pasów.

5
2
1
2
32'

Żółtą kartkę otrzymał Wojciech Trochim.

4
6
1
3
32'

Żółtą kartkę otrzymał Lennard Sowah.

2
3
5
31'

Zakotłowało się na boisku po starciu Sowaha z Trochimem. Piłkarze obu drużyn skoczyli sobie do gardeł, ale japoński sędzia szybko opanował sytuację.

2
2
1
1
29'

I wywołaliśmy Wilka z lasu! Po błędzie Drewniaka piłkę przed polem karnym Cracovii przejął Piszczek. Po chwili wpadł z nią w pole karne, ale jego uderzenie obronił młody golkiper Cracovii.

4
3
2
1
28'

Beniaminek odzyskał inicjatywę, ale Wilk nadal nie musiał interweniować na linii.

2
2
1
1
25'

Efektowna próba Kolewa! Basta dośrodkował z prawej strony w pole karne Cracovii, a tam Bułgar w trudnej sytuacji złożył się do "szczupaka" i uderzył tuż obok bramki Pasów.

3
1
1
23'

Drewniak uruchomił prostopadłym podaniem Piątka. Ten wygrał pojedynek biegowy z Piterem-Bućką, ale z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę.

3
3
1
20'

Gra wznowiona.

4
3
19'

Przerwa w grze. Na boisku leży Wdowiak, który ucierpiał w starciu z Trochimem.

1
2
3
15'

A jednak Sandecji udało się zepchnąć Cracovię do defensywy, ale z drugiej strony gospodarze nie zmusili jeszcze Wilka do wysiłku.

2
1
2
13'

Po centrze Brzyskiego z lewego skrzydła Kolew zagłówkował nad bramką Wilka.

3
3
1
2
2
12'

Cracovia złapała wiatr w żagle i nie dopuszcza rywali do piłki. Dobry czas gości w Niecieczy.

6
8
1
2
2
9'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Michał Helik. Asystował mu Szymon Drewniak.

Świetne otwarcie Cracovii! Po centrze Drewniaka z rzutu wolnego Helik przeskoczył Pitera-Bućkę i uderzeniem głowa nie dał Gliwie szans na interwencję.

18
13
8
4
11
7'

Gra jest na razie wyrównana. Żadenj z drużyn nie udało się jeszcze przejąć inicjatywy.

2
1
3
3'

Spokojne pierwsze minuty w Niecieczy.

2
1
14:59

Sędzia Araki wyprowadził drużyny na murawę. Sandecja zagra w koszulkach w biało-czarne pionowe pasy. Cracovia wystąpi na czarno.

14:59

Cracovia zagra natomiast w Niecieczy bez swojego kapitana - Miroslava Covilo. Po dziewięciu meczach przerwy do bramki Pasów wrócił z kolei Adam Wilk. 20-latek pauzował przez dwa miesiące z powodu kontuzji mięśniowej.

1
1
1
14:59

W wyjściowym składzie Sandecji jest trzech byłych zawodników Cracovii: Michał Gliwa, Grzegorz Baran i Tomasz Brzyski. To grono byłoby większe, gdyby nie kontuzja Bartłomieja Dudzica i klauzula w umowie wypożyczenia Mateusza Cetnarskiego z Cracovii. Dwukrotny reprezentant Polski mógłby wystąpić przeciwko Pasom, gdyby beniaminek uiścił zawartą w umowie kwotę, ale w Nowym Sączu się na to nie zdecydowali.

1
2
14:59

Ostatni mecz między tymi drużynami odbył się 29 maja 2013 roku w I lidze. Cracovia wygrała w Nowym Sączu 2:1. Z zawodników, którzy wystąpili w tamtym spotkaniu, na boisku nie pojawi się nikt. Damian Dąbrowski (Cracovia) i Bartłomiej Dudzic (wtedy Cracovia, a dziś Sandecja) są kontuzjowani.

1
1
14:59

To pierwsze starcie Sandecji i Cracovii w ekstraklasie, ale wcześniej kluby te rywalizowały ze sobą na drugim i trzecim szczeblu. Bilans tych spotkań jest korzystny dla Cracovii, kóra wygrała 17 z 44 meczów. 16 pojedynków zakończyło się remisami, a 11 razy zwyciężyła Sandecja.