Lotto Ekstraklasa: 15. kolejka
04 lis 2017 20:30
90+2'

Bomba Wołodymyra Kostewycza sprawiła mnóstwo problemów Losce. Ostatecznie wyjaśnił on sytuację.

42
10
5
7
11
90+1'

Szymon Żurkowski zatańczył w polu karnym i uderzył z ok. 11 metrów, a Putnocky z trudem sparował ten strzał.

47
15
6
4
8
90'

Doliczone 3 minuty.

20
11
4
6
23
88'

Angulo zdołał uderzyć z trudnej pozycji. Tym razem nie zagroził Lechowi.

27
11
9
11
14
87'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Michał Koj.

Górnik Zabrze
7
6
4
16
20
86'

Emir Dilaver zdołał oddać strzał głową po wrzutce z rzutu wolnego, jednak w żadnym stopniu nie zagroził on bramce.

14
19
7
6
7
83'

Nicki Bille Nielsen uderzył z powietrza, ale obok słupka.

23
12
4
7
17
82'

Niespodziewany obrót ma to spotkanie. Górnik strzelał, gdy przeważał Lech. Przy wyniku 2:1 goście mocno naciskali i nie schodzili z połowy rywala, ale ten wyprowadził pierwszą akcję po przerwie i zdobył gola. Wydaje się, że Kolejorzowi nie uda się już wywalczyć w Zabrzu choćby punktu.

50
35
4
8
13
80'
80'

Lech. Schodzi: Darko Jevtić. Wchodzi: Mihai Radut.

9
8
10
9
13
79'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Erik Grendel.

12
4
2
3
18
78'

Tymczasem Nenad Bjelica szykuje podwójną zmianę.

11
6
7
4
7
78'
20
6
22
7
11
74'

Gol! Strzelił Igor Angulo. Niebywałe! Wszyscy czekali na gola dla Lecha, a tymczasem znowu o sobie dał znać Angulo! Hiszpan świetnie uniknął spalonego i ruszył od połowy boiska w zasadzie przez nikogo nieatakowany. Wpadł w pole karne i precyzyjnym strzałem podwyższył wynik na 3:1.

220
104
18
54
89
72'

Górnik potrzebuje trzeciego gola, bo Lech jest coraz bliżej wyrównania. Gospodarze nie potrafią jednak odeprzeć rywala sprzed swojego pola karnego.

40
15
7
7
9
71'

Christian Gytkjaer huknął z bardzo ostrego kąta, lecz mocno przestrzelił.

30
18
12
14
23
69'

Żurkowski fantastycznie uruchomił Kądziora, który uderzył ponad wychodzącym bramkarzem. Piłka zatrzymała się na górnej siatce.

11
11
8
2
9
68'

Damian Kądzior złapany na spalonym.

15
9
5
14
11
66'

Potężnie z dystansu huknął Gajos i do szczęścia wiele mu nie zabrakło.

28
11
8
9
19
65'

Lech próbuje iść za ciosem, a Górnik za bardzo się cofa. Jak wiadomo zabrzanie nie bronią najlepiej, więc jeśli nie oddalą gry od swojej bramki, to zaraz mogą stracić prowadzenie.

31
12
6
5
19
62'

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer. Asystował mu Maciej Makuszewski. Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła przed pole karne do Makuszewskiego. Ten uderzał, ale piłka trafiła jeszcze pod nogi napastnika Lecha, który z najbliższej odległości zdobywa gola kontaktowego.

136
67
29
47
109
60'

Lech. Schodzi: Robert Gumny. Wchodzi: Deniss Rakels.

8
6
7
11
9
60'

Strzał Kurzawy z rzutu wolnego mija bramkę.

13
6
3
2
6
58'

Natychmiastowa odpowiedź gospodarzy. Rafał Kurzawa nieprzyjemnie strzelił z dalszej odległości, a Putnocky z problemami odbił piłkę.

27
9
4
2
6
56'

Christian Gytkjaer powalczył o piłkę przed polem karnym Górnika i oddał ją do Majewskiego. Zrobił to jednak nieco za mocno czym nieco wyrzucił ze światła bramki pomocnika. Ten jednak uderzył, ale obok słupka.

14
7
5
11
9
55'

Mocna próba Kurzawy, ale na posterunku Putnocky.

22
11
5
4
11
53'

Po wrzutce Majewskiego z narożnika boiska niecelnie główkował Gajos.

16
8
5
10
12
53'

Bardzo dobrze z dystansu uderzył Darko Jevtić, a piłka po rykoszecie minęła poprzeczkę.

