2:2 w Zabrzu to sukces Zagłębia. Od 10. minuty gra w dziesiątkę.

5
12
90+1'

Gol! Strzelił Filip Starzyński.

Fenomenalne uderzenie z 35 metrów z wolnego! Loska spodziewał się strzału w drugą stronę, odruchowo nawet zaczął się ruszać w tym kierunku, a Starzyński w przeciwną stronę!

KGHM Zagłębie Lubin
66
36
13
15
26
90'

Spotkanie przedłużone o 3 minuty. Zagłębie ma wolnego z niezłej odległości.

13
5
2
4
9
89'

Mares znalazł się w polu karnym Górnika. Czech znowu osamotniony, robi, co może, ale przy asyście trzech obrońców był bez szans.

6
4
1
2
5
88'

Żółtą kartkę otrzymał Jarosław Kubicki. Bezpardonowe wejście, na granicy czerwonego kartonika.

10
1
1
3
87'
86'

Hładun nie dał Angulo dojść do przypadkowej piłki z głębi pola. Hiszpan był przy okazji blokowany przez Kopacza.

9
2
2
2
6
86'

Żółtą kartkę otrzymał Filip Starzyński. Za protesty.

12
6
3
3
7
85'

Tempo znowu spadło. Górnik spokojnie kontroluje mecz na własnej połowie.

5
1
1
4
3
83'

Suaraz trzeci raz w znakomitej sytuacji. Hiszpan dopadł do bezpańskiej piłki i uderzył głową nad poprzeczką.

12
12
3
3
8
82'

Urynowicz powalony na skraju pola karnego. Będzie ciekawie. Stawiamy w ciemno na dośrodkowanie Kurzawy.

9
5
3
1
2
82'

Dobra wrzutka Kurzawy na głowę Angulo. Hiszpan nie zdołał zgrać do Urynowicza.

4
4
4
4
4
80'

Dąbrowski musi uważać. Ma żółtą kartę, a dość bezpardonowo potraktować Angulo.

3
4
4
3
8
79'

Czerwiński mocno sponiewierany, nie wiadomo, czy wróci na murawę.

4
3
3
3
2
78'
76'

Jak zawsze kapitalna frekwencja w Zabrzu - na trybunach 12 638 widzów

10
9
4
2
3
73'

I z tego chaosu mogła paść bramka. Koj wybił głową do środka pola, na piłkę nabiegł Starzyński i odpalił z woleja. Gdyby szło w światło bramki, Loska nie wyciągnąłby tej petardy.

4
4
7
3
5
72'

Kopanie się po czołach zamiast meczu. Od dziesięciu minut nie zdarzyło się NIC ciekawego.

3
2
2
3
2
71'

Mares jak na razie zawodnik meczu. Wszystko, co dobre dla Zagłębia, wiąże się z Czechem.

3
2
4
3
4
69'

Bardzo przeciętny mecz po przerwie, znacznie mniej się dzieje niż w pierwszej połowie.

5
4
4
4
4
67'

Starzyński jeszcze nie czuje piłki. Dośrodkowanie z wolnego jakieś dwa metry za niskie, zatrzymał je pierwszy obrońca.

5
4
3
2
2
64'

Obrona Górnika znowu elektryczna. Piłka minęła wszystkich i w ostatniej chwili strzał z bliska zablokowany. Tu jeszcze mogą być emocje. Przypomnijmy, Miedziowi w dziesiątkę.

3
3
6
2
6
63'

Wolsztyński przejął piłkę i za to brawa. Bura za fatalny wybór, prosta strata napastnika Górnika.

5
5
5
4
3
61'

Świetne dośrodkowania Balicia wprost na głowę Maresa. Czech kierował piłkę w okienko, centymetry obok słupka.

5
2
4
2
4
59'

Górnik w ataku pozycyjnym. Spokojnie, bez narzucania tempa.

