Lotto Ekstraklasa: 29. kolejka
02 kwi 2018 18:00
17:32

Pogoń Szczecin pokonał Śląsk Wrocław 3:2. To był zacięty mecz, lecz Portowcy byli bezwzględnie lepsi i zasłużyli na to zwycięstwo. Tym samym gospodarze tego spotkania wyprzedzili WKS w tabeli Lotto Ekstraklasy.

20
8
5
3
7
90+3'

Będzie stały fragment gry dla WKS-u w okolicach pola karnego. Robi się bardzo gorąco. Jakub Słowik w polu karnym.

10
8
14
2
21
90+3'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marcin Robak. Asystował mu Arkadiusz Piech. Wrzutka byłego napastnika Ruchu Chorzów wprost na głowę najskuteczniejszego zawodnika Śląska w tym sezonie. Śląsk ma dosłownie sekundy na wyrównanie.

29
15
8
10
39
90+1'

16
90+1'

Strata Mateusz Cholewiaka. Pogoń spokojnie dąży już do końcowego gwizdka.

5
9
2
2
3
90'

Trzy minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

4
7
8
1
2
89'

Śląsk przestał już się ludzić. To już niemal 10 miesięcy bez wyjazdowej wygranej. Bilans nie tyle tragiczny, co tragikomiczny.

19
11
4
2
5
87'

Celeban wprowadzony do ataku. Dobitka po uderzeniu Robaka bardzo niecelna.

7
10
3
2
9
86'

Kolejna świetna sytuacja dla Pogoni. Tym razem bliski zdobycia gola Rasmussen, a dogrywał mu Łukasz Zwoliński.

14
6
3
1
5
83'
ZMIANA
82'

Mocno uderzył z za pola karnego Dragoljub Srnić. Nie da się jednak ukryć, że jest to bardzo dyskretny występ Serba.

1
5
1
1
80'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Tomasz Hołota. Asystował mu Ricardo Nunes. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, olbrzymi błąd w kryciu Riedera i Hołota chyba zniweczył marzenia Śląska o chociażby jednym punkcie.

56
31
7
3
8
80'

Świetny strzał Dawida Korta. Słowik wyciągnął się jak struna, by obronić ten strzał z rzutu wolnego.

8
6
2
1
2
79'

Adam Frączczak z opatrunkiem na głowie.

1
3
4
7
4
78'

Kiepskie dośrodkowanie Jakuba Koseckiego. To nie jest ewidentnie jego dzień.

4
6
2
1
3
78'
ZMIANA

Pogoń. Schodzi: Spas Delew. Wchodzi: Adam Buksa.

2
1
5
4
77'

Żółtą kartkę otrzymał Dawid Kort.

2
2
2
1
7
76'

Na stadionie zgromadziło się dziś 5 524 widzów.

8
2
3
3
2
75'

Arkadiusz Piech źle przyjął piłkę. Goście nie mają już czego bronić i rzucają się do ataku.

4
1
2
1
2
75'
ZMIANA

Pogoń. Schodzi: Rafał Murawski. Wchodzi: Dawid Kort.

74'

Bramka napędziła gości. Strzał Mateusza Cholewiaka zablokowany. Będzie rzut rożny.

2
1
2
1
4
73'

Frączczak fauluje Celebana na polu karnym Śląska.

8
1
5
1
2
72'

Igors Tarasovs końcówką buta wybił piłkę na rzut rożny. Gdyby nie łut szczęścia, Łotysz mógł zdobyć gola samobójczego.

2
4
1
1
71'

Szybka kontra graczy Pogoni, lecz Delew niecelnie uderzał głową.

4
4
7
3
1
70'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Piotr Celeban. Asystował mu Augusto. Kapitan wlewa nadzieję w serca swojej drużyny. To była najlepsza wrzutka w tym spotkaniu, a jak wiemy wychowanek Portowców potrafi zdobywać gole głową. 2:1

Śląsk Wrocław
25
6
6
5
20
68'
ZMIANA
68'
ZMIANA
67'

Gdyby nie Jakub Słowik, Igors Tarasovs doliczyłby do swojego karygodnego występu gola samobójczego.