13
2
3
13
8
50'

Hat-trick Angulo w pozycjach spalonych.

10
6
5
10
8
49'

To mógł być gol na 2:1. Makuszewski ładnie podał w pole karne w kierunku Jevticia, lecz piłkę po drodze niepotrzebnie dziubnął Christian Gytkjaer i po akcji.

13
13
8
7
21
48'

Póki co gra jest bardzo spokojna.

11
6
3
3
4
46'

Gramy dalej.

22
10
5
7
6
43'

Niezła próba Makuszewskiego z dystansu pewnie wyłapana przez Loskę.

48
16
9
11
9
42'

Angulo wychodził sam na sam z bramkarzem, ale sędzia powstrzymał jego zapędy, odgwizdując spalonego.

16
10
9
18
31
40'

Od momentu gola na 2:0 nie oglądaliśmy żadnej groźnej sytuacji.

11
11
10
10
22
38'

Żółtą kartkę za brzydki faul otrzymał Szymon Matuszek.

15
6
6
14
27
34'

Gol! Strzelił Szymon Żurkowski. Asystował mu Rafał Kurzawa. Kurzawa nie najlepiej przyjął sobie piłkę do strzału, więc oddał ją do Żurkowskiego. Ten długo się nie namyślając uderzył z ponad dwudziestu metrów, a piłka wpadła do siatki tuż przy słupku.

158
83
23
36
73
30'

Próba Szymona Matuszka z około dwudziestu pięciu metrów trafia wprost w ręce golkipera.

36
16
9
9
12
28'

Darko Jevtić bardzo dobrze wrzucił piłkę z rzutu wolnego, lecz nikt nie zdołał wykorzystać tego podania.

28
11
8
20
11
25'

Pogubił się Radosław Majewski przed polem karnym i w dobrej sytuacji stracił piłkę.

35
14
5
13
30
24'

Na spalonym Igor Angulo.

34
13
10
23
24
23'

Gumny uderzył bardzo wysoko nad bramką.

22
13
8
7
13
23'

Strzał Jevticia zablokowany.

22
12
8
8
16
22'

Jevtić kapitalnie dośrodkował - a jakże - z lewego skrzydła, a główka Macieja Gajosa nieznacznie minęła cel.

26
7
5
12
12
20'

Żurkowski chciał uruchomić Wolsztyńskiego, jednak zagrał niedokładnie.

12
9
9
9
17
19'

Żaden z kolegów nie zamknął dośrodkowania Koja.

17
9
3
9
8
18'

Makuszewski ładnie urwał się Kojowi, ale prostopadłe podanie już nie wyszło i od bramki Loska.

21
9
2
2
5
16'

Tym razem dośrodkowanie Jevticia ląduje w rękach Loski. Warto zaznaczyć, że wszystkie ataki Lecha mkną lewą stroną boiska.

25
8
4
9
9
15'

Bardzo dobre dośrodkowanie Kostewycza, lecz Loska równie dobrze interweniował.

21
14
5
9
13
13'

Gol! Strzelił Igor Angulo. Pewny strzał Hiszpana w prawy róg i 1:0 dla Górnika!

150
78
22
50
104
11'

Rzut karny dla Górnika po faulu na Suarezie!

72
35
12
29
62
10'

Lech zaczyna przejmować inicjatywę. Goście dłużej utrzymują się przy piłce, a Górnik przyczaił się na swojej połowie, czekając na kontry.

25
11
8
10
8
7'

Maciej Makuszewski zszedł z piłką ze skrzydła i zdecydował się na uderzenie z okolic osiemnastego metra, które zostało zablokowane.

13
11
8
10
10
6'

Niezły początek tego spotkania, żadna z drużyn nie przestraszyła się przeciwnika.

19
13
7
3
2
4'

Na spalonym Maciej Makuszewski.

12
6
4
9
11
3'

W odpowiedzi dobre podanie Kostewycza w szesnastkę, jednak Suarez dobrze interweniował.

11
6
4
4
4
3'

Igor Angulo zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Piłka powędrowała w trybuny.

17
9
4
1
8
2'

Dośrodkowanie Kądziora wybił Trałkę. Piłkę przed polem karnym przejął Żurkowski, lecz uderzył fatalnie.

10
9
4
6
8
1'

Zablokowane dogranie Wolsztyńskiego. Róg dla Górnika.

12
9
4
2
3
20:24

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy ku czci tragnicznie zmarłego kilka dni temu kibica Górnika.