6
5
2
1
4
56'

Kontra Zagłębia uruchomiona przez Hładuna. Mares wypuścił Czerwińskiego, ale prawy obrońca nie miał pomysłu na rozwiązanie akcji.

1
2
2
1
3
55'

Bardzo podobna sytuacja jak przy drugiej bramce, z tym, że dośrodkowanie Kurzawy z przeciwległej flanki. Suarez znowu uprzedził wszystkich, strzał minimalnie nad poprzeczką.

10
3
3
2
1
53'

Dobry pomysł Matuszczyka. Parę metrów wolnego i odpalił z dystansu. Minimalnie nad poprzeczką.

5
2
2
1
2
51'

Hładun jest bardzo nerwowy. Pusty przelot przy dośrodkowaniu i tylko dzięki pomocy kolegów nie skończyło się 3:1.

3
1
1
1
49'

Olszewski sprytnie pomógł sobie ręką. Sędzia Kwiatkowski dojrzał ten nikczemny wyczyn.

3
1
4
47'

Nonszalanckie wyprowadzanie piłki przez Dąbrowskiego. Po przejęciu piłki Angulo wbiegł w pole karne, kropnął mocno, ale minimalnie nad poprzeczką. Dąbrowski świetne zagrania przeplata kiksami.

2
2
2
4
46'

Świeżo wprowadzony Olszewski dostał dobrą piłkę od Kądziora. 22-latek pogubił się przed szesnastką. Po akcji.

5
1
1
1
3
46'

Ruszyła druga połowa w Zabrzu.

1
1
45+1'

Kądzior minął Guldana, ale więcej nie mógł zdziałać, piłka odskoczyła na kilka metrów. Hładun rozpoczyna.

7
5
6
5
6
45'

Doliczone dwie minuty. To efekt konsultacji z sędziami VAR.

5
3
3
2
3
44'

Czerwiński szarżował prawą flanką. Na niezłą pozycję wychodził Mares, ale Koj nie dopuścił do podania.

4
3
4
3
2
42'

Zabrzanie znowu tragicznie w obronie. Kapitalne podanie Jagiełły do Czerwińskiego, Wieteska spóźniony. Uderzenie obrońcy Zagłębia po rykoszecie trafiło w poprzeczkę!

8
6
7
6
15
41'

Dąbrowski gonił za Angulo, początkowo przegrał pojedynek, ale w polu karnym wymógł pomyłkę na Hiszpanie.

4
2
5
4
2
40'

To mógł być kiks kolejki. Podanie do Hładuna, katastrofalne przyjęcie piłki i w ostatniej chwili wybił piłkę. Na jego błąd czaił się Angulo.

3
2
4
2
2
38'

Obrońcy Górnika pod własną bramką dzisiaj myślą o niebieskich migdałach. Niby niegroźne dośrodkowanie Pawłowskiego mogło spaść na nogę Maresa.

1
2
1
1
37'

Gol! Strzelił Dani Suarez. Asystował mu Rafał Kurzawa.

Znany obrazek. Dośrodkowanie Kurzawy z wolnego spada idealnie na głowę kolegi. W tempo wbiegł Suarez i odkupił winy przy straconej bramce. Hładun blisko skutecznej interwencji.

33
19
7
5
15
35'

Jakby na przekór, ostre dośrodkowanie Kurzawy i Hładun z trudem piąstkował.

3
1
3
1
1
34'

Rafał Kurzawa nie może się rozgrzać. Jego dośrodkowania na razie mocno przeciętne.

2
1
1
2
2
33'

Guldan przepuścił dośrodkowanie Wieteski. Na szczęście dla lubinian, za jego plecami Dąbrowski.

2
1
1
33'

Hajda ostro potraktowany łokciem. 17-latek podniósł się jednak i gra dalej.

1
3
2
1
29'

Gol! Strzelił Jakub Mares.

Tylko Suarez wiedział, co robił w tej sytuacji. Niby gonił Czecha, niby naciskał, ale zupełnie bez agresji. Mares uciekł mu na kilku metrach i strzelił obok Loski.