7
10
3
3
4
66'

Spas Delev znów zdecydował się na strzał. Bułgar mocno pracuje na swojego gola.

13
3
3
1
5
65'

Łukasz Załuska wychodzi do wrzutki Sito Riery ze stojącej piłki.

6
1
3
1
2
63'

Żółtą kartkę otrzymał Spas Delew. Bułgar nie zagra w ważnym meczu z Legią Warszawa.

3
2
2
3
9
62 '

Boczne strefy to prawdziwa autostrada dla piłkarzy Pogoni. Ten mecz to wielki materiał do analizy dla trenera Tadeusza Pawłowskiego.

9
6
2
2
2
59'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Adam Frączczak. Asystował mu Lasza Dwali. Kolejny błąd Tarasovsa w tym sezonie. Fatalne przedłużenie piłki, do której dopadł jego poprzednik - Lasza Dwali . Stoper zgrał piłkę do Frączczaka, który umieścił ją w bramce z niemal zerowego kąta. Sędziowie zanalizowali tą sytuację w kontakcie z wozem VAR, lecz nie dopatrzyli się spalonego w tej akcji.

55
30
7
9
13
58'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Kosecki. Bezmyślny faul skrzydłowego wrocławian.

10
4
1
1
2
57'

Anemiczny strzał osamotnionego Spasa Deleva. Bułgar nie mógł zrobić w tej sytuacji nic lepszego.

2
2
3
1
56'

Dragoljub Srnić faulowany daleko przed szesnastką.

2
1
2
55'

Jakub Kosecki nie zdążył na czas do dośrodkowania Roberta Picha. Cała akcja kończy się wybiciem "z piątki" przez Łukasza Załuskę.

7
3
2
1
2
54'

Z problemami we własnym polu bramkowym Jakub Słowik. Nie było tutaj przewinienia na bramkarzu gości.

1
3
3
2
3
53'

Tomasz Hołota był na pozycji spalonej.

4
2
7
3
2
52'

Augusto oparł się na plecach Rasmussena - tym razem stały fragment gry dla Pogoni.

3
1
3
2
2
51'

Spas Delev zagrywał piłkę ręką. Rzut wolny dla WKS-u.

2
2
2
1
51'

Śląsk bardzo nieśmiało próbuje konstruować jakieś akcje w ofensywie, lecz wygląda to wyjątkowo nieudolnie.

2
1
2
1
1
48'

Źle próbował rozciągnąć akcję Adam Frączczak.

3
3
4
2
5
47'

Pierwsze zagranie Jakuba Koseckiego po przerwie kończy się na aucie dla Pogoni.

8
6
4
2
2
czas Druga połowa
45'

W odpowiedzi z dystansu spróbował Robert Pich.

12
5
4
4
9
44'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Spas Delew. Kolejny błąd Riedera. Były gracz Augsburga ograny jak dziecko w polu karnym. Miła cieszynka Bułgara, który zaprezentował koszulkę ciężko kontuzjowanego Jarosława Fojuta.

60
29
8
12
18
43'

Żółtą kartkę otrzymał Tim Rieder. Niemiec musiał faulować w tej sytuacji, dzięki czemu przerwał dobrą kontrę miejscowych.

7
3
2
2
4
42'

Chorągiewka poszybowała w górę - faul Frączczaka na Augusto.

3
1
1
41'

Jakub Kosecki przeciągnął wrzutkę w polu karnym. Śląsk zaczął źle, ale końcówka spotkania pozwala im myśleć pozytywnie o drugiej połowie.

2
1
2
39'

Rozpaczliwie bronią się teraz defensorzy Śląska, którzy po dwóch groźnych dograniach w końcu wybili futbolówkę. W odpowiedzi niezła kontra Roberta Picha.

2
2
2
1
3
38'

Najgroźniejsza dziś okazja Śląska? Jednak nie. Tarasovs minął się z piłką, ale wespół z Piotrem Celebanem był na pozycji spalonej.

4
2
1
3
37'

Okazja na dośrodkowanie dla Śląska. Jakub Kosecki faulowany przez Ricardo Nunesa na obrzeżach pola karnego.