26
11
4
5
14
28'

Mares znalazł się na lewej stronie, wrzucił jednak tragicznie. Nie atakowany Czech podał za linię końcową.

1
1
2
1
28'

Ależ spokój Dąbrowskiego. Bez problemu zatrzymał rozpędzającego się Kądziora.

1
1
1
26'

Teraz to Górnik zamknął Zagłębie na ich połowie. Jedno dośrodkowanie Koja nieudane, ale wciaż gospodarze rozgrywają akcję.

1
1
24'

O dziwo, posiadanie piłki 60 do 40 na rzecz Zagłębia.

2
1
23'

Wolsztyński i Kurzawa ładnie rozegrali akcję, ale pogubili się przy wejściu w szesnastkę.

5
3
1
1
22'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Dąbrowski. Robi się nerwowo, po faulu jeszcze pretensje do sędziego Kwiatkowskiego.

5
1
1
2
1
22'

Sędzia Kwiatkowski jeszcze sprawdzał sytuację, ale nic tam nie dojrzał. Prawidłowa bramka.

5
1
1
1
20'

Gol! Strzelił Mateusz Wieteska. Asystował mu Damian Kądzior.

Przysnęła obrona Zagłębia. Matuszczyk zgubił krycie przy rożnym, zza jego pleców wyskoczył Wieteska i strzelił głową. A korner po uderzeniu Angulo, z trudem odbił go Hładun.

37
18
8
8
12
18'

Najładniejsza akcja meczu. Kurzawa i Angulo rozklepali obronę Zagłębia. Spóźniony Dąbrowski nie nadążył za Wolsztyńskim, napastnik Górnika nawinął dwóch obrońców i uderzył na dalszy słupek. Miminalnie nad poprzeczką!

5
4
2
1
6
17'

Zagłębie gra w dziesiątkę, ale tego nie widać. Jagiełło dojrzał wychodzącego w tempo Czerwińskiego. Podanie mogło być lepsze, Mares nie uprzedził Suareza.

3
1
1
16'

Niezłe zagranie do Angulo. Guldan i Dąbrowski jednak ustawieni prawidłowo.

4
1
15'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Mares. Za dyskusję w sprawie Matrasa.

4
4
2
1
3
15'

Nieudane dośrodkowanie Górnika. Teraz zabrzanie nie będą raczej schodzić z połowy Zagłębia.

1
2
13'

Decyzja podtrzymana. Matras wyleciał z boiska.

12
2
3
2
5
12'

Jednak sędzia Kwiatkowski prosi o VAR.

12
3
2
3
5
10'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Matras.

Wejście prostą nogą w Matuszka, pomocnik Górnika wręcz wyrzucony z butów. Raczej podpisujemy się pod decyzją sędziego.

37
9
9
10
20
9'

Ofiarna interwencja Suareza. Pawłowski trochę przesadził z tą uniesioną nogą.

2
1
3
1
1
8'

Mares dobrze się zastawił, przytrzymał piłkę i wywalczył faul w środku pola. Na razie bez żadnych sytuacji w Zabrzu.

2
2
1
1
5'

Tak typowy obrazek dla Ekstraklasy. Jagiełło próbował zabawiać się z dwoma obrońcami Górnika, po czym zupełnie się pogubił.

2
4
1
1
4'

Czerwiński bardzo ambitnie walczył o piłkę pod narożnikiem. Dostał podanie na zapalenie płuc z głębi pola, ale stosunkowo zabrakło mu niewiele.

1
1
1
3'

Zagłębie od własnej połowy. Na razie gra dość statyczna, zespoły się badają.

1
1
1
2'

Odpowiedź Balicia, analogiczna do zagrania Suareza. Loska złapał w koszyczek.

1
1
1
1'

Długie zagranie Suareza i zgranie głową Dąbrowskiego do Hładuna.