3
3
4
36'

Czujne wybicie Łukasza Załuski poza polem karnym.

1
1
1
1
3
35'

Rieder wybija dośrodkowanie Spasa Deleva. Bułgar jest dziś bardzo aktywny w okoicach szesnastki.

3
2
1
1
34'

Fatalne wykonanie rzutu rożnego przez Pogoń. Dobrze, że to nie skończyło się kontrą gości.

3
2
3
1
32'

Żółtą kartkę otrzymał Augusto. Ten atak nakładką wyklucza go ze spotkania z Koroną Kielce.

7
3
6
31'

Nie doszedł do piłki Spas Delew. Tymczasem twarz Sebastiana Rudola po starciu z Marcinem Robakiem zalała się krwią. Obrońca najprawdopodobniej będzie musiał na chwilę opuścić plac gry.

1
1
2
7
29'

Bardzo źle trafił w piłkę Morten Rasmussen, czym zniweczył wejście Cornela Rapy.

1
6
1
1
1
28'

Pierwszy dziś strzał z dystansu Śląska. Próbował Kamil Vacek, lecz dobrze interweniował Łukasz Załuska.

4
3
27'

Mocne dogranie Delewa w polu karnym. Morten Rasmussen może żałować, że nie zdążył do tej piłki.

3
5
3
3
3
26'

Bardzo niecelny strzał głową Piotra Celebana.

3
3
2
5
25'

Wydaje się, że jedyną taktyką Śląska jest dziś daleka piłka w kierunku skrzydeł bądź Marcina Robaka. To nie może dać zamierzonych efektów.

3
3
7
24'

Czy jest to tzw. typowy mecz walki? Bez cienia wątpliwości.

3
3
1
23'

Sito Riera próbował dryblingu, lecz przy okazji odpychał lekko Spasa Deleva. Sędzia przyznaje rzut wolny dla Pogoni.

4
2
2
22'

Sebastian Rudol naciskany przez Roberta Picha wybija piłkę daleko od własnej bramki.

3
1
20'

Przecięte dośrodkowanie Pogoni przez Augusto. W odpowiedzi słaba kontra ze strony WKS-u.

2
1
18'

Kamil Vacek wywraca się z piłką przy noce. Banalna strata gości.

5
2
1
1
3
16'

Ciężko powiedzieć co chciał teraz zrobić Adam Frączczak. Piłka trafia w boczną siatkę.

3
2
2
3
2
15'

Któryż to już błąd w barwach Śląska popełnia Igors Tarasovs. Korner dla gospodarzy.

5
1
3
15'

Słowik z problemami, ale ostatecznie łapie piłkę. Naciskał go mocno Tomasz Hołota.

3
1
14'

Brzydki faul Dragoljuba Srnicia na Delewie. Stały fragment gry dla gospodarzy.

1
1
5
12'

Dwa rzuty rożne z rzędu przyniosły Śląskowi jedynie niecelny strzał głową Marcina Robaka.

6
2
2
2
5
11'

Sebastian Rudol wybija poza linię bramkową.

3
1
1
1
1
10'

Jakub Kosecki faulowany przez Huberta Matynię. Szansa na wrzutkę.

2
1
2
1
3
9'

Pogoń dominuje bez cienia wątpliwości. Śląsk chce przeczekać kiepski początek.

10
5
1
5
5
6'

Delew mocno przycisnął Tima Riedera. Aut na wysokości pola karnego przyniósł kolejne zagrożenie. Tym razem uderzał Adam Frączczak.

7
3
2
1
3
5'

Pogoń przypuszcza frontalny atak. Świetny strzał Spasa Delewa broni Słowik.

6
2
1
6
3
4'

Dośrodkowanie Ricardo Nunesa łapie Jakub Słowik.

4
2
2
3
2
3'

Pogoń dobrze wychodzi spod pressingu ze strefy obronnej, lecz akcja załamuje się w okolicach linii środkowej.

3
2
1
3
2
2'

Rafał Murawski faulowany w środkowej strefie.

2
2
4
1
1'